نمایشگاه نقاشی‌های «منصور وفایی» درباره فردوسی و تاریخ و فرهنگ ایران زمین روز یكشنبه ۱۴ مهر افتتاح می‌شود.

یاسر موحدفرد دبیر كل بنیاد فردوسی گفت: این نمایشگاه نقاشی در حاشیه نخستین جشنواره برترین‌های صنعت گردشگری ایران برگزار می‌شود كه بخش جنبی آن بر عهده بنیاد فردوسی است.

به گفته موحدفرد فردا در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نقاشی از تابلوی «تاریخ و تمدن و فرهنگ درخشان ایران» اثر منصور وفایی رونمایی خواهدشد.

در این نمایشگاه نقاشی، ۲۱ تابلو از منصور وفایی، نقاش سبك قهوه‌خانه‌ای، به نمایش در خواهد آمد كه تابلوهایی از ابن سینا، سعدی و فردوسی در آن رخ‌نمایی می‌كنند.

همچنین تابلویی درباره ستایش فردوسی از خانواده نبوت و اشعارش در وصف ائمه اطهار در كنار حادثه غدیر اثر وفایی رونمایی خواهد شد.

این نمایشگاه روز یكشنبه ۱۴ مهر ساعت ۱۵ در مركز همایش‌های كشور واقع در وزارت كشور طبقه زیرین ، با حضور شاهنامه‌پژوهان افتتاح می‌شود.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا روز سه شنبه ۱۶ مهر از ساعت ۱۷ تا ۲۲ مراجعه و از آثار منصور وفایی درباره فردوسی دیدن كنند.

نخستین جشنواره برترین‌های صنعت گردشگری ایران یكشنبه ۱۴ مهر با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در مركز همایش‌های كشور آغاز به كار می‌كند.

در آیین آغازین اسفندیار رحیم مشایی سخنرانی خواهد كرد و همزمان نمایشگاه دستاوردهای فعالان صنعت گردشگری ایران برای بازدید عمومی آغاز به كار می‌كند.