عکس: سری دیوی بازیگر هندی | تصاویر بازیگر هندی که دیروز درگذشت

سری دیوی,عکس سری دیوی,سری دیوی عکس,بازیگر,بازیگر هندی,مرگ بازیگر هندی,فوت بازیگر هندی,بازیگر مشهور هندی درگذشت عکس,بالیوود,سینمای هند,هنرپیشه,سری دوی کیست؟ عکس,زندگینامه سری دوی بازیگر مشهور هندی,عکس سری دیوی بازیگر هندی,تصاویر بازیگر هندی که امروز درگذشت, سی دیوی بازیگر هند, سری دیوی بازیگر هندی, عکس های سری دیوی, عکس های سری دوی, نقش سری دوی, نقش های سری دیوی, عکس سری دیوی بازیگر هند, تصاویر سری دیوی, تصاویر سری دوی, بیوگرافی سری دیوی, نقش های سری دیوی, بیوگرافی سری دوی,

عکس: سری دیوی بازیگر هندی | سری دیوی هنرپیشه نامدار هندی، در 54 سالگی بر اثر حمله قلبی درگذشت. او بازیگری را در سن چهار سالگی آغاز و در دوره‌هایی جزو برترین بازیگران زن بود، سری دیوی در سال ۱۹۹۷ از این شغل کناره‌گیری کرد اما در سال 2012 با بازی در فیلم اینگلیش وینگلیش دوباره به سینما بازگشت. بیوگرافی، نقش ها و عکس های سری دیوی را در ادامه مشاهده کنید.
تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:


در 13 اوت سال 1963 در تامیل نادو واقع در کشور هند به دنیا آمد.


همسر: میتون چاکرا بورتی،بونی کاپور


فرزندان: جانوی و کوشی


عکس سری دیوی

لقب: ملکه ی زیبایی
مشخصات فردی:
رنگ چشم: مشکی
رنگ مو :مشکی
قد: 170 سانتیمتر
گفته شده است که وی در دنیای خارج از سینما از مغرور ترین دختران زمان خود بوده است.


عکس سری دوی


دوران زندگي:


سری دیوی با نام اصلی ” شری امی یانگر “بازیگری را در سن چهار سالگی آغاز کرد.اما برای ورودش به سینما با یک مشکل اساسی رو به رو بود و آن هم لهجه خاص تامیلی اش و مشکلش در صحبت کردن به زبان هندی بود و همین باعث شده بود که خیلی ها در ابتدای ورودش حضور او را چندان جدی نگیرند . اما او با هوش و استعدادی که داشت خیلی زود به زبان هندی مسلط شد و توانست به مدت دو دهه ملکه بی رقیب سینمای هندوستان باقی بماند . او در صدها فیلم به ایفای نقش پرداخت و در دوره‌های زمانی خویش جزو برترین بازیگران زن بود.وی که پس از ازدواج سالها سینما را کنار گذاشت، در سال 2012با فیلم کمدی « اینگلیش وینگلیش » (یا «کابوی ها و سرخپوست ها»)– در کسوت زنی میانسال و سنتی که باید برای زندگی در آمریکا زبان انگلیسی یاد بگیرد و با فرهنگ آنها کنار بیاید-دوباره به بازیگری روی آورد. فیلمی که با استقبال مردم و منتقدان سینمای هند روبه رو شد و برای سری دیوی نامزدی جوایز متعددی را به همراه آورد.
عکس سری دیوی

زندگی شخصی سری دیوی بازیگر هندی


سری دیوی در 20 سالگی با ” میتون چاکرا بورتی”؛ بازیگر مشهور بالیوود و نقش مقابل خود ازدواج کرد ،آن دو یک سال و نیم بعد بنا به دلایلی از هم جدا شدند. وی سرانجام در ژوئن سال 1996 با “بونی کاپور” ؛تهیه کننده، کارگردان و بیزینس من (برادر آنیل کاپور) ازدواج کرد.سری دیوی دو دختر به نامهای جانوی و کوشی دارد. (در برخی منابع یک دختر و یک پسر ذکر شده است) راج کاپور ، ریشی کاپور، آنیل کاپور ، سانجی کاپور ، کاریشما کاپور ، کارینا کاپور که همگی هنرپیشه بوده یا هستند از اعضای خانواده و بستگان او می باشند . وی علاوه بر بازیگری به تهیه کنندگی و تبلیغات جواهر و مواد غذایی نیز مشغول است.
افتخارات سری دیوی:
برنده جایزه «پادما شری» سال ۲۰۱۳.وی پس از شنیدن خبر دریافت این جایزه گفت: «از ‌شانس خوب من است که مردم دوستم دارند و من را روی پرده سینما می‌خواهند. جایزه پادما شری یک غافلگیری مطبوع بود».
از طرف اعضای صنعت فیلم هند به عنوان یکی از مستعدترین بازیگران شناخته شده‌ است.

نقش های سری دیوی:


آقای هند
چاندنی
لمحه
اینگلیش وینگلیش
کابوی ها و سرخپوست ها
http://www.aftabir.com
کد N1832385