مرد متولد فروردین

سیاره مریخ به آنها عضله و هیكل عالی بخشیده و از آنجا كه به هوای آزاد علاقه زیادی دارند، حتی در زمستان هم پوستشان برنزه است. موهای این مردان آتشین معمولاً روشن بور است و اگر پوستشان روشن باشد كك‌مك‌های ملیحی دارند. بزرگترین موهبتی كه مرد متولد فروردین از آن برخوردار است به ابروهایش مربوط می‌شود كه شبیه شاخ‌های قوچ است. متأسفانه برخی از آنها با گذشت زمان زجر می‌‌‌كشند و چهره جذاب آنها تغییر می‌كند و به آدمی لاغر مردنی و ناخوش تبدیل می‌شوند.


پیش از آنكه تصمیم بگیرید مرد متولد این برج درست همان چیزی است كه گفته شد. احساسات خود را كنترل كنید. همه متولدین صورت فلكی حمل قبل از آنكه درگیر تجربه‌های عاطفی شوند، باید دوباره فكر كنند. چون هر نوع مشاركت و همكاری، حتی مشاركت‌های تجاری می‌تواند برای آنها مشكل‌ساز باشد. متولد این برج فراموش می‌كند كه همكارانش نیز دركنار او هستند. او می‌خواهد قرص و محكم و برنده باشد، حتی گاهی از یاد می‌برد كه برای نان بیار كباب ببر بازی‌كردن هم باید دو نفر بود.


متولد این نشانه بسیار شتابزده و ناشكبیا است. مرد متولد این برج انتظار را دوست ندارد (برای هیچ چیز). اگر فكری در سر دارد می‌خواهد همین حالا به انجام برساند و تا هفته آینده صبر نمی‌كند. به نظر آنها زندگی آنقدر كوتاه است كه نباید وقت را تلف كرد. همه مردان مریخی باید قبل ازپرش خوب به اطراف نگاه كنند.


بیشتر متولدین این برج عاشق زندگی هستند و می‌توانند با شور و اشتیاق فراوان مثل زنبور عسل با عجله به این طرف و آن طرف بروند. شور و شوق كودكانه آنها می‌تواند دنیا را برای بقیه ما درخشانتر كند. اما یك بخش در زندگی او وجود دارد كه سبب بروز مشكلاتی می‌شود: هیجان و شیفتگی او می‌تواند او را مغلوب كند و این دلیلی می‌شود كه او بخواهد برشما هم چیره شود! اما اغلب وقتی خواسته‌اش عملی می‌شود، راه می‌افتد تا در جای دیگری بچرد. به‌دست آوردن مرد متولد برج فروردین آسان ولی حفظ او مشكل است. حتماً اگر شما را با گره محدود كرد، باز هم تلاش كنید تا مسیری درست و حسابی برای دسترسی به او پیدا كنید.


مردان متولد این برج به دلیل جاذبه جسمی و گیرائی مریخی، اغلب جذاب هستند. ویژگی آتشین آنها موجب غرور می‌شود. آنها از خود و وجهه خود بسیار آگاه هستند. از آنجا كه می‌خواهند همیشه اول باشند، هم در عشق و هم در تجارت برای خود مسابقه اجرا می‌كند. آنها به شریكی احتیاج دارند كه باهوش باشد و كارها را به درستی سامان دهد تا بتوانند با توافق، با یكدیگر زندگی كنند و یك تیم واقعی باشند چون او از خطر نمی هراسد. قوچ منفی مثل طاووس با ادا و اصول راه می‌رود و حتی معشوقه را هم رقیب خود به حساب می‌آورد و سعی می‌كند با او هم رقابت كند.


از آنجا كه او آدم مهمی است شكست را نمی‌پسندد. او گاه دوست دارد خودنمائی كند و از شریكش همچون دارائی با ارزشی مواظبت كند. به همین دلیل زنی را دوست دارد كه عالی به نظر برسد.


مرد مریخی پدر خوبی است و تا جائی كه ممكن است سعی می‌كند بچه‌ها را به گردش ببرد (‌داشتن یك پسر بچه شش ساله بهانه بسیار خوبی برای فوتبال بازی‌كردن روزهای جمعه است ) او ازسوت كشیدن دخترانش نیز بسیار خوشحال می‌شود خیلی لیلی به لالای آنها می‌گذارد ( هیچ وقت قادر نیست در مقابل صورتی زیبا مقاومت كند). با این وجود خلق و خوی بابا هم می‌تواند مثل طوفان وحشتناك شود. چون آدمی نیست كه در سكوت بق كند پس داد و هوار می‌كند. اما وقتی این وضعیت را گذراند دوباره یكپارچه لبخند می‌شود و صلح و آرامش حاكم خواهد شد. البته برای مدتی! تا آنجا كه به او مربوط می شود، همسرش هیچ اشتباهی نمی‌تواند مرتكب شود. اما به محض آنكه خانم او را تحقیر كند، با غم و غصه‌هایش تنها می‌شود و گاه به جای جمع و جور كردن تكه های خرد شده شخصیتش، اینجا و آنجا به دنبال وقفه و استراحت می‌رود. او گاهی نگرشی كاملاً كودكانه به عشق و زندگی دارد، و بیش از آنكه با آنها روبرو شود، از آنها فرار می‌كند.


قوچ نر آمیزه‌ای شكوهمند از زندگی، عشق و شهوت است. برای اثبات گفته‌ام داستانی برایتان نقل می‌كنم:


یك صبح بهاری مردی در علفزار شصت گوسفند و یك قوچ را می‌چراند، در پایان روز وقتی سلانه سلانه به خانه بر‌می‌گشت شصت گوسفند خواب‌آلوده و یك قوچ عنان گسیخته به همراه داشت. و این خلاصه ای از ویژگی‌های قوچ نر بود و چقدر هم پررو است.

زن متولد فروردین

دوشیزه های مریخی جذاب هستند و قدرت‌های ویژه‌ای دارند و بیش از همتای مردشان در بدست آوردن دل دیگران موفق هستند. این زنان حین ورود به یك اتاق، با صراحت لهجه و صداقت جمع را مجذوب خود می كنند. بعضی به آنها بدگمان می‌شوند و برخی آنها را دوست دارند زنان مریخی را می‌توان از رنگ لباس شناخت. آنها مثل ماشین‌های آتش‌نشانی از سر تا پا قرمز می‌پوشند.


بهتر است قبل از آنكه تصمیم بگیرند بچه‌دار شوند، شغلی برای خود انتخاب كنند تا جنب و جوش و تحرك داشته باشد و بتوانند از این طریق شور و شوق همیشگی خود را ابراز كنند. در غیر این‌صورت پس از ازدواج احساس می‌كنند محدود شده‏اند (او در همه حال خواهان آزادی است) و بحران از اینجا آغاز می‌شود. او فمینیست سرسختی است و با چنگ و دندان با شوهرش می‌جنگد. او زن خانه‌دار معمولی نیست و هیچ مردی نباید تلاش كند از او زنی خانه‌دار بسازد. دختر متولد این برج بسیار مستقل است. او همانطور كه خود را به دیگران نشان می‌دهد، مرد مناسبی را برای ازدواج پیدا می‌كند و ازدواج او از همه حیث تمام و كمال خواهد بود.


با اینكه فرزندانش تا زمانی كه با او زندگی می‌كنند، او را محدود می‌كنند، ولی او مادر خوبی برای آنهاست و درست زمانی كه آخرین بچه خانه را ترك كند، نهایت لذت را از زندگی خواهد برد. به كلاس‌های هنری می‌رود و به فعالیت‌های هنری می‌پردازد. از آنجا كه متولد این نشانه در پی منافع خود است و به آزادی‌های زیادی می‌دهد، پس دختران متولد این برج نباید در سنین پائین محدود شوند. او قبل از شناخت دیگری و علاقه به او، اول باید خود را بشناسد كه شاید سال‌‌های سال به طول انجامد. اگر در نوجوانی و اوایل جوانی گرفتار و محدود شود. شاید سی سال بعد تسلیم طبیعت شتابزده خود شود و زندگی زناشوئی‌اش در معرض خطر قرار گیرد.


این زنان سرشار از شور و نشاط، محبت و شگفتی هستند و می‌خواهند نقش مهمی را در زندگی بازی كنند. علاقه آنها به دیگران از آنجا ناشی می‌شود كه قوچ هستند و ریاست طلبی آنها به این علت است كه تحت سلطه مریخ‌ (سیاره ریاست طلبی) به سر می‌برند.


دختر متولد فروردین اگر مرد مناسبی را پیدا كند، وقت را تلف نمی‌كند، پا پیش می‌گذارد و حتی یك قدم هم به عقب نمی‌رود. او مثل همتای مردش گاهی خوش شانس است و گاه نیز معشوق رویائی‌اش همچون خرگوش گریز پا با وضع ناامیدكننده‌‌ای فرار می‌كند. متولدین این برج همیشه باریك‌بین و آگاه نیست و ممكن است با گزافه‌گوئی (لاف و گزاف) افراد حساس را فراری دهد.


دختر فروردین در ظاهر سرزنده و زود رنج است اما در باطن بسیار كمال‌گراست و در یك روز واقعاً گرم بسیار احساساتی است این دختر اگر بفهمد شریك او گرگی در لباس بره است، قیافه غم‌‌انگیزی پیدا می‌كند. او خیلی آسیب پذیر است و سعی می‌كند آن را پنهان كند.


نشانه‌های آبی و خاكی به امنیت خانوادگی نیازمندند اما زن مریخی باید از كسانی كه دوستشان دارد جدا باشد تا بتواند خود را بشناسد. او باید در اجتماع باشد تا اجتماعی شود. اگر این دختر زمانی را به خودش اختصاص ندهد از روابط بیزار و متنفر می‌شود، داد و هوار و گریه می‌كند و زبانه آتش خشم او بیش از توده آتشی است كه در یك قوطی كبریت می‌بینید. قوچ ماده پویائی نیست اما خوش بنیه است. باور نمی‌كنید؟ او را در نظر بگیرید.