پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت درگذشت صدرالدین شجره

سینما و تئاتر,صدرالدین شجره

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت «صدرالدین شجره» نویسنده، کارگردان و گوینده پیشکسوت رادیو را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، «صدرالدین شجره» نویسنده، کارگردان و گوینده پیشکسوت رادیو شامگاه چهارشنبه ۳۰ خرداد بر اثر بیماری داخلی و عفونی درگذشت. متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی  به مناسبت درگذشت این هنرمند به شرح زیر است:

«انا الله و انا الیه راجعون

بار دیگر دردِ فراق مردی دیگر از عرصه هنر بر وجود همه ما سنگینی می‌کند. مردی که صدای دلنشین، نگاه نافذ و لبخندهای شیرینش این حزن را دو چندان کرده است. مرحوم صدرالدین شجره به واسطه هنر و شخصیت بی‌نظیرش محبوبیت بی‌مانندی داشت که دلیل اثبات این ودیعه الهی در او انبوده دوستانش در تئاتر، رادیو وتلویزیون است. 

آن مرحوم در طول حضور جریان ساز خود در عرصه صدا نقش قابل توجه‌ای در اقتباس رادیویی شاهکارهای ادبی جهان و همچنین معرفی نمایشنامه‌های مرحوم اکبر رادی داشت. صدای نافذ آن عزیز را هنوز در گوش دارم که در مقام مجری و کارشناس و در برنامه‌های مختلف رادیویی بهترین محتوا را در نقد عملکرد مدیران عرصه تئاتر عرضه می‌کرد.

تصویر هنرآفرینی‌اش در نقش‌های مختلف و با نمایش‌های متنوع در دوره اوج تولید نمایش‌های تلویزیونی تا ابد ماندگار خواهد ماند. اینها همه نقش ماندگار مردی است که امروز در میان ما نیست ولی لوحِ وجود پربارش دنیایی می‌ماند.

خالصانه و اندوهبار فقدان این هنرمند عزیز را به خانواده و دوستان سوگوارش که با صبوری در طول مدت بیماری همراه آن مرحوم بودند، تسلیت عرض می‌نمایم و از ذات یکتای الهی آرامش در حریم خود را برای آن عزیز آرزومندم.»

پیکر مرحوم صدرالدین شجره ساعت ۹ صبح فردا (شنبه دوم تیر) از مقابل رادیو ارگ واقع در میدان  ۱۵خرداد تشییع می‌شود.

کد N1899582