«اکونومیست» گزارش داد؛

حماقت بن سلمان عربستان را ویران می‌کند

سیاسی

یک رسانه غربی سیاست های محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را بی ثبات و غیرقابل پیش بینی توصیف کرد و نوشت که حماقت او به ویرانی عربستان منجر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، مجله انگلیسی «اکونومیست» در گزارشی نوشت: حماقت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به کشورش آسیب می رساند و باعث ویرانی آن می شود.

این مجله از هم پیمانان غربی ولیعهد سعودی خواست تا او را به آرامش و دست برداشتن از ویران کردن کشورش نصیحت کرده و اگر هم نتوانستند، از فروش سلاح به او خودداری کنند.

اکونومیست با اشاره به واکنش غیرمنتظره و خشونت آمیز ولیعهد سعودی در قبال کانادا در ماه جاری میلادی، سیاست های بن سلمان را غیرقابل پیش بینی توصیف کرد که ملتش در داخل و سرمایه گذاران و هم پیمانانش در خارج را از او دور می کند.

این مجله نوشت: خشم بن سلمان به کانادا آسیب زیادی وارد نخواهد کرد بلکه به دانشجویان و بیماران سعودی و در دراز مدت به وجهه کشورش آسیب خواهد زد.

اکونومیست با اشاره به برخورد اخیر بن سلمان با کانادا و بازرگانان سعودی در سال گذشته و محاصره قطر نوشت: بازداشت بازرگانان این برداشت را ایجاد می کند که حقوق مالکیت در عربستان بستگی به هوا و هوس شاهزاده دارد.

اکونومیست افزود: اقدام بن سلمان در زندانی کردن فعالان زن سبب می شود که وی تایید زنان و مردان مدافع اصلاحاتی را که بن سلمان آن را راهبرد خود برای حکومتداری در عربستان در این برهه قرار داده است از دست بدهد. 

این مجله نوشت: عربستانی ها شجاعت ندارد که به ولیعهد سعودی بگویند که اشتباه می کند لذا هم پیمانان خارجی او باید حرف بزنند اما آنها هم سکوت کرده اند.

کد N1934549