سارا میراخورلی در گفتگو با مهر:

جشنواره تئاتر «نماها» برپا شد/ کاشت ۲ نهال به یاد ۲ هنرمند

فرهنگی

دبیر اجرایی جشنواره سالانه تئاتر «نماوا» درباره ویژگی های این جشنواره نمایشنامه خوانی سخن گفت و عنوان کرد قرار است با کاشت نهال از ۲ هنرمند تئاتر کشور قدردانی شود.

سارا میراخورلی دبیر کانون تئاتر دانشگاه امیرکبیر و دبیر اجرایی جشنواره سالانه تئاتر «نماوا» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برگزاری این رویداد عنوان کرد: نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی تئاتر «نماوا» از اول تا ششم اردیبهشت ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می شود.

به گفته وی، اول تا چهارم اردیبهشت ویژه اجرای عمومی این آثار است و ۵ و ۶ اردیبهشت اجراهای داوری خواهد بود و ۱۰ اردیبهشت ماه نیز مراسم اختتامیه برگزار می شود.

میراخورلی ادامه داد: این جشنواره مختص دانشجویان غیر تئاتری است و مجموعا ۱۷ نمایشنامه در این رویداد نمایشنامه خوانی خواهند شد و آثاری از دانشجویان دانشگاه های تهران، امیرکبیر، الزهرا، آزاد، علمی کاربردی و ... در جشنواره حضور دارند.

وی خبر داد: فروغ قجابگلی، بهار نوحیان و افشین هاشمی داوران این جشنواره هستند و قرار است جایزه برگزیدگان نیز شرکت در ورکشاپی با حضور یکی از داوران جشنواره باشد.

میراخورلی درباره انتخاب نام «نماوا» برای این جشنواره توضیح داد: از آنجا که نمایشنامه خوانی اکتی ندارد و مخاطبان تنها نقش خوان ها را می بینند و صدایشان را می شنوند بدون اینکه شاهد حرکت و اجرای میزانسی از آنها باشند، تصمیم گرفتیم از ترکیب نما و آوا استفاده کرده و نام جشنواره را «نماوا» بگذاریم. البته در اجرای نمایشنامه خوانی ها، دانشجویان می توانند به اجراخوانی هم نزدیک شوند و از نور و آکسسوار هم استفاده کنند اما نباید اکت و بازی داشته باشند.

دبیر اجرایی جشنواره «نماوا» در پایان یادآور شد: قرار است در این دوره از دکتر علی رفیعی و افشین هاشمی به عنوان ۲ هنرمند تاثیرگذار عرصه تئاتر نیز قدردانی شود و به همین منظور و برای توجه به مساله محیط زیست به یاد این ۲ هنرمند ۲ نهال در باغچه فرهنگ و هنر دانشگاه کاشته خواهد شد که این اقدام هر سال تکرار می شود.

کد N1863846