رازدار تخلفات من نباشید/ توصیه خلاف قانون را از هیچکس نپذیرید

سیاسی

عیسی امینی در جمع کارکنان کانون وکلا بر رعایت احترام کامل نسبت به وکلای دادگستری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، عیسی امینی در نخستین روز کاری خود با کارکنان اداری کانون وکلای دادگستری مرکز نشستی برگزار کرد و با تاکید بر رعایت احترام نسبت به وکلای دادگستری، گفت: وکلای دادگستری عزیزان و انتخاب‌کنندگان ما هستند و نه ما ولی نعمت آن‌ها هستیم و نه همکاران محترم وکیل بر شما، چراکه ولی نعمت ما فقط خدا است، ولی موظف به رعایت احترامات و وظایف قانونی و محوله هستیم.

وی افزود: هرگونه بی‌احترامی به همکاران با ضمانت اجرای جدی مواجه خواهد شد و طبعاً همکاران گرامی ما هم موظف به رعایت احترام همکاران محترم اداری هستند.

امینی با اشاره به اینکه کانون وکلا به عنوان یک نهاد صنفی، مدنی و ملی قطعاً کادر اداری خوبی خواهد داشت، تصریح کرد: نظم حاکم بر کانون مرهون زحمات تمام مدیران سابق است و من بی‌شک جانشین خوبی برای آن بزرگان نیستم، ولی تمام تلاشم را خواهم کرد تا از آنچه به من سپرده شده است به درستی نگهداری کنم و پاسدار منافع نهاد وکالت باشم.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در ادامه بر رعایت اصول اداری نیز تاکید کرد.

وی همچنین تصریح کرد: یکی دیگر از اصولی که رعایت آن بر شما واجب است اصل پاسخگویی و راهنمایی است. راهنمایی ارباب‌ رجوع یک تکلیف است. همواره خود را جای وکلای دادگستری قرار دهید و با راهنمایی و کمک فضای مودت را حاکم سازید؛ چرا که راهنمایی و پاسخگویی فضای اعتماد را میان ما و همکاران محترم وکیل حاکم خواهد ساخت.

امینی با اشاره به اصل رازداری بیان کرد: رازدار تخلفات من نباشید، ولی رازدار اسرار و اسناد کانون باشید و موارد مهم را در صورت لزوم به مدیر داخلی، بازرس و نواب رئیس منعکس کنید.

وی تاکید کرد: شفاف‌سازی وظیفه هیات‌مدیره است و کارکنان از ورود به اندیشه‌های مختلف در میان جناح‌ها بپرهیزند.

وی خاطرنشان کرد: احترام به قانون و ضوابط را سرلوحه‌ کار خود قرار دهید و توصیه‌ خلاف مقررات را از هیچ‌کس حتی اعضای هیات‌ مدیره نپذیرید و بدانید اگر کسی مقررات را نقض کند یا انجام وظایف در برخی از ادارات کانون وکلا با قصورهایی برآمده از آن شخص مواجه باشد و وی از کارآمدی لازم برخوردار نباشد، در تعدیل احتمالی نیروی کار، در اولویت خاتمه‌ کار مواجه خواهد بود.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز همچنین بر عملکرد جناب خلعتبری صحه گذاشته و ایشان را مدیری شایسته دانست و اظهار کرد: با وجود استعفای مدیر محترم داخلی از هفته‌ پیش و اصرار امروز ایشان بر پذیرش به جهت مشکلات شخصی حسب اعلام ایشان، تا حال نپذیرفتم.

در این نشست صمد زاهد پاشا (نایب‌رئیس)، حسین طالع (بازرس) و فرشاد خلعتبری (مدیر داخلی کانون) نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N1865928