عابدی: مصوبات مجلس باید در تقویت و توسعه کشور نقش داشته باشد

سیاسی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین محور سخنان رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس این بود که مصوباتی باید در اولویت کاری مجلس باشد که در تقویت و توسعه کشور نقش داشته باشد.

به گزارش ایسنا، حیدرعلی عابدی پس از دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص مهمترین محورهای سخنرانی ایشان، اظهار کرد: نمایندگان مجلس سالانه در روز 30 خرداد با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند و ایشان در این دیدار دیدگاه‌ها و رهنمودهای‌شان را در خصوص مجلس مطرح می‌کنند و مانند امام راحل اعتقاد دارند که مجلس در راس امور است.

وی گفت: از جمله سخنانی که ایشان تاکید داشتند این بود که قدرت مجلس دست خودش است و اگر این قوه می‌بیند قانونی که وضع کرده در جایی اجرا نمی‌شود این خودِ مجلس است که دوباره می‌تواند قانونی تصویب کند که اگر کسانی این قانون را اجرا نکردند قابل مجازات باشند. نکته دیگر  ساده زیستی مسئولان بود، به خصوص در ساخت و سازهای دولتی تاکید داشتند که صرفه جویی‌های لازم انجام و از اشرافی‌گری پرهیز شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: موضوع دیگری که در سخنان ایشان مطرح شد برداشت‌های متفاوتی بود که در مجلس در خصوص قانون پولشویی و قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم می‌شد. تاکید مقام معظم رهبری این بود که این قانون ها را در داخل می‌توانیم داشته باشیم و نیازی نیست که به کنوانسیون های بین‌المللی بپیوندیم.

وی افزود: ایشان رهنمودهایی هم در خصوص اجرا شدن اقتصاد مقاومتی و توجه به اقشار ضعیف داشتند. اعتقاد دارم مهمترین محور سخنان رهبری این بود که ایشان تلاش داشتند به نمایندگان مجلس این موضوع را گوشزد کنند که مصوباتی باید در اولویت کاری مجلس باشد که در تقویت و توسعه کشور نقش داشته باشد؛ بنابراین نمایندگان وقت خود را باید صرف مصوباتی کنند که آثارش مستقیما در زندگی مردم مشهود باشد.
انتهای پیام

کد N1899151