منصور رشیدی در این باره گفت: «شنیده‌ام که کادر فنی تیم امید قصد دارد برای بازیهای آسیایی از مهدی رحمتی به عنوان یکی از سه سهمیه بزرگسال خود استفاده کند که امیدوارم شنیده من اشتباه باشد.»

وی افزود: «ما اکنون دروازه بان های خوبی در رده جوانان و امید داریم که هم می توانند در بازیهای گوانگجو برای تیم امید خوب کار کنند و هم برای آینده فوتبال ایران مفید و موثر باشند. اکنون که ورود دروازه بان خارجی به تیم های لیگی ممنوع شده هم باشگاه‌ها و هم تیم های ملی بویژه در رده های سنی پایه باید بکوشند تا استعدادهای درخشان دروازه بانی را شناسایی و از آنها استفاده کنند.»

رشیدی در این خصوص بطور مثال از علیرضا حقیقی دروازه بان تیم پرسپولیس نام برد که هم اکنون به همراه تیم ملی در کره جنوبی بسر می برد و یکی از جوانان شایسته و آینده دار فوتبال در پست خود است.

وی معتقد است که ما امثال حقیقی را در کشورمان کم نداریم و تیم امید نیازی به استفاده از دروازه بان بزرگسال ندارد و می تواند از این سهمیه خود در پست های دیگر استفاده كند.

تیم فوتبال امید ایران که خود را برای بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو آماده می کند، اخیرا موفق شد تیم امید لهستان را در خاک این کشور با دو گل شکست دهد و این در حالی بود که تنی چند از بازیکنان اصلی خود را نیز دراختیار نداشت.