رییس پلیس آگاهی ناجا در گفتگو با مهر:

تاثیر تلویزیون بر جامعه زیاد است/ الگوگیری مخاطب از برنامه ها

اجتماعی

سردار مقیمی درباره تاثیرگذاری رسانه های فراگیری چون تلویزیون بیان کرد که گاهی شیوه ای از سرقت در یک سریال نمایش داده می شود که همان شیوه کمتر از ۴۸ ساعت در جامعه اتفاق می افتد.

سردار محمدرضا مقیمی رییس پلیس آگاهی ناجا در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص عملکرد تلویزیون در تولید سریال ها و برنامه های مرتبط با پلیس و جرم عنوان کرد: من وقت نمی کنم همه فیلم و سریال های پلیسی را ببینم اما سازمان و گروه هایی هستند که برایشان تعریف شده که پیگیر سریال ها و برنامه های تلویزیونی باشند و فضای فرهنگی جامعه را رصد کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ما به عنوان یک بیننده عادی سخن نمی گوییم و نگاهمان تخصصی است باید تاکید کرد تلویزیون تاثیر بسیاری روی مخاطبان دارد به طور مثال وقتی سرقتی در یک سریال تلویزیونی صورت می گیرد ما می بینیم که در کمتر از ۲۴ یا ۴۸ ساعت در کشور سرقت هایی به همان شیوه اتفاق می افتد، بنابراین قطعا آنچه که تلویزیون و حتی سایر رسانه ها به نمایش می گذارند تاثیرگذار است. 

رییس پلیس آگاهی ناجا در پایان تصریح کرد: رسانه ها جایگاه اول را در جامعه دارند و نقش صداوسیما در فرهنگسازی بسیار اهمیت دارد و آنچه را که جوانان یاد می گیرند از همین فیلم و سریال هاست.

کد N1909697