۳۳ طرح توسعه‌ای در استان آذربایجان شرقی با اعتباری حدود ۳ هزار میلیارد تومان افتتاح شد

دولت,رئیس‌جمهور

به گزارش ایلنا، در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های صنعتی و زیربنایی که روز سه‌شنبه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وزرا و مسئولین مربوطه از محل پروژه‌ها، گزارشی را ارایه کردند و سپس رئیس جمهور دستور افتتاح و آغاز عملیات اجرایی این پروژه‌ها را صادر کرد.

طرح توسعه آهنگری تراکتورسازی، شهرک کارآفرینان آذر، طرح توسعه مجتمع فولاد ظفر، طرح اکتشاف معدنی زرکاوان ارسباران، طرح جلفا چوب، طرح‌های مربوط به توسعه شبکه ارتباطات و فناوری اطلاعات، طرح ۵۰۰ هکتاری شبکه فرعی آبیاری و زهکشی، بیمارستان ۶۴ تختخوابی سوختگی سینا، احداث ۴۱ خانه بهداشت و مراکز غربالگری سرطان از جمله طرح‌ها و پروژه‌هایی بود که با اعتباری حدود ۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و با دستور رئیس جمهور افتتاح شدند.

در این مراسم با دستور رئیس جمهور همچنین عملیات اجرایی ۷ طرح صنعتی مجموعه شیرین‌ عسل، طرح توسعه کشت و صنعت و دامپروری، ایجاد زنجیره کارخانه آرد، طرح دامپروری و بیمارستان هزار تخت خوابی تبریز، آغاز شد.

در ابتدای این مراسم نیز تفاهم‌نامه ایجاد صندوق پژوهش و فناوری، تفاهم‌نامه چند جانبه بهبود فضای کسب و کار اقتصاد دانش بنیان و تفاهم‌نامه دو جانبه همکاری مشترک بین صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در حضور رئیس جمهور به امضاء رسید.

کد N1866006