لاریجانی: وزیر خارجه آمریکا سیاستمدار چاقی است که زیاد حرف می‎زند

ایران و آمریکا,بنگاه های کوچک و زودبازده,علی لاریجانی,خرمشهر,دفاع مقدس جنگ تحمیلی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر خارجه آمریکا اخیراً به دانشگاهی رفته و استراتژی آمریکا راجع به ایران را بیان کرد. بعد از مطالعه حرف های او دیدم کوچکترین نشانه ای از عقلانیت در آن سخنان وجود ندارد. وزیر خارجه آمریکا یک سیاستمدار چاق است که زیاد حرف می زند که این موضوع نشان از عدم رشد یک سیاستمدار است.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین بهره برداری از پروژه گازرسانی به دو روستای بخش کهک (وشنوه و اوِل) گفت: گازرسانی و آبرسانی می تواند منجر به بهبود شرایط در روستاها شود و در آینده از سرشاخه دز آب آشامیدنی مناسبی به این مناطق می رسد که امیدواریم این اقدامات زمینه آبادانی و تولید را فراهم کند.

وی با بیان اینکه شرایط کشور ساده نیست و کشورهای قلدرمآب نیز علیه ایران دسیسه می کنند، بیان کرد: فشاری که به ملت ایران وارد می شود شرایط را سخت کرده ولی اگر همت کنیم، می توان شرایط خوبی را برای آینده رقم زد.

اهم سخنان لاریجانی را به نقل از خبرگزاری‎ها بخوانید:

* مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که کلید موفقیت کشور این است که اقتصاد در دست مردم باشد. این یعنی مردم بتوانند کار تولیدی انجام دهند و جوانان فعالیت اقتصادی داشته باشند. بنگاه های اقتصادی بزرگ دولتی دردی را دوا نمی کنند، زمانی وضعیت اقتصادی بهبود می یابد که مردم در عرصه اقتصادی فعال باشند.

* آمریکایی ها برای اینکه مردم را تحت فشار قرار دهند، تحریم ها را برگرداندند در حالی که بسیاری از کشورها این اقدام آنها را تقبیح کردند. حتی کشورهای اروپایی که معمولا با آمریکا همراه بودند، آنها نیز به همراه چین و روسیه رفتار آمریکا را قبول ندارند. این کشورها معتقدند وقتی توافق بین المللی شکل می گیرد، رئیس جمهور یک کشور نمی تواند این توافق را برهم زند.

* آنچه سبب می شود دشمنان ایران بفهمند که این اقدامات فایده ای ندارد این است که در داخل کشور متحد باشیم و در مورد هر مسئله ای اختلاف ایجاد نکنیم، باید رفتار مردم، احزاب و گروه ها صمیمانه تر باشد تا به نتایج مطلوب دست یابیم، ماه رمضان ماه تمرین برای این است که دلها را بهم نزدیک کرده و اختلافات کوچک را کنار بگذاریم. همچنین لازم است در داخل کشور همگان بر روی مسائلی پافشاری کنند که منجر به تامین منافع ملی، آبادانی و ایجاد اشتغال شود.

*آزادسازی خرمشهر در سال ۶۱ کار بزرگی بود که معادلات را تغییر داد و منجر به تغییر نگرش همگان به ایران شد. پس از فتح خرمشهر دشمنان دریافتند که نمی توانند با این ملت بازی کنند.

*پس از پیروزی انقلاب اسلامی اختلافاتی در کشور وجود داشت، بنی صدر دائماً با رهبران حزب جمهوری اسلامی درگیر بود و دعوا را به داخل کشور آورده بود. این در حالی بود که دشمن به ایران حمله کرده ولی در داخل به جای ایجاد وفاق، بنی صدر تخم اختلاف در کشور می پاشید.

* تا زمانی که بنی صدر فرماندهی جنگ را در اختیار داشت، نمی توانستیم پیشروی کنیم. از سال ۵۹ که جنگ شروع شد تا فتح خرمشهر، زمان طولانی بود که فرماندهی در اختیار بنی صدر بود ولی نتوانستیم قسمت کوچکی از بخش هایی که توسط عراق تصرف شده بود را بازپس گیریم، اما علت تغییر شرایط و فتح خرمشهر این بود که امام خمینی (ره) این آدم مزاحم و اختلاف افکن را کنار گذاشت و شرایط داخلی کشور به سمت وفاق رفت و پس از آن فضای وفاق بین ارتش و سپاه به وجود آمد و نیروهای مومن و بسیجی امکان حضور در جبهه ها را یافتند.

* فتح الفتوح ایران در جنگ آزادسازی خرمشهر بود که ریشه آن را می توان در وفاق ملی یافت. امروز اگر می خواهیم در مقابل دشمن موفق شویم، باید وفاق داشته باشیم و همدلانه کار کنیم. اگر برای ساماندهی اشتغال در کشور کار کنیم، دشمن نمی تواند به نتیجه دلخواه برسد، اما اگر اختلافات را کنار نگذاریم، دشمن می تواند شکاف و اختلافات را بیشتر کند.

*در کازرون حادثه کوچکی رخ داد که به نظر من بی تدبیری بود و مدیریت آنجا باید با مردم می نشست و این مشکل را ساده تر حل می کرد. مشکل به وجود آمده در کازرون در مورد انتزاع شهر بود که مردم ناراحت شده بودند ولی دشمنان با استفاده از همین بهانه در صحنه بین المللی قشقرق به پا کردند و رسانه های بین المللی مسئله سازی کردند، در حدی که وزیر خارجه آمریکا که ظاهراً بیکار است برای این موضوع پیام داد که البته پیام او نشان از بی عقلی بود.

2727

کد N1883821