طراحی یک دانشجو برای پیراهن هواداری تیم ملی

موسیقی و هنرهای تجسمی,پیراهن هواداری تیم ملی,جام جهانی 2018

یک دانشجوی طراحی لباس، پیراهن هواداری تیم ملی را منقش به یوزپلنگ ایرانی طراحی کرد.

[div dir='auto']به گزارش ایلنا، با نزدیک شدن به جام جهانی، تب و تاب این رویداد بزرگ و بین‌المللی هم بیشتر می‌شود و هر روز از اقصی نقاط جهان برای حمایت از تیم‌های ملی که به عنوان سفرای دوستی و صلح هم شناخته می‌شوند، طرح‌ها و ایده‌های هنری تولید می‌شوند.

در همین راستا، آمیتیس مشایخی (دانشجوی کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس دانشکده علم و هنر یزد) پیراهن هواداران تیم ملی که منقش به یوز پلنگ ایرانی است را تولید کرده است.

وی در این رابطه گفت: اثر فوق با الهام از یوزپلنگ ایرانی که نماد هویت و غیریت جوانان ایرانی است طراحی شده است تا از این طریق موجب همدلی و اتحاد بین یار دوازدهم تیم ملی که همان هواداران و مردم خونگرم است ایجاد شود.

وی به اهداف خود از طراحی این لباس اشاره کرد و افزود: قطعاً فرهنگ ایرانیان از تمام ملل غربی قوی‌تر و سابقه طولانی‌تر دارد و به همین منظور تلاش شده است تا با بهره‌گیری از ایده هنری مردم ایران زمین استفاده، از نمادهای غربی را به حداقل برسانیم.

دانشجوی طراحی لباس دانشکده علم و هنر ادامه داد: در طراحی این اثر که نخستین بار با سبک سبک طراحی دیگری در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از آن رونمایی شده است، تمامی خطوط کاملاً دقیق و براساس چهره یوز پلنگ اصیل ایرانی درنظر گرفته شده است.

مشایخی به ویژگی‌های این طرح اشاره کرد و افزود: خط اشک، خط اخم و چشمان که وجه تمایز آن با سایر گونه‌ها را مشخص می‌کند در این اثر کاملاً مشهود و به صورت واقع گرایانه طراحی و به خطوط ورزش تبدیل شده است.

کد N1894272