۱۸۵ نفر از نمایندگان در خصوص خروج موسسات پولی از رکود به رئیس‌جمهور نامه نوشتند

مجلس,اقتصاد کشور,رئیس جمهور,مجلس شورای اسلامی,قانون بودجه,مؤسسات مالی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از رئیس جمهور خواستار اجرای قانون بودجه در تعیین شرایط پرداخت بدهی معوق تولید کنندگان به بانک‌ها شدند.

به گزارش ایلنا، در جریان صحن علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس نامه ۱۸۵ تن از نمایندگان را قرائت کرد.

نمایندگان در این نامه از رئیس جمهور  خواستار اجرای قانون بودجه در تعیین شرایط پرداخت بدهی معوق تولید کنندگان به بانک‌ها شدند.

متن این نامه به شرح ذیل قرائت شد:

احتراما با عنایت به ضرورت پویایی اقتصاد کشور و خروج بانک‌ها و موسسات پولی و مالی از رکود و از همه مهم‌تر حمایت از تولید ملی و شروع به کار مجموعه تولیدی و کمک موثر اشتغال جوانان و عملی نمودن فرمایش رهبری در حمایت از کالای ایرانی،‌ خواهشمند است دستور فرمائید بانک‌مرکزی، موسسات مالی و اعتباری و بانک‌ها نسبت به اجرای بند و تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ در اسرع وقت اقدام کنند.

لازم به ذکر است، براساس  بند و تبصره ۱۶ قانون بودجه سال  ۹۷ و به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال ۱۳۹۶ سررسید شده باشد از تاریخ سررسید تا پایان شهریورماه ۱۳۹۷ تسویه نمایند، بانکها و م

کد N1887502