«مدودف» به آمریکا هشدار داد؛

تحریمی که سیستم بانکی روسیه را هدف قرار دهد اعلام جنگ تجاری است

سیاسی

نخست وزیر روسیه در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه هشدار داده است که هرگونه تحریمی که سیستم بانکی یا معاملات ارزی روسیه را هدف قرار بدهد اعلام جنگ تجاری تلقی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، «دیمتری مدودف» نخست وزیر روسیه به آمریکا هشدار داد که هرگونه تحریمی که سازمان بانکی روسیه یا معاملان ارزی این کشور را هدف قرار دهد، به عنوان اعلامیه جنگ اقتصادی تلقی خواهد شد و مقابله با آن با هر وسیله ای ضروری خواهد بود.

وی گفت: اگر آنها چیزی مانند ممنوعیت فعالیت بانکی یا هرگونه ممنوعیت ارزی را اعمال کنند ما با این مسأله به عنوان اعلام جنگ برخورد خواهیم کرد و مجبور خواهیم بود که بر اساس آن پاسخ اقتصادی و سیاسی یا اگر لازم شد پاسخ دیگری بدهیم.

او در ادامه افزود: دوستان آمریکایی ما نباید در این زمینه اشتباهی مرتکب شوند.

روز چهارشنبه گذشته وزارت خارجه آمریکا از دور تازه ای از تحریم ها علیه روسیه خبر داده بود که صادرات تجهیزات الکترونیکی دو منظوره و دیگر سیستم های کنترل امنیتی را هدف قرار داده بود و قرار است این تحریم ها از تاریخ 22 آگوست جاری اجرایی شود.

دلایل اعلام شده برای این تحریم ها مربوط به اتهاماتی است که در پی مسمومیت «سرگئی اسکریپال»  دخترش «یولیا اسکریپال» در مارچ گذشته به روسیه وارد شده است.

کد N1928079