ماجرای ایرانشهر تکذیب شد!

تعقیب قضایی امام جمعه ایرانشهر | دادستان کل کشور: او باید بتواند ادعای «تجاوز به دختران ایرانشهری» را ثابت کند

تجاوز,تجاوز به دختران ایرانشهر,تجاوز در ایرانشهر,ایرانشهر,حادثه ایرانشهر,امام جمعه ایرانشهر,مولوی محمد طیب ملازهی, محمدطیب ملازهی,تجاوز جنسی ایرانشهر,تجاوز جنسی در ایرانشهر,ماجرای ایرانشهر,ماجرای تجاوز ایرانشهر,ماجرای تجاوز در ایرانشهر,عکس تجاوز,اخبار تجاوز ایرانشهر,تجاوز در ایران,عکس تجاوز ایرانشهر,فیلم تجاوز ایرانشهر, فیلم ایرانشهر, فیلم حادثه ایرانشهر, فیلم ماجرای ایرانشهر, فیلم امام جمعه ایرانشهر,فیلم تجاوز به دختران ایرانشهر, فیلم ماجرای دختران ایرانشهر, فیلم دختران ایرانشهر, دختران ایرانشهر,جزییات ماجرای ایرانشهر, فاجعه ایرانشهر, تجاوز به دختران در ایرانشهر, قضیه ایرانشهر, تعقیب قضایی امام جمعه ایرانشهر, تعقیب امام جمعه ایرانشهر, اخبار امام جمعه ایرانشهر,

تعقیب قضایی امام جمعه ایرانشهر | دادستان کل کشور با تکذیب ماجرای تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر، گفت: «کسی که چنین خبری را ساخته و در یک جمع عمومی اعلام کرده باید بتواند این ادعا را اثبات کند.» به گزارش آفتاب، مولوی محمدطیب ملازهی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر کسی بود که در نماز عید فطر این شهرستان برای نخستین بار ماجرای تجاوز به دختران ایرانشهری را اعلام کرد...

تعقیب قضایی امام جمعه ایرانشهر


حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با تکذیب ادعای مطروحه مبنی بر تجاوز به تعدادی از بانوان در شهرستان ایرانشهر از پیگیری این موضوع در دادستانی کل و مراجع قضایی استان سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار کرد: مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی‌هایی که بنده به عمل آوردم موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می‌گردد.

وی تصریح کرد: شکایتی از سوی دو یا سه نفر از بانوان انجام شده که باید دید موضوع در چه حدی و به چه کیفیتی بوده است و آیا شکات به شکایت خود باقی هستند یا خیر؟

دادستان کل کشور با بیان اینکه گویا عده‌ای در کشور و با توجه به شرایط موجود برای پرداختن به اخباری که هیچ مبنا و منشا صحیحی ندارد مامور هستند، افزود: متاسفانه عده‌ای اذهان عمومی را مورد هجوم خبر دروغین خود قرار داده و تشویش اذهان عمومی می‌کنند ولی بحث مهم این است که باید موضوع ریشه‌یابی شود.

وی از دستور به مراجع ذی‌صلاح قضایی برای یافتن منشا و تحت تعقیب قرار گرفتن عامل انتشار این خبر کذب خبر داد و گفت: کسی که چنین خبری را ساخته و بی‌مبنا در یک جمع عمومی و مراسمی اعلام کرده است حتما باید بتواند این ادعا را اثبات کند و در غیر این صورت این اقدام با عنوان اتهامی تشویش اذهان عمومی به موجب قانون قابل تعقیب خواهد بود.

منتظری از ادامه بررسی‌ها و پیگیری ویژه دادستانی کل در مورد این موضوع خبر داد و با بیان اینکه دستگاه قضایی در دفاع از حریم و نوامیس مردم تکلیف قانونی خود را انجام می‌دهد ،گفت: قطعا این ماجرا به این کیفیتی که مطرح شده دروغ محض است و منبع این خبر را نیز تحت تعقیب قرار خواهیم داد و مقدمات آن نیز فراهم گردیده است.

وی ادامه داد: امروز کشور ما متاسفانه با آماجی از اینگونه اخبار جعلی و دروغین مواجه است و همان‌طور که در همه دنیا اتفاقاتی اینچنینی رخ می‌دهد در کشور ۸۰ میلیونی ما نیز ممکن است یک حوادث سوئی اتفاق بیفتد که البته وظیفه دستگاه قضایی، امنیتی و انتظامی پیگیری و پیشگیری از وقوع اینگونه مسائل است ؛ اما قوه قضاییه با اینکه یک فردی از حضور در جمعی سواستفاده کرده یک خبر دروغین و جعلی را بدون بررسی صحت و سقم آن منتشر نموده و حیثیت و آبروی خانواده‌ها را مورد هجمه قرار دهد برخورد قاطع خواهد داشت.

دادستان کل کشور به همه کسانی که تریبونی در اختیار دارند توصیه کرد در بیان مطالبی که جنبه خبری دارد حتما صحت و سقم قضیه را بررسی کنند و افزود: همه بدانند در صورت انتشار یک خبر کذب این چنینی که آثار و تبعات سوء اجتماعی دارد قطعاً موضوع قابل تعقیب خواهد بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه قطعاً‌ دستگاه قضایی شکایت کسی را که به قوه قضاییه مراجعه نماید در چارچوب قانون پیگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: همه باید بدانند که مسائل مربوط به امور اخلاقی، نوامیس مردم و مسائلی که جنبه حیثیتی و خانوادگی دارد به موجب موازین شرعی و قانونی باید مکتوم بماند لذا همگان وظیفه دارند اگر حادثه‌ای در جایی اتفاق افتاد آن را مکتوم کنند نه اینکه با طرح در اماکن عمومی در صورت بی‌اساس و بی‌مبنا بودن آن ذهن خانواده‌ها و افکار عمومی را مشوش کرده و موجبات سواستفاده عده‌ای را فراهم نمایند.

امام جمعه ایرانشهر چه می گوید؟


مولوی محمدطیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر که نخستین بار خبر تجاوز گروهی به 41 دختر را در نماز جمعه اعلام کرده است، می‌گوید: خوشبختانه یک نفر از متهمان ماجرای تجاوز به دختران دستگیر شده است و پس از پیگیری‌هایی که داشته‌ایم اداره آگاهی ایرانشهر طبق اعترافات فرد دستگیر شده آمار 41 نفر را به من داده است.

وی در ادامه می‌گوید: علاوه بر اداره آگاهی ایرانشهر، خانواده یکی از قربانیان تجاوز هم  پس از مراجعه برای پیگیری پرونده و پس از ارائه اطلاعات انتظامی به آنان، تعداد 41 قربانی را تایید کرده‌اند و صحبت و آمار من هم بر همین اساس بوده است.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر می گوید: شهرستان ایرانشهر مرکز جغرافیایی سیستان و بلوچستان است و همچنین به دلیل موقعیت آن، بسیار مهاجرپذیر است و از هر خانواده و هر فرهنگی در این شهرستان زندگی می‌کنند بنابراین باید به این موضوع توجه کرد که این مهاجرپذیری در جریان تجاوز بی تاثیر نبوده است.

او در خصوص نام و پیشینه متهمان این ماجرا می‌گوید: نمی‌توانیم نام افراد را ببریم اما می‌توانم بگویم فرد دستگیر شده سرمایه‌دار است و همانطور که می‌دانید در بسیاری از مواقع  افراد قدرتمند و پولدار در کنار هم جمع می‌شوند و با بی خردی جامعه‌ای را از اخلاقیات تهی می‌کنند.

فیلم: امام جمعه ایرانشهر در نماز عید فطر چه گفت؟


فیلم زیر، خطبه های نماز عید فطر ایرانشهر را نشان می دهد که در آن مولوی محمدطیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر ماجرای تجاوز به دختران ایرانشهری را برای نخستین بار مطرح می کند.

تعقیب قضایی امام جمعه ایرانشهر | دادستان کل کشور: او باید بتواند ادعای «تجاوز به دختران ایرانشهری» را ثابت کندتعقیب قضایی امام جمعه ایرانشهر | دادستان کل کشور با تکذیب ماجرای تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر، گفت: «کسی که چنین خبری را ساخته و در یک جمع عمومی اعلام کرده باید بتواند این ادعا را اثبات کند.» به گزارش آفتاب، مولوی محمدطیب ملازهی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر کسی بود که در نماز عید فطر این شهرستان برای نخستین بار ماجرای تجاوز به دختران ایرانشهری را اعلام کرد...
کد N1897619