بیانیه وزیر نفت سعودی در اجلاس اوپک؛

عربستان آماده جلوگیری از کسری توزیع نفت در جهان است

سیاست خارجی,بلومبرگ,اجلاس اوپک,خروج آمریکا از برجام

فرستاده وزیر نفت عربستان در اجلاس اوپک در وین گفت: عربستان متعهد به ایجاد تعادل در بازار است و اوپک به دنبال توسعه همکاری‌ها میان ۲۴ تولیدکننده‌ای است که در توافق کاهش تولید نفت مشارکت دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از «بلومبرگ»، وزرای نفت کشورهای اوپک و متحدانشان امروز در وین در حالی جمع شده‌اند که ایران با طرح افزایش تولید مخالف است. 

بر اساس این گزارش، «عبدالعزیز بن سلمان آل سعود» شاهزاده سعودی گفته که عربستان آماده است هرکاری برای جلوگیری از کسری توزیع نفت در جهان انجام دهد. 

این شاهزاده که در وزارت نفت سمت وزیری امور انرژی عربستان را دارد، در سمینار اوپک در وین سخنرانی کرده و به نظر می‌رسد دیدار حساس و پرچالشی در وین در پیش رو داشته باشد. این شاهزاده عربستانی متن سخنرانی «خالد الفلیح» وزیر نفت که قادر به شرکت در این نشست نبود را قرائت کرد. 

وی گفت: عربستان متعهد به ایجاد تعادل در بازار است و اوپک به دنبال توسعه همکاری‌ها میان ۲۴ تولیدکننده‌ای است که در توافق کاهش تولید نفت مشارکت دارند. 

در بیانیه‌ای که توسط این شاهزاده عربستانی قرائت شد، گفته شده که با وجود اینکه بنیان‌های بازار در سلامت به سر می‌برد، کشورهای مصرف‌کننده بزرگ نفت خام نسبت به کاهش احتمالی توزیع نفت در اثر عدم سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفت و گاز احساس نگرانی می‌کنند.

کد N1898833