سبد کالا عید 96 | زمان و جزئیات توزیع سبد کالا در اسفند 96؛ از کمیته امداد تا بهزیستی

عید, عید نوروز, سبد کالا, عید 97, عید 96, سبد کالا عید 96, سبد کالا نوروز 97, سبد کالا عید 97, نوروز 97, توزیع سبد کالا, سبد کالا اسفند 96, زمان توزیع سبد کالا, سبد کالا 96, اخبار سبد کالا, سبد کالا کمیته امداد, یارانه, یارانه کالا, سبد کالا بهزیستی, زمان توزیع سبد کالا, سبد کالا جدید, توزیع سبد کالا 97, توزیع سبد کالا 96, آخرین اخبار سبد کالا, استعلام سبد کالا, سبد کالا کمیته امداد 96,

سبد کالا عید 96 | در آخرین روزهای اسفند 96 نیز همجون سالهای گذشته دستگاه های مسئول موظف و متعهد به توزیع سبد کالای نوروزی به افراد تحت پوشش خود هستند. برای توزیع سبد کالا کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیازمندان را شناسایی کرده اند. علاوه بر این برخی سازمان ها مانند شهرداری تهران نیز به بازنشستگان خود سبد کالا برای عید 97 می دهند. آخرین اخبار سبد کالا را در ادامه بخوانید.

توزیع سبد کالا به 11 میلیون خانوار


وزیر رفاه از توزیع سبد غذایی به 11 میلیون خانوار در هفته جاری خبر داد و گفت: برنامه‌ای داریم که طی آن، افراد و خانواده‌هایی که معیشت‌شان کفاف زندگی را نمی‌دهد، حمایت خواهند شد و ۸۰درصد حداقل دستمزد سالانه را دریافت می‌کنند.
به گزارش خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، علی ربیعی در رابطه با «لایحه مساعدت اجتماعی» گفت: این برنامه‌ای است که طی آن هر فرد یا خانواده‌ای که معیشت‌شان کفاف زندگی را نمی‌دهد و درآمدی که دارند کف حمایت اجتماعی آنها را تضمین می‌کند، حمایت می‌شود.
وی با بیان اینکه لایحه مساعدت اجتماعی به مجلس ارسال شده ادامه داد: این برنامه امسال آغاز شده و در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت و برای آن بودجه در نظر گرفته شده است.
وزیر رفاه افزود: 7 هزار میلیارد تومان برای ادامه این برنامه در سال آینده پیش‌بینی کرده‌ایم که 4 هزار میلیارد آن به افراد شناسایی شده اختصاص می‌یابد که هم‌اکنون از نهادهای حمایتی، خدمات دریافت می‌کنند و 3 هزار میلیارد تومان نیز برای افراد جدیدی است که به این برنامه وارد می‌شوند.
ربیعی گفت:‌ در واقع افرادی تحت حمایت ما قرار می‌گیرند که به هیچ عنوان توان اداره زندگی خود را ندارند و به این ترتیب شرایطی فراهم می‌شود که در یک خانوار 4 یا 5 نفره نزدیک به 80 درصد حداقل دستمزد سالانه را دریافت کنند.
وزیر رفاه افزود: درمان رایگان و ارزان‌قیمت، آموزش رایگان و ارائه مسکن از دیگر برنامه‌هایی است که در لایحه مساعدت اجتماعی در اولویت‌های دولت قرار گرفته است.
وی گفت: هم‌اکنون در برخی از استان‌های کشور بین 10 تا 15 درصد و برخی از شهرستان‌ها 20 درصد افراد، تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند که رقم بالایی است و سعی داریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوانیم این رقم را کاهش دهیم.

جزئیات توزیع سبد غذایی


وی همچنین افزود: در توزیع سبد کالای جدید 50 میلیارد تومان اعتبار بیشتری در نظر گرفته شده است.
ربیعی با بیان اینکه این سبد کالا مشمول نیازمندان، افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و همچنین به 800 هزار نفر از نیازمندانی که خودمان شناسایی کرده‌ایم، تعلق می‌گیرد.
وی گفت: تأمین اعتبار برای سبد کالای حمایتی کامل می‌شود و در هفته جاری بین 11 میلیون نفر نیازمند توزیع شود.
به گزارش فارس،‌ پیش از این مریم‌السادات میرمالک ثانی، سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه گفته بود: کارت یارانه سرپرست خانوارها شارژ می‌شود این افراد می‌توانند به فروشگاه‌ها طرف قرارداد ما که در تهران 9 فروشگاه انتخاب شده در قالب رفاه، شهروند، اتکا و … مراجعه و کالاهای خود را خریداری کنند. افراد در خرید کالا آزادی عمل دارند اما باید به این فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه کنند.
وی گفته بود: مشمولان دریافت سبد کالا بدانند اینگونه نیست که چنانچه کالای خود را خریداری نکنند پولشان در کارت اعتبار سوخت می‌شود بلکه تا دریافت سبد بعدی می‌تواند در حساب آنها بماند.
میرمالک ثانی در مورد نحوه دریافت این سبد توضیح داده بود که افراد مشمول به بهزیستی و کمیته امداد مراجعه کنند و اگر شرایط را داشته باشند، می‌توانند تحت پوشش این نهادها قرار گرفته و سبد را بگیرند؛ البته افرادی که مستمری‌بگیر این نهادها نیستند و فقط یک مورد خدمت دریافت کرده‌اند هم می‌توانند، سبد کالا بگیرند.

زمان توزیع سبد کالا کمیته امداد


معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از واریز عیدی و اعطای سبد کالای مددجویان امداد ظرف یکی دو روز آینده خبر داد.
فاطمه رهبر گفت: طبق سنوات گذشته علاوه بر پرداخت مستمری هر ماهه مددجویان در آستانه سال نو به میزان یک ماه مستمری به مددجویان کمیته امداد عیدی پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: این مبلع عغیدی به صورت نقدی خواهد بود و ظرف یکی دو روز آینده به حسابشان واریز می‌‌‌شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: البته برای مددجویان زلزله زده کرمانشاه مقرر شده که سه برابر عیدی دریافت کنند یعنی مبلغی برابر با سه ماه مستمری به حسابشان واریز می‌شود.
رهبر درمورد دادن سبد کالا به مددجویان نیز گفت: طبق وعده وزارت رفاه قرار است سبد کالاهای اساسی و مورد نیاز مددجویان کمیته امداد در هفته آینده در اختیار این افراد قرار گیرد.

سبد کالای بازنشستگان شهرداری در عید 97


توزیع نزدیک به 20 هزار سبد کالای نوروزی ویژه خانواده های بازنشستگان شهرداری تهران در مناطق 22 گانه شهر تهران و شهرهای همجوار آغاز شد.
این سبدهای کالا شامل دو سبد گوشت، برنج و مایحتاج زندگی و سبد آجیل نوروزی است که به عنوان پنجمین و ششمین سبد کالای سال 96 در اختیار خانواده های بازنشستگان شهرداری قرار می گیرد.
توزیع این بسته ها پس از انجام نظرسنجی از 10 هزار بازنشسته شهرداری تهران در خصوص نحوه دریافت سبد کالا و مطابق با نظر هیات مدیره سازمان صورت گرفته و طی روزهای پایانی سال، توزیع آن به صورت کامل انجام می شود.
از جمله ویژگی های این دوره سبد کالای بازنشستگان شهرداری تهران، افزایش حجم سبد در مقایسه با سبدهای سال گذشته است تا شاهد هرچه پربارترشدن سبد کالای نوروزی بازنشستگان شهرداری باشیم؛ در این راستا، 5 کیلوگرم برنج، دو و نیم کیلو روغن و یک کیلو گوشت گوسفندی به سبد کالای بازنشستگان افزوده شده است تا در شب های عید، مشکلی برای تامین مایحتاج سفره عید ایشان نباشد.
بهره گیری از برندهای معتبر مواد غذایی، نظارت دقیق بر نحوه تولید، بسته بندی و توزیع بسته ها و تحویل در منزل بازنشستگان به همراه فهرست اقلام تهیه شده، از جمله اقدامات صورت گرفته برای تهیه و توزیع هرچه بهتر سبدهای کالای نوروزی بازنشستگان شهرداری تهران است.
در این دوره از سبد کالا به سفره شب عید بازنشستگان نیز توجه ویژه ای شده و ضمن تهیه آجیل مرغوب، از اقلامی همچون ماهی سالمون به عنوان پرطرفدارترین ماهی و برنج و ... برای برپاکردن سفره زیبای شب سال نو در سبد کالا بهره گرفته شده است تا شاهد رضایت خاطر هرچه بیشتر بازنشستگان شهرداری تهران باشیم.
سبد کالای خوار و بار و آجیل ویژه عید نوروز، شامل دو ظرف 810 گرمی روغن سرخ کردنی، 2ظرف 810 گرمی روغن مخلوط و نزدیک به 15 کیلو برنج درجه یک به همراه یک بسته  1200گرمی پسته ، یک بسته 700گرمی تخمه جابونی، یک بسته 700گرمی تخمه کدو، یک بسته 700گرمی بادام درختی، یک بسته 700گرمی مغز فندق، یک بسته 500گرمی بادام هندی، یک بسته هزار گرمی شکلات کاکائویی و یک بسته 500گرمی سوهان عسلی است.
همچنین اقلام متنوعی همچون یک بسته دو و نیم کیلویی ران گوسفند، یک بسته یک کیلو و هفتصد و پنجاه گرمی کف دست بره گوسفند، یک بسته یک کیلو گرمی ران گوساله جوان، دو بسته هشتصد گرمی گوشت چرخ کرده، دو بسته دو کیلویی سینه مرغ بی پوست، دو بسته دو کیلویی ران مرغ بی پوست و یک بسته هفتصد گرمی ماهی سالمون نروژی در بسته پروتئینی بازنشستگان گنجانده شده است.
با برنامه ریزی صورت گرفته، کار توزیع سبد کالا تا روزهای پایانی اسفندماه به پایان خواهد رسید تا همه بازنشستگان از این سبدها برای نوروز 97 بهره مند شوند.
کسانی که از دریافت سبد کالا به هر دلیلی جا مانده اند نیز در دور دوم توزیع که پس از پایان مرحله اول توزیع، آغاز خواهد شد، سبد کالای خود را دریافت خواهند کرد.
همچنین ویژه نامه نورزی نشریه فصل نوین ویژه ایام عید آماده شده و طی روزهای آتی به در منزل بازنشستگان ارسال خواهد شد.
برای بازنشستگان ساکن شهرستان ها یا خارج از کشور نیز معادل ریالی سبد کالای نوروز به حساب شان واریز می شود تا برای خرید مایحتاج عید نوروز سال جدید اقدام نمایند.
بازنشستگان شهرداری تهران می توانند با تماس با مرکز خدمات رفاهی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران به شماره 63818 ، نظرات خود را در خصوص اقلام و نحوه توزیع آن بیان نمایند تا از این نظرات برای دوره های آتی به بهترین شکل ممکن بهره برداری و مشکلات احتمالی شود.

کلاهبرداری به بهانه دریافت سبد کالا


رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی گفت: مشاهده شده است سودجویان در فضای مجازی سعی دراغفال افراد ناآگاه تحت عناوین جعلی مانند ثبت نام دریافت سبد کالا و ... را دارند.
کلاهبرداری به بهانه دریافت سبد کالابه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ علی محمدپور با هشدار نسبت به سوء استفاده کلاهبرداران از شهروندان در ایام خاص از جمله نوروز گفت: کارشناسان پلیس فتا در رصد فضای مجازی، متوجه برخی فعالیت‌های غیرقانونی افراد سودجو در این فضا شده‌اند که با ترفند ثبت نام جهت دریافت سبد کالا، کمک به مستمندان در شب عید و... قربانیان خود را فریب داده و با هدایت آنها به سمت وب‌گاه‌های جعلی از قبل طراحی شده از آنان کلاهبرداری می‌کنند.
وی افزود: این کلاهبرداران پس از هدایت شهروندان به سمت وب‌گاه و درگاه پرداخت بانکی جعلی مورد نظر اطلاعات کارت بانکی افراد را به دست آورده و موجودی حساب آنان را به سرقت می‌برند.
این مقام ارشدانتظامی به شهروندان هشدار داد: هرگونه ثبت نام برای سبد کالا یا موارد دیگر را فقط از طریق مبادی رسمی و رسانه‌های جمعی معتبر پیگیری نمایند و پس از حصول اطمینان از اصلی بودن وب‌گاه مورد نظر نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند.
وی گفت:در هرگونه ثبت نامی در فضای مجازی مراقب سایت‌های فیشینگ که برای سرقت اطلاعات بانکی و غیره طراحی شده است باشید.
در پایان سرهنگ محمدپور از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند و‌ همیشه هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند.
کد N1842007