الیا محتشمی همسر سرمهندس سانچی به ابهامات پاسخ داد +عکس | مقصد و محموله سانچی

الهام محتشمی, سرمهندس سانچی, همسر سرمهندس سانچی, الهام محتشمی همسر سرمهندس سانچی, نامه الهام محشمی, عکس الهام محتشمی, عکس همسر سرمهندس سانچی, فرید محبی, فرید محبی سانچی, همسر فرید محبی,

الهام محتشمی همسر فرید محبی سرمهندس کشتی نفتکش سانچی با انتشار متنی در صفحه شخصی خود، به ابهام آفرینی درباره ماموریت و مقصد کشتی سانچی پاسخ داد. در یادداشت الهام محتشمی آمده است: نفتكش سانچي چيزي جز بار نفتي از نوع ميعانات گازي به مقصد كره جنوبي حمل نميكرد...

بیشتر ببینید: مراسم یادبود شهدای سانچی .
بیشتر ببینید: فیلم: سانچی قبل از حادثه .

الهام محتشمی، همسر سرمهندس نفتکش‌سانچی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به شایعاتی درباره حمل نفت به کره شمالی واکنش نشان داد.
نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی شامگاه شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، دچار آتش سوزی شد و 32 سرنشین این نفتکش که شامل 30 ایرانی و 2 بنگلادشی است در این حادثه گرفتار شدند و ساعاتی قبل خبرهای تلخی از این حادثه به گوش رسید.
نفتکش سانچی پس از 8 روز سوختن در آتش در نهایت در دل دریا فرو رفت و رنگ سفید امیدواری زنده بودن پرسنل آن در سیاهی دود غلیظی که بدنه کشتی را در لحظات آخر در آغوش گرفته بود جان باخت. پس از این ماجرا برخی سودجو شایعاتی در فضای مجازی منتشر و اعلام کردند که مقصد این کشتی کره شمالی بوده؛  الهام محتشمی، همسر فرید محبی سرمهندس نفتکش‌سانچی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به شایعاتی درباره حمل نفت به کره شمالی واکنش نشان داد.
الهام محتشمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "بياييد يك بار فقط يك بار در تمام طول زندگيمان به فاجعه اي با اين عمق از درد و اندوه نگاه انساني تري داشته باشيم.من فرصت كافي براي خواندن تمامي كامنتهاي پرمهر شما( با قدرداني فراوان) نداشتم اما پيام هايي ديدم كه بر اندوهم افزود.هميشه هميشه از دست دادن عزيز سخت است اما چنين فاجعه اي شايد اگر كفر نباشد مثال زدني نيست.بيايد كمي انسانيت را به هم هديه دهيم در اين اتشي كه من سوختم و ميسوزم از من به عنوان ابزار سياسي استفاده نكنيد. دريانوردان مظلوم نفتكش سانچي را مظلوم تر نكنيد كه نفتكش سانچي چيزي جز بار نفتي از نوع ميعانات گازي به مقصد كره جنوبي حمل نميكرد .بياييد يكبار فقط و فقط يكبار با فاجعه اي اينچنيني مهربانتر باشيم. من حقوقم و حقوقش را فرياد خواهم زد تا نفسي در من هست اما اجازه نخواهم داد به دريانوردان مظلوم سانچي برچسبي بزنيد .كمي انسانيتم ارزوست".

کد N1816867