معاون پارلمانی رئیس جمهور عنوان کرد؛

به جای کارمندپروری به کارآفرین پروری رو آوریم

اقتصادی

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه اجماع جهانی علیه ایران، از هم پاشیده است، گفت: به کارآفرینان فعال و ریسک پذیر نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه بین المللی بانک، بورس، بیمه و خصوصی سازی گفت: طی یکسال گذشته، مسائل بسیاری پیش روی اقتصاد ایران به لحاظ داخلی و کنش های بین المللی صورت گرفته است که امیدواریم در جهت عبور از شرایط کنونی اقتصاد ایران بتوانیم گام برداریم؛ این در حالی است که همواره ایران شاهد توطئه‌ها و مزاحمتهای امریکا و رژیم صهیونیستی هستیم، اما باید در جهت توسعه و شکوفایی اقتصاد ایران گام های راهگشا برداریم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: یکی از توفیقات ایران در دولت یازدهم، خروج از فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد و به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای بود؛ به نحوی که کمتر در دنیا شاهد این هستیم که یک کشور تحت فصل هفت منشور سازمان ملل قرار گرفته باشد و بدون خسارت بزرگ یا تحمیل جنگ، از آن خارج شده باشد. در حالیکه این ایران اسلامی بود که با یک قطعنامه، آثار قطعنامه‌های ظالمانه‌ای که علیه ایران صادر شده بود، منتفی کرد.

وی تصریح کرد: اگر امروز شاهد بدعهدی امریکا بوده و نقض قوانین بین المللی از سوی حاکمان آمریکا را مشاهده می‌کنیم، یا اگر ترامپ در ارتباط با خروج یکطرفه از یک تعهد و موافقتنامه بین المللی که به تصویب شورای امنیت رسیده است، خارج شد؛ اما شرایط به نحوی است که خوشبختانه اجماع جهانی که قبلا علیه ایران شکل گرفته بود، از هم پاشید. حاکمان آمریکا ثابت کرده اند که نه در ارتباط با ما بلکه در ارتباط با دوستان خود نیز، افراد قابل اعتمادی نیستند.

امیری گفت: هیات حاکمه امریکا با همکاری صهیونیست ها و برخی کشورهای منطقه، وزارت خزانه داری امریکا را به اتاق جنگ علیه ایران تبدیل کرده اند و می خواهند به ایران لطمه بزند، لذا با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم، بیش از هر زمان دیگری نیازمند فعالان اقتصادی مصمم، ایده پرداز، توانمند، خلاق و نوآور هستیم که سیستمی نگر باشند. سرمایه گذاران و کارآفرینانی که بسیاری از مهارت های خود را نه تنها در مدرسه و دانشگاه بلکه در عرصه کار و فعالیت تجربه کرده اند، اکنون مورد نیاز هستند.

وی افزود: امروز همه ارکان نظام به تعامل سازنده با دنیا، کم کردن اثر تحریم ها و بالا بردن سطح اقتصادی اتفاق نظر دارند، این در حالی است که مردم ایران اولین باری نیست که در معرض تهدید قرار گرفته ایم، بلکه بعد از یک باران سیل‌آسا، شاهد رنگین کمان بوده ایم.

کد N1990774