عبدالله چمن‌گلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره عملکرد فرنگی‌کاران در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: در قوانین جدید باید از نظر تکنیکی خوب باشیم. البته در ۳ وزن حقمان طلا بود که به ما ندادند، اما در اجرای فن دچار فقر بودیم و فقر تکنیکی داریم. اگر بخواهیم در جهانی هم با همین روش کار کنیم نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.

وی درباره صحبت‌هایش مبنی براینکه گفته بود منتقدان امروز، در طول ۸ سال چیزی به کشتی‌گیران یاد ندادند و تنها هل دادن و خاک را یاد داده‌اند و وی نباید پاسخگوی این نتایج باشد، آیا منظورش بنا و کادر فنی قبلی بوده است گفت: منظورم این نبود، حاجی‌پور حتی گاردش اشتباه است که نشان می‌دهد در تمرینات مربیان روی دست‌های کشتی‌گیران کار نکرده‌اند. متأسفانه این مشکل در بیشتر کشتی‌گیران ما مشهود است.

چمن‌گلی افزود: برخی از کشتی‌گیران هم که دست‌های‌شان کار می‌کند هدفمند نیست. با قوانین جدید هم هل دادن حریف به بیرون از تشک بدون تکنیک امتیازی ندارد. تنها در تمرینات نحوه هل دادن به آنها آموزش داده شده بود. چرا وقتی دوستان تیم را در آسیا چهارم کردند کسی چیزی نگفت؟

وی ادامه داد: مربیان ما دیگر نباید تنها در تمرینات نظاره‌گر باشند بلکه باید وارد گود شوند. آیا کسی که تنها ۱۱ روز هدایت تیم ملی را برعهده گرفته است باید پاسخگو باشد؟ کسانی‌که ۸ سال سرمربی تیم ملی بوده‌اند و به کشتی‌گیران تنها نحوه هل دادن را یاد داده‌اند باید جواب بدهند! اگر صحبتی کرده‌ام حقیقت را گفته‌ام.

مربی ارشد تیم ملی درخصوص اینکه مردم نتیجه را می‌بینند، عنوان کرد: دوستان می‌گویند تیم قهرمان المپیک را دوم آسیا کرده‌ام، اما نفراتی را به آسیایی بردم که فکر نمی‌کردند روزی در تیم ملی کشتی بگیرند! کشتی فرنگی ما بعد از المپیک در تلاطم شدیدی قرار گرفت و بی‌برنامگی حاکم بود. تا روزهای آخر هم معلوم نبود قلاوند و جزینی می‌مانند یا نه.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تغییر قوانین، کشتی فرنگی را بسیار زیباتر کرده است، گفت: مطمئناً، کشتی‌گیران ما با قانون قدیم خوب کشتی می‌گرفتند، اما با قوانین جدید نیاز به قدرت بدنی بالاتر و تکنیک بیشتر دارند. از طرفی قانون دست داوران را بازتر گذاشته است و حرف اول را می‌زند و هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد. باید خیلی بیشتر تمرین کنیم.

چمن‌گلی در پاسخ به این سوال که مگر قوانین توسط رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی به اطلاع مربیان و کشتی‌گیران نرسیده بود گفت: روز هشتم فروردین از این موضوع مطلع شدیم، اما زمان زیادی برای تمرین نداشتیم. تنها ۱۲ ساعت کار مفید تاکتیکی کردیم. با وجود اینکه دوم شدیم خوب کشتی گرفتیم و از تمام نفرات راضی هستم. باید با اعزام بیشتر به مسابقات بین‌المللی با قوانین جدید آشنا شویم.

وی افزود: نه تنها در آسیا بلکه در مسابقات جهانی کارمان سخت‌تر است. باید در فاصله کوتاه باقیمانده تا جام جهانی نقاط ضعف را برطرف کنیم. در اردوی جدید از المپیکی‌ها دعوت کرده‌ایم؛ تمام نفرات باید در مسابقات انتخابی شرکت کنند، حتی قهرمان المپیک هم باید از فیلتر انتخابی بگذرد. تمام کسانی که مدعی هستند باید این فرآیند را رعایت کنند.

تیم ملی کشتی فرنگی با کسب ۳ مدال نقره و ۲ برنز به عنوان نایب قهرمانی آسیا رسید.