آخرین اخبار حادثه ایرانشهر

نتیجه معاینه دختر ایرانشهری | پزشکی قانونی: علایم تجاوز و آزار جنسی مشاهده شد

تجاوز,تجاوز به دختران ایرانشهر,تجاوز در ایرانشهر,ایرانشهر,حادثه ایرانشهر,امام جمعه ایرانشهر,مولوی محمد طیب ملازهی, محمدطیب ملازهی,تجاوز جنسی ایرانشهر,تجاوز جنسی در ایرانشهر,ماجرای ایرانشهر,ماجرای تجاوز ایرانشهر,ماجرای تجاوز در ایرانشهر,عکس تجاوز,اخبار تجاوز ایرانشهر,تجاوز در ایران,عکس تجاوز ایرانشهر,فیلم تجاوز ایرانشهر, فیلم ایرانشهر, فیلم حادثه ایرانشهر, فیلم ماجرای ایرانشهر, فیلم امام جمعه ایرانشهر,فیلم تجاوز به دختران ایرانشهر, فیلم ماجرای دختران ایرانشهر, فیلم دختران ایرانشهر, دختران ایرانشهر,جزییات ماجرای ایرانشهر, فاجعه ایرانشهر, تجاوز به دختران در ایرانشهر, قضیه ایرانشهر, تعقیب قضایی امام جمعه ایرانشهر, تعقیب امام جمعه ایرانشهر, اخبار امام جمعه ایرانشهر, اخبار ایرانشهر, اخبار حادثه ایرانشهر, اخبار تجاوز, پزشکی قانونی ایرانشهر, معاینه دختران ایرانشهر, دختران ایرانشهر, عکس ایرانشهر, آزار جنسی ایرانشهر, آزار جنسی دختران ایرانشهر, تجاوز به 41دختر در ایرانشهر,

نتیجه معاینه دختر ایرانشهری | روز گذشته یک دختر ایرانشهری در پزشکی قانونی مورد معاینه قرار گرفت تا ادعای تجاوز و آزار جنسی بررسی شود. این دختر مدعی است از سوی چهار نفر مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفته است. مدیرکل پزشکی قانونی شسشتان و بلوچستان می گوید: فرد 24ساله‌ای که به پزشکی قانونی سیستان‌وبلوچستان مراجعه کرد، مورد اذیت، آزار، تجاوز به عنف و آدم‌ربایی قرار گرفته بود.

نتیجه معاینه دختر ایرانشهری در پزشکی قانونی


با وجود اعلام تجاوز به 41 دختر ایرانشهری، به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان سیستان‌وبلوچستان، تا روز گذشته فقط یک دختر به پزشکی قانونی مراجعه کرده است. به گفته رضا عبدی، تاکنون یک نفر از زنانی که در حادثه ایرانشهر مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، به پزشکی قانونی این استان مراجعه کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان که با ایرنا گفت‌وگو کرده بود، تصریح کرد: فرد 24ساله‌ای که امروز به پزشکی قانونی سیستان‌وبلوچستان مراجعه کرد، مورد اذیت، آزار، تجاوز به عنف و آدم‌ربایی قرار گرفته بود. وی خاطرنشان کرد: علائمی از تجاوز و آزار در وی مشهود بود که نتیجه بررسی‌های انجام‌شده به مراجع قضائی اعلام و از طریق آنها اعلام نظر خواهد شد. مدیرکل پزشکی قانونی استان سیستان‌وبلوچستان گفت: وی در ادعای خود گفته که از سوی چهار نفر مورد تجاوز و آزار قرار گرفته است اما ما نمی‌توانیم تعداد متجاوزان را اثبات کنیم. همچنین در معاینه این فرد آثاری از ضرب‌وجرح نیز مشاهده شده است. 

از طرفی محمدهادی مرعشی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان، با اشاره به دستور وزیر کشور برای پیگیری حادثه ایرانشهر، گفته بود: نشست شورای تأمین استان برای بررسی ابعاد موضوع برگزار شده است و نتیجه اقدامات انجام‌شده اعلام خواهد شد. وی همچنین در حاشیه نشست شورای تأمین سیستان‌وبلوچستان اعلام کرده بود: در پی تجاوز به عنف که از سوی بزهکاران ایرانشهر اتفاق افتاده یک نفر شاکی به دادسرا مراجعه و بلافاصله پس از تشکیل پرونده در مدت چهار تا پنج ساعت نفر اول دستگیر شده و به جرم خود اعتراف کرده است. پس از شاکی اول، دو نفر دیگر به دستگاه قضائی شکایت کردند که می‌توان گفت این سه نفر با یکدیگر آشنا بودند. مرعشی افزود: مولوی ‌طیب در نماز عید فطر با اطلاعات کمی که داشت صحبت‌هایی دراین‌باره مطرح کرد که در نتیجه به این موضوع در فضای مجازی دامن زده شد و جو شهرستان را ملتهب کرد. 

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: در پی این جوسازی‌ها تجمعی در مقابل فرمانداری از سوی شماری از مردم ایرانشهر برگزار شد که فرماندار در میان آنان حضور یافته و توانست مردم را توجیه کند. مرعشی افزود: با وقوع این حوادث، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، دستور داد تا استاندار سیستان‌وبلوچستان این موضوع را به‌جد پیگیری کند؛ در نتیجه دوشنبه /28 خرداد/ نشست شورای تأمین استان برگزار و ابعاد موضوع بررسی شد. وی اظهار کرد: سه نفر دیگر شناسایی شده‌اند که به‌زودی پس از دستگیری به سزای اعمال خود خواهند رسید.  

درخواست امام جمعه زاهدان از قربانیان تجاوز


مسئله تعرض به دختران ایرانشهری و اعتراض و تجمع مردم استان سیستان‌وبلوچستان حضور افرادی متنفذ برای رسیدگی به این فاجعه را طلب می‌کند. مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی (امام‌جمعه اهل سنت زاهدان) با تأکید بر این مسئله در گفت‌وگویی با ایلنا از دختران ایرانشهری که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، درخواست کرد بدون ترس طرح شکایت کنند. او در واکنش به این موضوع که ممکن است دخترانی که در ایرانشهر به آنها تجاوز شده به دلیل ترس از آبرو یا حاشیه‌های بعد از مطرح‌شدن این مسئله پنهان‌کاری و از طرح شکایت امتناع کنند، گفت: این جنایت پیش آمده ‌است و برای اینکه به این جنایت صحیح و درست رسیدگی شود، کسانی که مورد آزار و تجاوز قرار گرفته‌اند، باید حتما شکایت کنند و ترسی نداشته باشند. او تأکید کرد: این افراد نباید در رابطه با جان خود در خانواده احساس خطر کنند، چون این تجاوز به عنف بوده است. آنها گناهکار نیستند؛ چراکه خودشان رضایت نداشتند. زمانی که تجاوز انجام می‌شود، چون به زور این اقدام صورت می‌گیرد، کسانی که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، گناهی مرتکب نشده‌اند و هیچ کسی حق ندارد با آنها رفتار بدی داشته باشد. امام‌جمعه اهل سنت زاهدان در پایان تأکید کرد: افرادی که به آنها تجاوز شده، هیچ ترسی نداشته باشند و هیچ‌کسی هم نباید با آنها برخورد کند؛ چون همان‌طور که گفتم آنها بی‌گناه هستند.

واکنش به ماجرای ایرانشهر


مدیرکل بانوان و خانواده استانداری سیستان‌وبلوچستان نیز درگفت‌وگو با سایت محلی ندای زاهدان حادثه اخیر ایرانشهر اين حادثه را حادثه‌ای غم‌انگیز توصیف کرد و ضمن محکوم‌کردن این حادثه اظهار کرد: دفتر بانوان و خانواده استانداری به محض اطلاع از این حادثه به بررسی این موضوع پرداخت؛ از‌همین‌رو با فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت‌وگویی تلفنی درباره چگونگی این حادثه داشته‌ایم. دکتر فاطمه فاضلی در ادامه افزود: براساس اخبار و یافته‌ها چندین نفر از دختران ایرانشهری قربانی این حادثه شوم شده‌اند که فقط تعدادی جسارت این را یافته‌اند که از رنج حادثه سخن بگویند. دفتر بانوان و خانواده استانداری به‌عنوان متولی بانوان و خانواده استان، ضمن محکومیت حادثه براساس آنچه رسالت مهم این نهاد است، یعنی حمایت از زنان، از تمام ظرفیت‌های خود برای ایجاد یک پوشش حمایتی برای بانوان آسیب‌دیده استفاده خواهد کرد. مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده در ادامه بیان كرد: در تلاشیم با خانواده‌های قربانی در ارتباط باشیم و سرمایه‌های اجتماعی‌ای را ‌که ناجوانمردانه قربانی شده‌اند، تنها نگذاریم‌ و در واقع خواسته ما از جامعه هم همین است. او افزود: ریش‌سفیدان و متنفذان استان به جدیت این حادثه را پیگیری کنند و جامعه را به آرامش، آگاهی و مسئولیت‌پذیری دعوت کنند. 

بررسی تجاوز به دختران در ایرانشهر


همچنین محمدمهران امینی‌فرد، رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر اعلام کرد: تیمی از وزارت بهداشت برای بررسی ابعاد تجاوز به دختران دوشنبه ۲۸ خرداد به ایرانشهر فرستاده شد. این تیم پزشکی، مسئله تجاوز به دختران ایرانشهری را از ابعاد روان‌شناختی و روان‌پزشکی بررسی کرده و آموزش‌های حمایتی لازم را به کارشناسان این دانشکده ارائه خواهد کرد. او تصریح کرد: ‌باید دید افراد آسیب‌دیده چه اقداماتی برای پیشگیری از بارداری یا پس از بارداری انجام داده‌اند و خانواده‌های آنان در چه وضعیت معیشتی قرار دارند و به چه حمایت‌های عاطفی و روانی‌ای نیاز دارند». رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر همچنین اعلام کرد حمایت روانی و جسمی از قربانیان تجاوز برعهده این دانشکده گذاشته شده است. به گفته او تاکنون سه نفر از این دختران از طریق پزشکی قانونی به علوم پزشکی ایرانشهر معرفی شده‌اند و آزمایش‌ها و خدمات لازم را دریافت کرده‌اند. 
#تجاوز #تجاوز به دختران ایرانشهر #تجاوز در ایرانشهر #ایرانشهر #حادثه ایرانشهر #امام جمعه ایرانشهر #مولوی محمد طیب ملازهی # محمدطیب ملازهی #تجاوز جنسی ایرانشهر #تجاوز جنسی در ایرانشهر #ماجرای ایرانشهر #ماجرای تجاوز ایرانشهر #ماجرای تجاوز در ایرانشهر #عکس تجاوز #اخبار تجاوز ایرانشهر #تجاوز در ایران #عکس تجاوز ایرانشهر #فیلم تجاوز ایرانشهر # فیلم ایرانشهر # فیلم حادثه ایرانشهر # فیلم ماجرای ایرانشهر # فیلم امام جمعه ایرانشهر #فیلم تجاوز به دختران ایرانشهر # فیلم ماجرای دختران ایرانشهر # فیلم دختران ایرانشهر # دختران ایرانشهر #جزییات ماجرای ایرانشهر # فاجعه ایرانشهر # تجاوز به دختران در ایرانشهر # قضیه ایرانشهر # تعقیب قضایی امام جمعه ایرانشهر # تعقیب امام جمعه ایرانشهر # اخبار امام جمعه ایرانشهر # اخبار ایرانشهر # اخبار حادثه ایرانشهر # اخبار تجاوز # پزشکی قانونی ایرانشهر # معاینه دختران ایرانشهر # دختران ایرانشهر # عکس ایرانشهر # آزار جنسی ایرانشهر # آزار جنسی دختران ایرانشهر # تجاوز به 41دختر در ایرانشهر