حل مشکل مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها با ویروس باکتری خوار

فناوری

محققان آمریکایی موفق به شناسایی ویروسی خاص شده اند که با هدف قرار دادن باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها، برخی بیماری های دشوار را به سهولت درمان می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، در سال های اخیر بسیاری از باکتری های عامل بیماری های عفونی و خطرناک در برابر آنتی بیوتیک های موجود در بازار مقاوم شده اند و لذا مداوای بیماری هایی همچون آنفولانزا نیز در حال تبدیل شدن به یک چالش جدی است.

باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها تنها در آمریکا سالانه ۲ میلیون نفر را بیمار کرده و ۲۳۰۰ نفر را به کشتن می دهند و حالا محققان به دنبال یافتن روش هایی جایگزین به منظور مقابله با آنها هستند.

یک راه حل برای مقابله با این مشکل ویروس های باکتری خوار هستند. بنجامین چان یکی از محققان دانشگاه ییل می گوید در جریان بررسی های خود موفق به شناسایی یک ویروس باکتری خوار شده که باکتری عامل بیماری عفونی بیماری در ناحیه قفسه سینه را از بین برده است.

ویروس های باکتری خوار برای نابود کردن باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک باید به آنها متصل شوند و در جریان آزمایش اخیر هم همین عمل با موفقیت انجام شده است. البته برای کسب اطمینان از امکان تسری این روش درمانی به دیگر بیماران و دیگر عفونت های خطرناک باید بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

کد N1841989