امروز شنبه 23 تیر 1403

Saturday 13 July 2024

جوانرود کجای ایران است

1401/07/27
کد خبر : 24154
دسته بندی : سوغات و صنایع دستی
تعداد بازدید : 129 نفر

مکان های تفریحی جوانرود
جوانرود دارای اماکن تفریحی بسیار زیبایی است که در گونه خود بی همتا است آب چشمه های زاگرس هر عاشق طبیعتی را سیراب می کند و صدای کبک ها گوش هر مسافر خسته از شهرها را می نوازد. از دیگر مکان های تفریحی جوانرود میتوان به غار کاوات، روستای سفید برگ، رود لیله، آبشار روستای سیاران نهرآب اشاره کرد.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

مکان های تفریحی جوانرود

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

دیدنی های جوانرود

 

مکان های تاریخی جوانرود:

جوانرود علاوه بر مکان های تفریحی دارای مکان های تاریخی مانند: قلعه چنگیزخان، قلعه آلانی ونقاره خان، برج جوانرود، قلعه دوان، تپه صفی الدین خان نیز می باشد.


امنیت جوانرود
امنیت معمولاً از مواردی است که مسافران موقع سفر به منطقه ای خاص در مورد آن جویا میشوند که آیا این منطقه از نظر امنیتی در وضعیت خوبی قرار دارد یا خیر. امنیت جوانرود باتوجه به یکدست بودن جامعه از نظر قومی و دینی و وجود طایفه های با اصالت و حضور بسیار ناچیز افراد دیگر شهرها بسیار بالاست. و بسياري از اسیب های اجتماعی در جوانرود وجود ندارد. یا به نحو درست تر بگوییم بسیار کم رنگ است. بزه هایی مثل اعتياد به مواد مخدر و سرقت در این شهر فوق العاده کم است.

نقشه جوانرود
امروزه با گسترش علوم کامپیوتری شرکتهای فراوانی مانند گوگل و وایز دسترسی به نقشه های حرکت در شهر را اسان نموده اند نقشه جوانرود و محل قرارگیری بسياري از اماکن به وسیله لوکال گایدهای گوگل جوانرودی برروی نقشه جوانرود تعبیه شده است.


جوانرود کرمانشاه
فاصله و راههای دسترسی به شهرها از موضوعات مهمی است که در موقع سفر به آن توجه می شود. جوانرود کرمانشاه مسافت ای 90کیلومتری دارد. با خودرو سواری نهایت در یک ساعت و نیم قابل دسترسی است و با اتوبوس ها در حد دوساعت است.


هواشناسی جوانرود
اب و هوا هم از ديگر معیارهای سفر است. هوای جوانرود معتدل کوهستانی است. خبری از زمستان های سخت و تابستان های بسیار گرم نیست. دمای هوا به طور متوسط در فصل زمستان به 0 تا_ 5 درجه سانتی گراد میرسد در شرایط برف و سرما و در شرایط معمولی بین 12 تا، 20 درجه است. و در فصل تابستان هم دما بین  25 تا 35 درجه متغیر است. و چندان دشوار نیست. هواشناسی جوانرود بسیار حائز اهمیت است و بهتر است پیش از سفر به این منطقه حتماً وضعیت هوا را چک کنید.


بیمارستان جوانرود
جوانرود دارای یک بیمارستان نه چندان بزرگ و پیشرفته است این بیمارستان که به نام حضرت رسول نامیده شده است. نقش مهمی در سلامت منطقه دارد. و از ارجاع بیماران به مرکز استان تا حد زيادي کمکرده است. زمین این بیمارستان که محوطه بزرگی است به وسیله یک خیر جوانرودی اهدا شده است.


نوبت دهی بیمارستان حضرت رسول جوانرود
نوبت دهی بیمارستان حضرت رسول جوانرود به صورت اینترنتی درآمده است. اگرچه گرفتن نوبت و نوبت دهی اینترنتی برای همگی زیاد اسان نیست. این مدل نوبت دهی سبب کاهش تجمع در بیمارستان شده است. این انلاین سازی نوبت دهی موجبات به دردسر انداختن عده زيادي از مردم را فراهم کرده و ایجاد شغل های کاذب مثل رزرو کردن نوبت دهی بیمارستان و گرفتن دستمزد شده است که فشاربیشتری به بیماران نیازمند وارد می سازد.


دیوار جوانرود
فروش وسیله های دسته دوم و نو در جوانرود ما بین ساکنان اهمیت و جایگاه خاصی دارد. به صورتی که علاوه برسایت های اینترنتی مثل دیوار و شیپور تعدادی گروه و کانال تلگرامی با اسم دیوار جوانرود ساخته شده است. که مردم جوانرود در آن جا وسایل مازاد خود را به اشتراک گذاشته و به تبادل و داد و ستد مشغولند.


جوانرود کجاست؟

سوالی که بسیار در ذهن مردمی که دنبال خرید وسیله های ارزان هستند بوجود امده این است که جوانرود کجاست.

جوانرود نه تنها در کشور ایران شهرت مناسبی کسب کرده است. بلکه در خارج از کشور هم مورد توجه فروشندگان کالا و صادر کنندگان کشورهای خارجی قرار گرفته است. جوانرود در ایران استان کرمانشاه واقع شده است. که از مرکز این استان که خود شهر کرمانشاه است، فاصله 90 کیلومتری دارد.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

دیدنی های جوانرود

 
شهر جوانرود

این شهر دارای بافت فرهنگی خاصی است از عجایب شهر جوانرود میتوان به روحیات و فرهنگ عامه آن اشاره نمود.

شب نشینی یکی از رسوم اصیل ایرانی که هنوز در این شهر رایج است. رفتن به منزل هم‌دیگر در شب برای صرف شام یا بعد ازشام جهت دید و بازديد است. تقریباً 5 تا شب نشینی در هفته از چیزهای بسیار عادی است. مردم این شهر بسیار خون گرم هستند و از تنهایی بیزارند.

 

مقاصد گردشگری نزدیک در دیگر شهرستانها:
چشمه شفا بخش ریزه که از اب ان برای درمان مشکلات کلیوی استفاده می شود و در شهرستان ثلاث باباجانی قرار دارد. غار آبی قوری قلعه در محور پاوه جوانرود، سراب زیبا روانسر، سد داریان پاوه ، قلعه بردزنجیر در شهرستانها هرسین و کرمانشاه


بازار جوانرود

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

بازار جوانرود

 
بازار جوانرود شامل چند نوع بازار است.


بازارچه مرزی 
اولی بازار متمرکز در قسمت موسوم به بازارچه مرزی، این بازار تعطیلی ندارد و در تمامی روزهای سال باز است چه بسا در اعیاد و لحظه تحویل سال و جمعه ها. در بازارجوانرود وسایل خانگی خارجی و بدون ضمانت یا با ضمانتنامه های غیر اصلی در منطقه بازارچه موجود است. اما برای خرید وسایل خانگی گارانتی دار و داخلی نباید به بازارچه مرزی جوانرود مراجعه نمود

برای خرید بازار جوانرود تلویزیون های متنوعی با قيمت های مناسب ولی بدون گارانتی در بازارچه دارد. برای خرید تلویزیون از جوانرود حتماً آشنای محلی در اختیار داشته باشید تا بتواند سریع بهترین و ارزانترین جنس را بخرید.

مرکز فروش لوازم آرایشی دو مکان است یکی داروخانه ها و دیگری بازارچه

دربازار جوانرود لوازم آرایشی فروش زيادي دارد به طوری که نزدیک به 80 غرفه یا همان دکه مشغول فروش لوازم آرایشی و بهداشتی هستند

مسافت کرمانشاه تا بازارچه مرزی جوانرود 92 کیلومتر است


لینک کوتاه :
https://www.aftabir.com/article/show/24154
PRINT
شبکه های اجتماعی :
PDF
نظرات

مشاهده بیشتر

با معرفی کسب و کار خود در آفتاب در فضای آنلاین آفتابی شوید
همین حالا تماس بگیرید