بدون اتحاد کارها به پیش نمی‌رود

سیاسی

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر لزوم اتحاد به ویژه در میان مسئولان کشور گفت: باید در کنار دردها درمان را ببینیم و به خدا اعتماد کنیم،بی تردید با امید، اخلاص، توکل و وحدت و ولایتمداری می‌توانیم کارها را به پیش ببریم.

به گزارش ایسنا، آیت الله کاظم صدیقی در جلسه مشترک ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان تهران که  در محل استانداری تهران برگزار شد، گفت: مسئولان امروز با دلسوزی ذاتی و غیرذاتی بیدار شدند و باید به این نکته توجه داشته باشیم که واقعیات جامعه را درک کنیم و هر کس می‌تواند در سنگر خدمت قرار گیرد به مردم خدمت کند در غیر اینصورت اگر توان ندارد برای رضای خدا کنار بکشد.

وی افزود: قواعد قرآنی در سعادت بشر نقش بسزایی دارد. رمز پیروزی پیامبران در دنیا ایمان و اعتقاد بوده است. پیامبر گرامی اسلام نیز به سخنانش باور داشت و قبل از دیگران به گفته‌هایش عمل می‌کرد. پیامبر گرامی اسلام 13 سال در مدینه مردم را به باور خدا دعوت کرد و با داشتن ایمان اثبات کرد که برای موفقیت در مدیریت باید ایمان وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران عمل به ایمان را دومین قاعده در رسیدن به سعادت معرفی و تاکیدکرد: دین شعار را به تنهایی قبول ندارد. بر همین اساس به پیامبر(ص) دستور داد به مردم بگو اهل عمل باشند. برای اینکه در عمل متعهدانه رضایت و خشنودی خدا وجود دارد.

وی قاعده سوم که خدا در قرآن برای سعادت بشر مطرح کرده را شتاب در عمل خواند و افزود: در کارتان شتاب کنید و کار امروز را به فردا وانگذارید. امروز وقت عمل سریع است و زمان حرف زدن به تنهایی نیست.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اصول سعادت بشریت را از نگاه قرآن تشریح کرد و گفت: در قرآن به سبقت در عمل اشاره شده است، لذا باید در عمل سبقت بگیریم، خط را بشکنیم و پرچم را در قله قرار دهیم.

 صدیقی خطاب به مسئولان گفت: توجه به کیفیت در عملکرد را باید مد نظر قرار دهیم. در تولید کالای ایرانی باید کیفیت خوب مد نظر قرار گیرد. بی تردید مردم جنس خوب را کنار نمی‌گذارند تا جنس بی کیفیت خریداری کنند.

وی همکاری را یکی دیگر از اصول سعادت بشر خواند و افزود: مسئولان باید در همه کارهای سیاسی و جناحی انسجام را مد نظر قرار دهند. باید یک محور و یک حرف در کشور وجود داشته باشد و اینطور نباشد که هر کس از راه می‌رسد مدعی باشد و بدون اتحاد کارها پیش برود؛ چرا که بی تردید کارها بدون اتحاد به جلو نخواهد رفت.

وی تاکید کرد: خدا بر کارها مسلط است. کنار دردها باید درمان‌ها را نیز ببینیم و به خدا اعتماد کنیم. با امید، اخلاص، توکل، وحدت و ولایت مداری می‌توانیم به پیش برویم.

انتهای پیام

کد N1910311