حجت الاسلام شیرازی:

خاندان آل سعود در آینده نه چندان دور سقوط خواهند کرد

سیاسی

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: به فضل خدا در آینده نه چندان دور مردم یمن و بحرین پیروز خواهند شد و خاندان آل سعود سقوط خواهند کرد، این وعده الهی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در مراسم ترحیم مادر شهیدان مغنیه اظهارداشت: در کمال انسانی مرد و زن بودن مطرح نیست، هم زن و هم مرد می توانند ویژگی های مثبت پیامبر(ص)، امیرالمومنین و اولیای الهی را در زندگی داشته‌ باشند.

وی گفت: مادر شهیدان مغنیه دارای خصایصی بود که برگرفته از سبک زندگی اولیای الهی بود، این بانو در برابر خدا تسلیم بود، عاشق خدا بود، روز و شب با خدا حرف میزد و اشک می ریخت.

شیرازی بیان کرد: در احادیث آمده است که چه مرد و چه زن می توانند با مال و جان خود در مسیر خدا و برای رضای الهی گام بردارند. اینکه جان مقدم است یا مال، اسلام می گوید جان مقدم است. اینکه جان مهمتر است یا حفظ اعتقاد شخصی باز هم جان مهمتر است.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس افزود: وقتی صحبت از دینداری اجتماعی و عمومی است باید گفت که سخن از اسلام جامعه، ارزش های اسلامی و به معنای حفظ نظام دینی و انقلاب اسلامی است که در این تضاد حفظ دین مهم تر از جان است و جان باید فدای دین شود.

شیرازی تصریح کرد: رعایت این مساله را در زندگی اولیای الهی، در زندگی امیرالمومنین و امام حسین(ع) شاهدیم، این بزرگواران برای حفظ دین در جامعه جان خود را فدا کردند. امام علی(ع) فرمودند اگر دین با جان من حفظ میشود حاضرم قطعه، قطعه شوم اما دین بماند و این اندیشه علوی است.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس افزود: این بانوی بزرگوار شاگرد مکتب فاطمه زهرا (س) بود و با این نگرش حاضر شد فرزندان خود را فدایی دین کند و از همه هستی و دارایی خود گذشت تا دین خدا در جامعه حفظ شود و اسلام در لبنان، ایران و جبهه مقاومت پر رنگ شود.

وی بیان کرد: این بانوی محترم اینطور فکر و زندگی کرد که در مقابل دینداری اسلامی فرزندان من ناقابل هستند و باید فدای دین شوند و زندگی خودم هم باید صرف حفظ و نگهداری اسلام ناب محمدی(ص) در جهان شود.

شیرازی ادامه داد: این تفکر است که در کربلا زینب(س) می‌گوید چیزی جز زیبایی ندیدم، چرا که هر چه شده بود همه برای خدا و حفظ دین خدا بوده است.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس با بیان اینکه اجر مادر حزب الله که چهار فرزند خود را در راه اسلام داده از اجر شهدا کمتر نیست، گفت: دشمن از چنین مادرانی وحشت دارد، مادری که شیر مردی چون عماد معنیه را تربیت کند و وقتی خبر شهادتش را می آورند خم به ابرو نمی آورد و زندگی خود را به طور کامل وقف اسلام می کند.

وی افزود: مادر حزب الله در خانه ای بسیار کوچک در لبنان زندگی کرد ولی در واقع روحی بزرگ در خانه ای کوچک بود. اگر این بانو در مسیر خدا حرکت نمی کرد دشمن از او واهمه ای نداشت، امثال این بانو؛ شیرزنانی بودند که تمام هستی خود را در راه اسلام دادند.

شیرازی تصریح کرد: اگر دشمنان اسلام توانستند در طول تاریخ فریاد یا حسین (ع) جامعه اسلامی و یاد و خاطره شهدای کربلا را خاموش کنند، می توانند فریاد لبنان، ایران و جبهه مقاومت را هم خاموش کنند. دشمنان بدانند پایان این سیری که از عصر عاشورا آغاز شد و تا امروز ادامه دارد سقوط رژیم غاصب اسرائیل و جهان استکبار را به دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس گفت: این انقلاب تا نابودی تمامی دشمنان اسلام محکم خواهد ایستاد، این ملت با خدای خود پیمان بسته و کسی نمی تواند جلوی این قدرت را بگیرد، ملتی که متصل به خدا شد هیچ قدرتی ولو بمب هسته ای هم نمی تواند آن را از پای در آورد.

وی افزود: اگر یک روزی گفته می شد تروریست ها در عراق و سوریه شکست خواهند خورد، عراق و دولت آن در کنار ایران خواهند بود کسی باور نمیکرد اما امروز انقلاب، جبهه مقاومت و حزب الله لبنان بیش از پیش سربلند است و این یعنی اراده الهی بر این است که کسانی که با خدا پیمان بستند شکستی نخواهند داشت.

شیرازی بیان کرد: دشمنان تصور میکردند که اربعین امسال مردم به دلیل مشکلات اقتصادی به سمت کربلا نخواهند رفت ولی به فصل الهی شاهد خواهیم بود که پرشورتر از گذشته این مراسم شکل خواهد گرفت.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس گفت: در آینده نه چندان دور یمن و مردم بحرین پیروز خواهند شد و خاندان آل سعود سقوط خواهند کرد و این وعده الهی است و ما به مردم ایران، انقلاب اسلامی، لبنان و جبهه مقاومت باور داریم.

وی گفت: از آغاز انقلاب تا به امروز، ملت ایران فراز و نشیب های متعددی را تجربه کرده و در مقاطع مختلف دشمن تصور میکرد که ملت با مشکلات اقتصادی تسلیم خواهد شد اما بدانند که چهل سال است که مقاومت کردند؛ چرا که الگوی آنها خاندان اهل بیت هستند که شلاق خوردند و در اسارت ظاهری دشمن تسلیم نشدند و خطبه های قوی و محکمی ایراد کردند، اینها الگوی جامعه ما هستند.

شیرازی اظهار داشت: الگوی جامعه اسلامی افرادی مثل مادر شهید مغنیه است، بنابراین دشمنان تصور نکنند که با یک تهدید این ملت عقب میکشد و تسلیم می شود. به اعتقاد من تا یک بسیجی، تا یک سرباز مقاومت زنده است اجازه نخواهند داد که جهان اسکتبار و آمریکا به اهداف شوم خود برسند.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس در پایان خاطرنشان کرد: ما پیمان می بندیم که تا آخرین قطره خون خود پایبند به عهد خود هستیم و از رهبری و انقلاب اسلامی دفاع میکنیم و انشالله پیروزی اسلام را در جهان خواهیم دید.

کد N1987551