رئیس سیا، وزیر خارجه آمریکا شد!

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شد | ترامپ، تیلرسون را برکنار کرد | یک زن رئیس سیا شد!

ترامپ, پمپئو, تیلرسون, جینا هایسل, مایک پمپئو, پمپئو وزیر خارجه آمریکا, مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا, وزیر خارجه آمریکا, برکناری وزیر خارجه آمریکا, برکناری تیلرسون, مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شد, پمپئو وزیر خارجه آمریکا شد, پمپئو ترامپ, ترامپ تیلرسون, ترامپ پمپئو, وزیر خارجه آمریکا کیست, رئیس سیا, رئیس زن سیا, اولین رئیس زن سیا, جینا هایسل سیا, عکس جینا هایسل, عکس مایک پمپئو, عکس پمپئو ترامپ, انتصاب مایک پمپئو, مایک پمپئو کیست, بیوگرافی مایک پمپئو, علت برکناری تیلرسون, چرا تیلرسون برکنار شد,

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شد | ساعتی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از خواب بیدار شد و تصمیم گرفت رکس تیلرسون وزیر خارجه اش را برکنار و مایک پمپئو رئیس سازمان سیا را جایگزین او کند. دونالد ترامپ، برای اولین بار یک زن را رئیس سازمان سیا کرد. جینا هایسل رئیس جدید سیا اولین زنی است که به این عنوان می رسد.

برکناری تیلرسون؛ پمپئو وزیر خارجه آمریکا شد


رئیس جمهور آمریکا، رکس تیلرسون را از سمت وزارت خارجه برکنار کرد. وی همچنین یک زن را به عنوان رئیس سیا برگزید.
رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام خبر برکناری تیلرسون، اعلام کرد از این پس «مایک پومپئو» وزیر خارجه خواهد بود.
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد «مایک پومپئو» رئیس کنونی آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) از این پس به عنوان وزیر خارجه این کشور فعالیت می‌کند.

جینا هایسل اولین رئیس زن سیا


به گزارش اسکای نیوز، وی همچنین همچنین "جینا هایسل" را به عنوان رئیس سیا تعیین کرد. وی اولین زنی است که در این سمت تعیین می‌شود.
مایک پامپئو در پی انتصاب به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا از سوی دونالد ترامپ بیانیه‌ای منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، مایک پامپئو، رئیس پیشین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در بیانیه‌ای که در اختیار رسانه‌ها قرار داد، آورده است: از ترامپ به خاطر ایجاد امکان خدمت به عنوان رئیس آژانس اطلاعات مرکزی و همچنین فرصتی که برای خدمت به عنوان وزیر امور خارجه در اختیارم قرار داده است، عمیقا سپاسگزارم. رهبری او آمریکا را به کشوری امن‌تر تبدیل کرده و من به نمایندگی از او و مردم آمریکا در جهان به دنبال آبادانی هر چه بیشتر آمریکا خواهم بود.
وی ادامه داد: خدمت در کنار مردان و زنان بزرگ در سیا که با استعدادترین و متعهدترین خدمتگزاران عمومی بوده‌اند که با آنها مواجه شدم، یکی از بزرگ‌ترین افتخارات زندگی من بوده است. به کاری که ما از جانب آمریکا انجام داده‌ایم، افتخار می‌کنم و می‌دانم که سیا به تلاش‌های خود تحت رهبری جینا هاسپل ادامه خواهد داد.
پامپئو خاطرنشان کرد: درصورت تایید انتصابم، به دنبال هدایت بهترین دستگاه دیپلماسی جهان در راستای تحقق و اجرای سیاست خارجی رئیس‌جمهور خواهم بود. در دوران ریاست من در آژانس اطلاعات مرکزی، در کنار بسیاری از افسران خدمات خارجی و مقام‌های وزارت امور خارجه آمریکا اینجا در ایالات متحده که سرآمد آزادی است، خدمت کرده‌ام. می‌دانم که از آنها خواهم آموخت و همان‌طوری که ترامپ در خطابه سالانه خود گفت، برای حصول اطمینان از اینکه آمریکا همیشه جایی امن، قدرتمند، پرغرور، توانمند و آزاد است، تلاش خواهم کرد.
کد N1843907