تجاوز به دختران بلوچ؛ متهم به چه کسانی وابسته است؟ | پشت پرده فاجعه ایرانشهر +فیلم

تجاوز,تجاوز جنسی,تجاوز به دختر,تجاوز به دختر جوان,آزار جنسی,تعرض,تعرض جنسی,تجاوز به دختران ایرانشهر,تجاوز در ایرانشهر,ایرانشهر,ایرانشهر کجاست,حادثه ایرانشهر,ایرانشهر در کدام استان است,تجاوز گروهی,تجاوز گروهی در ایرانشهر,تجاوز گروهی ایرانشهر,تجاوز به دختران,امام جمعه ایرانشهر,تجاوز دختر,شهر ایرانشهر,تجاوز جنسی ایرانشهر,تجاوز جنسی در ایرانشهر,ماجرای ایرانشهر,ماجرای تجاوز ایرانشهر,ماجرای تجاوز در ایرانشهر,عکس تجاوز,اخبار تجاوز ایرانشهر,تجاوز در ایران,عکس تجاوز ایرانشهر,فیلم تجاوز ایرانشهر, فیلم ایرانشهر, فیلم حادثه ایرانشهر, فیلم ماجرای ایرانشهر, فیلم امام جمعه ایرانشهر,فیلم تجاوز به دختران ایرانشهر, فیلم ماجرای دختران ایرانشهر, فیلم دختران ایرانشهر, دختران ایرانشهر, علت شکایت نکردن دختران ایرانشهر, جزییات ایرانشهر, جزییات ماجرای ایرانشهر, فاجعه ایرانشهر, تجاوز به دختران در ایرانشهر, قضیه ایرانشهر,

تجاوز به دختران بلوچ | ماجرای ربایش 41 دختر بلوچ و تجاوز به آنها از زمانی که توسط امام جمعه ایرانشهر افشا شد، بازتاب های زیادی برانگیخت. یک نماینده مجلس با اشاره به ماجرای تجاوز به دختران بلوچ در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان گفت: متهم ماجرای ایرانشهر از پایگاه قدرت و مالی برخوردار است.

تجاوز به دختران بلوچ


ایرنا نوشت: عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی درباره خبر تجاوز در ایرانشهر گفت: قطعا امری جنایتکارانه بوده، اما ما به طور دقیق از اهداف آن مطلع نیستیم که آیا با اختلافات قومی و عشیره ای پیوند خورده است یا نه.
طیبه سیاوشی وی در پاسخ به اینکه چرا مجلس در زمینه موضوع تجاوز که این روزها مکرر اخباری از آن شنیده می شود، اقدامی با بازدارندگی بیشتر نمی کند؛ گفت: ما در این زمینه قوانین به شدت بازدارنده ای داریم. در موضوع ایرانشهر هم اینکه چرا امام جمعه آن را اعلام عمومی کرده، قابل تامل است.
سیاوشی با اشاره به اینکه در جامعه ما به دلیل ملاحظات فرهنگی موجود، عموما زنان از بازگو کردن این موضوع به مراجع قضایی و حتی خانواده هایشان خودداری می کنند، تصریح کرد: آنچه در ایرانشهر رخ داده قطعا امری جنایتکارانه بوده، اما ما به طور دقیق از اهداف آن مطلع نیستیم که آیا با اختلافات قومی و عشیره ای پیوند خورده است یا نه. تاکنون جزئیات موضوع مشخص نشده است و بر اساس پیگیری های من از منابع غیررسمی، امام جمعه اعلام کرده این فرد از پایگاه قدرت و مالی برخوردار است.
این عضو فراکسیون زنان درباره تهدید مردم منطقه به اقدام علیه متهمان پرونده و اقداماتی که مجلس برای پیشگیری از وقوع بحران در این منطقه انجام خواهد داد؛ گفت: البته ابعاد ماجرا دقیق و مشخص نیست و ما پیگیری می کنیم و روز سه شنبه در صحن علنی آن را مطرح خواهیم کرد. امیدواریم نماینده ایرانشهر نیز در جلسه حاضر باشند و توضیحات لازم را ارائه کنند.

ماجرای دختران ایرانشهر


روز جمعه مولوی محمد طیب ملازهی؛ امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در خطبه های نماز عید فطر از تجاوز به 41 زن در این منطقه خبر داد. روز گذشته فرماندار منطقه در پی اعتراض گروهی از مردم آنجا به این موضوع قول پیگیری داد. با این حال، دادستان زاهدان اعلام کرد: « تجاوز به 41 دختر و زن در شهرستان ایرانشهر تا این لحظه تکذیب می‌شود؛ زیرا تنها 3 نفر شاکی خصوصی تاکنون برای این موضوع به دادسرا مراجعه کرده‌اند.»

امام جمعه ایرانشهر: تجمع نکنید


امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ضمن تأکید بر رسیدگی فوری و بدون اغماض مسؤولان قضایی به حادثه اخیر در این شهر گفت: مردم برای حادثه ایرانشهر تجمع نکنند زیرا مسؤولان امنیتی قول پیگیری و برخورد داده‌اند.
مولوی طیب ملازهی روز گذشته در جمع تجمع‌کنندگان و مدافعان حقوق دختران ایرانشهری ضمن تقبیح این حادثه گفت: انشاألله مسؤولان امنیتی عوامل این حادثه ناگوار را دستگیر خواهند کرد.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر خطاب به معترضین افزود: شما در فضای مجازی به دوستان خود اطلاع دهید که کسی تجمع نکند زیرا تجمعات به این شکل کار صحیحی نیست و مطمئن باشید شلوغی و تجمعات خودسرانه دردی را دوا نمی‌کند.
مولوی طیب ملازهی با بیان اینکه مردم باید در این‌گونه حوادث احساسات را کنار بگذارند و کار را به مسؤولان قضایی بسپارند، گفت: مسؤولان قول داده‌اند که اینها را به سزای عملشان برسانند زیرا در قانون جمهوری اسلامی ایران تجاوز به عنف اعدام است و قطعا ما به کمتر از این راضی نیستیم ولی این موضوع بستر مناسب خودش را می‌خواهد.
روز جمعه گذشته خبری مبنی بر تعرض به 41 دختر ایرانشهری در فضای مجازی پخش شد که انتشار این خبر نظر کاربران و رسانه‌های داخلی و خارجی را به خود جلب کرد اما تاکنون مراجع قضایی آمار 41 مورد را تایید نکرده و به گفته مسؤولان امنیتی تاکنون تنها سه مورد شکایت در این زمینه مطرح شده است.

شکایت دختران ایرانشهر


پس از دستور وزیر کشور به استانداری سیستان و بلوچستان برای پیگیری موضوع دختران ایرانشهر جلسه اضطراری شورای تامین استانداری برگزار شد.
محمدهادی مرعشی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان، در گفت‌و‌گو با پانا با اشاره به دستور وزیر کشور برای پیگیری موضوع دختران ایرانشهر‌ اظهار کرد: «در پی تجاوز به عنف بزهکاران ایرانشهر، یک شاکی به دادسرا مراجعه کرد و بلافاصله پس از تشکیل جلسه‌ای 4 تا 5 ساعته نفر اول دستگیر و به جرم خود اعتراف کرده است.»
او ادامه داد: «پس از شاکی اول، دو نفر دیگر به دستگاه قضایی شکایت کردند که می‌توان گفت این سه نفر با یکدیگر آشنا بودند.»
مولوی طیب، امام جمعه اهل تسنن شهرستان ایرانشهر، در خطبه‌های نماز عید فطر از تجاوز به ۴۱ دختر در این شهرستان خبر داد که این موضوع به‌صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرد و اخبار ضد و نقیض درباره آن مطرح شد که بسیاری از آنها مورد تایید مقام های استان قرار نگرفته است.
در پی انتشار این خبر حدود 40 نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به این اتفاق در مقابل فرمانداری تجمع کردند و خواهان اشد مجازات برای ربایندگان شدند.
فرماندار ایرانشهر در میان تجمع‌کنندگان حضور پیدا کرد و به آنها قول داد که پیگیر این موضوع به صورت جدی باشد و با مجرمان برخورد شود. تجمع‌کنندگان از صحبت‌های فرماندار قانع شدند و به تجمع پایان دادند.
پس از این ماجرا دادستان عمومی و انقلاب زاهدان (مرکز استان سیستان و بلوچستان) تجاوز به 41 دختر و زن در شهرستان ایرانشهر را تکذیب کرد و گفت که تنها سه نفر شاکی خصوصی تاکنون برای این موضوع به دادسرا مراجعه کرده‌اند و فقط یک نفر دستگیر شده است.
معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان نیز با تاکید بر اینکه این پرونده تا کنون چهار متهم داشته است، تصریح کرد: «از چهار نفر یادشده یک نفر دستگیر و سه نفر متواری هستند که برای دستگیری سه نفر دیگر پیگیری‌های لازم در دست اجراست.»
او افزود: «تاکنون دو جلسه برای بررسی این اتفاق در شورای تامین شهرستان برگزار شده است.»
مرعشی افزود: «مولوی طیب در نماز عید فطر با اطلاعات کمی که داشت در این باره صحبت‌هاییکرد که به دنبال آن به این موضوع در فضای مجازی دامن زده و جو شهرستان ملتهب شد.»
او یادآور شد: «روز گذشته نیز مردم ایرانشهر در مقابل فرمانداری تجمع کردند که فرماندار در میان مردم حضور پیدا کرد و توانست آنها را توجیه کند. گذشته از این، به زودی تمام اقدامات انجام شده به سمع و نظر مردم خواهد رسید.»
معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به دستور روز گذشته وزیر کشور برای پیگیری موضوع تجاوز به دختران ایرانشهر اظهار کرد: «روز گذشته وزیر کشور، دستور داد تا استاندار سیستان و بلوچستان این موضوع را به جد پیگیری کند در نتیجه صبح امروز (دوشنبه 28 خرداد) جلسه شورای تامین تشکیل و ابعاد موضوع بررسی شد.»
مرعشی در مورد آخرین وضع بررسی ابعاد این پرونده گفت: «سه نفر دیگر شناسایی و ان‌شاءلله به زودی دستگیر و به سزای اعمال خود خواهند رسید.»
او درباره تناقض‌های مطرح‌شده در آمارهای اعلامی از سوی مسئولان درباره تعداد دخترانی که مورد تجاوز قرارگرفته‌اند، بیان کرد: «رقم صحیح این است که این پرونده سه نفر شاکی داشته که چهار نفر مجرم و از این چهار نفر یک نفر دستگیر شده است و سه نفر دیگر متواری هستند.»

فیلم: ماجرای دختران ایرانشهر


تجاوز به دختران بلوچ؛ متهم به چه کسانی وابسته است؟ | پشت پرده فاجعه ایرانشهر +فیلمتجاوز به دختران بلوچ | ماجرای ربایش 41 دختر بلوچ و تجاوز به آنها از زمانی که توسط امام جمعه ایرانشهر افشا شد، بازتاب های زیادی برانگیخت. یک نماینده مجلس با اشاره به ماجرای تجاوز به دختران بلوچ در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان گفت: متهم ماجرای ایرانشهر از پایگاه قدرت و مالی برخوردار است.
#تجاوز #تجاوز جنسی #تجاوز به دختر #تجاوز به دختر جوان #آزار جنسی #تعرض #تعرض جنسی #تجاوز به دختران ایرانشهر #تجاوز در ایرانشهر #ایرانشهر #ایرانشهر کجاست #حادثه ایرانشهر #ایرانشهر در کدام استان است #تجاوز گروهی #تجاوز گروهی در ایرانشهر #تجاوز گروهی ایرانشهر #تجاوز به دختران #امام جمعه ایرانشهر #تجاوز دختر #شهر ایرانشهر #تجاوز جنسی ایرانشهر #تجاوز جنسی در ایرانشهر #ماجرای ایرانشهر #ماجرای تجاوز ایرانشهر #ماجرای تجاوز در ایرانشهر #عکس تجاوز #اخبار تجاوز ایرانشهر #تجاوز در ایران #عکس تجاوز ایرانشهر #فیلم تجاوز ایرانشهر # فیلم ایرانشهر # فیلم حادثه ایرانشهر # فیلم ماجرای ایرانشهر # فیلم امام جمعه ایرانشهر #فیلم تجاوز به دختران ایرانشهر # فیلم ماجرای دختران ایرانشهر # فیلم دختران ایرانشهر # دختران ایرانشهر # علت شکایت نکردن دختران ایرانشهر # جزییات ایرانشهر # جزییات ماجرای ایرانشهر # فاجعه ایرانشهر # تجاوز به دختران در ایرانشهر # قضیه ایرانشهر #
کد N1897536