در طول روز سیزدهم فروردین به غیر از شمال شرق كشور یك هوای كاملا بهاری حكم فرما است.

یك كارشناس هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد وضعیت هواشناسی طی امروز و روزهای آینده تاكید كرد: امروز در آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، زنجان، كردستان، كرمانشاه و گیلان به تدریج افزایش ابر و در برخی نقاط شاهد بارندگی خواهیم بود و بقیه قسمت‌ها نیز پدیده خاصی ندارند.

او افزود: فردا نیز كم‌وبیش همین شرایط در كشور و استان‌های نامبرده حاكم است.

این كارشناس هواشناسی در ادامه در مورد روز چهارشنبه نیز خاطر نشان كرد: در تهران احتمال رگبار پراكنده برای قسمت شمال شرق افزایش ابر و برای اواخر وقت نیز بارندگی پیش‌بینی می‌شود.

او گفت: فردا در كرانه‌های دریای خزر به تدریج از گیلان بارندگی شروع شده و در قسمت جنوب غرب نیز شاهد وزش باد و گرد و خاك هستیم؛ در نقاط مركزی نیز رگبار پراكنده‌ای از فردا بعد از ظهر شاهد خواهیم بود.

این كارشناس هواشناسی تصریح كرد برای روز پنج‌شنبه در قسمت شمال غرب از این فعالیت كاسته شده و جنوب غرب همچنان شاهد گرد و خاك هستیم و در دامنه‌های البرز از جمله تهران و زاگرس نیز شاهد رگبار خواهیم بود؛ كرانه‌های دریای خزر در روز پنج‌شنبه مواج بوده و در جنوب كشور نیز وزش باد پیش‌بینی می‌شود هم‌چنین خلیج‌فارس و دریای عمان نیز مواج خواهد بود.

این كارشناس هواشناسی در ادامه به پیش‌بینی وضعیت هوا در روز سیزده بدر اشاره كرد و گفت: به جز قسمت شمال شرق، خراسان شمالی و رضوی كه برخی نقاط بارندگی خواهند داشت در دیگر مناطق كشور پدیده خاصی به جز وزش باد پیش‌بینی نمی‌شود.

به گفته او در طول روز سیزدهم فروردین به غیر از شمال شرق كشور یك هوای كاملا بهاری حكم فرما است.