مرد متولد اسفند

تا به حال دقت كرده‌اید گه‌گاهی افرادی كه در یك زمینه خاص كار می‌‌كنند متولدین یك برج هستند؟ مثلاً همه پزشكان متولد شهریور باشند. شغل بعضی دیگر هم كارگردانی برنامه‌های تلوزیونی و یا ویراستاری روزنامه‌هاست. آنقدر حساس هستند كه مشاغل و حرفه‌های جذاب و هنری مناسب آنهاست.


مردان متولد برج اسفند حال و هوائی دارند كه دیگران را مثل زنبور عسل در اطراف ظرف عسل، به خود جذب می‌كنند. سیاره آنها نپتون است در اساطیر رومی خدای دریاهاست و مردان متولد این برج ذاتاً كم‌حرف و قوی هستند. چون كمی عجیب و غریب و غیر عادی هستند، مردم و به‌ویژه زنان مجذوب آنها می‌شوند.


علی‌رغم احساسات سست و خیالی، مرد متولد برج اسفند، باهوش و ذكاوت خود در كارش پیشرفت می‌كند. نپتون به او رفاقت، صفا و صمیمیت آموخته است از این رو متولد اسفند می‌تواند دیگران را مجذوب و متحیر كند. اگر توی دست و بالتان چنین مردی دارید، او را از دست ندهید به‌ویژه اگر رمانتیك هم است. او به شما عشق می‌ورزد، دوستتان دارد، كاملاً با شعور است و وضعیت روحی شما را درك می‌كند و با شما طوری رفتار می‌كند كه احساس می‌كنید واقعاً زن هستید.


برخی از این مردان به دنبال زنی هستند كه از خودشان قوی‌تر باشد تا بتوانند به دنبال دنیای رویائی خود بروند. او از اینكه اوضاع را تحت كنترل خود داشته باشید. خوشحال خواهد شد. بعضی از مردان متولد برج اسفند علاقه زیادی دارند كه دوست همه باشند. اما روبرو شدن با مسئولیت‌ها و وظایف به نظر آنها غیر‌ممكن می‌رسد. اینجاست كه یك مرد اسفندی نقاب از چهره برمی‌دارد پشت نقاب دوستانه و غلط انداز او، مردی دورو ظاهر می‌شود كه شما را مات و مبهوت می‌كند.


گاه مردان متولد برج اسفند پیش دوستان از همسر خود شكایت می‌كنند كه همسر خشك و بی‌احساس شان آنها را درك نمی‌كند. (در واقع آنها را به خوبی هم درك می‌كنند) مرد متولد اسفند گاهی دنیا را طاقت‌فرسا و غیر‌قابل تحمل می‌داند و این مهم او را آنقدر برای روی‌آوردن به موارد مخدر مستعد می‌كند.


از آنجا كه حوت یكی از نشانه‌های روانی و آبی و نیز مملو از احساسات است، مرد متولد این برج احساسات شما را به خوبی درك می‌كند. او از ابراز احساسات نسبت به بچه‌ها ابائی ندارد و بچه‌ها را به خود جلب می‌كند. او از لحاظ جسمی و عاطفی بیش از مردان متولد برج‌های دیگر برای پدرشدن مناسب است. او خیلی فداكار است و محبت و گرما از او می‌بارد و نمی‌خواهد مثل مردان متولد برج‌های دیگر جاهل‌مآب باشد كه این هم ویژگی خوب دیگری است.

زن متولد اسفند

وای خدای من عجب زن رویائی! اگر سعی كنید او را به خیال پردازی متهم كنید،( با حالتی آرامش بخش!) به طور انتقاد‌آمیزی شما را نگاه می‌كند و می‌گوید كاملاً اشتباه می‌كنید. او واقع‌گرا است. گاهی هم همه چیز را آن قدر واقعی می‌پندارد كه شاید در حالی‌كه فیلم غم‌انگیزی می‌بیند، هق‌هق زیرگریه بزند، منظورم را كه می‌فهمید!


به‌طور كلی این نشانه به قدیسین مربوط می‌شود. اما فراموش نكنید زنان متولد این برج دو دسته هستند، دسته اول زنی لوند با چشم و گوش باز و شیك است، دسته دوم آفتاب پرستی رویائی است. برخی از این زنان از چنان قدرت تظاهری برخوردارند كه تارهای خیال‌پردازی كه به دور خود تنیده‌اند، می‌توانند واقعاً باور كنند.


او زنی است كه می‌تواند به محض اینكه شما ( به عنوان همسر ) صبح خانه را ترك كردید و به محل رفتید، مثل زمان هجده سالگی‌اش لباس بپوشید و از خانه بیرون برود. او با كفش‌های پاشه بلندی كه پوشیده به زحمت قدم می‌زند و اوقات خوبی را می‌گذارند و قبل از شما به خانه بر‌می‌گردد و می‌گوید كه تمام روز را در خانه بوده و گردگیری می‌كرد ( لبته همه آنها اینطور نیستند). بعضی از آنها آنقدر عشاق و شیفته شریك هستند كه به هیچ وجه نمی‌توانند بار گناه خیانت‌كاری را تحمل كنند.


زن متولد این برج واقعاً رویائی است. وی شیفته خانواده و دوستان است. او از جریحه‌دار كردن احساسات دیگران متنفر است و مثل متولد برج مهر به جای رویاروئی با مسایل، خود را درگیر آنها نكرده و اغلب با آنها مواجه نمی‌شود. از آنجا كه توانائی همدلی با دیگران را دارد، مادر خوبی نیز هست و از وظایف خود شانه خالی نمی‌كند. او بچه‌ها را غرق محبت می‌كند. او سعی دارد از بچه‌ها خیلی مراقبت كند تاجائی كه آنها در‌می‌یابند گاهی حس استقلال خود را از دست می‌دهند و تازه وقتی با دنیای واقعی روبروی شوند می‌بینند كه با دنیائی كه ما در ترسیم كرده، خیلی تفاوت دارد. برای او خیلی سخت است كه بچه‌ها را تنبیه كند و وقتی با بچه‌ها درشتی می‌كند و سر آنها داد می‌كشد خودش بیش از آنها ناراحت می‌شود. زنی رامی‌شناسم كه متولد همین برج است. او یكبار آنقدر از دست بچه‌هایش عصبانی شده بود كه به آنها گفته بود كه می‌رود و آنها را تنها می‌گذارد. بعد در را محكم به هم كوبیده و در كابینت قایم شده بود! ولی پنج دقیقه بعد بیرون آمده بود. او را برای روی آوردن به مشروبات الكلی مستعد می‌دانند.


یكی دیگر از دوره بحرانی كه مادر متولد برج اسفند می‌گذراند وقتی است كه بچه‌های بی‌تجربه او خانه را ترك می‌كنند و او هم به سراغ خیالبافی می‌رود و تصور می‌كند كه آنها نوزاد هستند. این خطر همیشه وجود دارد كه در سكوت در آب‌های خیال‌پردازی شناور شود. چوب و قلاب ماهیگیری بخرید و او را بیرون بكشید.