قدرت بازدارندگی ایران در سطح بسیار بالایی است

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای قدرت بازدارندگی بسیار زیادی است، گفت: کشورهای منطقه بدانند که برگزاری هرگونه رزمایش در ایران با پیام صلح و دوستی همراه است و آمریکا تنها به دنبال ایجاد جنگ روانی و ایران‌هراسی در منطقه می‌باشد.

قاسم جاسمی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون دنبال ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی بوده است، گفت: در دوران دفاع مقدس با استفاده از همین حربه تمامی دنیا مقابل ما ایستاد، صدام و ارتش بعث تنها نبود. کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و دول عربی حامی صدام بودند،‌ در این بین کشورهای اروپایی به عراق سلاح شیمیایی دادند، همه دنیا به کمک عراق آمد و در آخر هم آمریکا هواپیمایی مسافربری ما را در خلیج‌فارس مورد اصابت موشک قرار داد. اینها همه نشانه‌ای از این است که پروژه ایران‌هراسی توسط آمریکا موضوع جدیدی نیست.

وی با بیان اینکه قدرت بازدارندگی ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد، گفت: این موضوع را همه دوستان و دشمنان ما می‌دانند ولی آمریکایی‌ها با جنگ روانی و ایران‌هراسی می‌خواهند طور دیگری این شرایط را القا کنند. ما به همه کشورهای منطقه می‌گوییم که هرگونه رزمایش و ماموریت نظامی ایران حاوی پیام صلح و دوستی است.

جاسمی تاکید کرد: گسترش و تجهیز فضای قدرتی امری بدیهی است. ما نباید از کسی باکی داشته باشیم و به کسی هم نباید پاسخگو باشیم. در این شرایط لازم است دستگاه دیپلماسی و قضایی از اقدامات آمریکا علیه ما در جهت ترویج ایران‌هراسی به مجامع بین‌المللی شکایت کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه بدانند که آمریکا تنها به دنبال ایجاد جنگ روانی است. دیدگاه ترامپ در همه حوزه‌ها تجاری‌سازی است و می‌خواهد از هر شرایطی برای سر پا نگه داشتن کشور خود استفاده کند.

انتهای پیام

کد N1862830