سومریه نیوز:

زن محجبه مسلمان رقیب جدی پوتین می‌شود؟

بین الملل,ولادیمر پوتین,انتخابات ریاست جمهوری روسیه,نامزد محجبه مسلمان

کمیسیون انتخاباتی روسیه با درخواست همسر مفتی جمهوری داغستان روسیه برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری این موافقت کرد تا برای اولین بار یک زن مسلمان محجبه در این رقابت‌ها حضور داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «آینه حمزتوفا» همسر یک مفتی در جمهوری داغستان روسیه نخستین زن مسلمان محجبه است که با موافقت کمیسیون انتخاباتی روسیه، نامزد حضور در این رقابت‌ها شده است. تاکنون هیچ مسلمانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری روسیه نبوده است.

کمیسیون انتخاباتی روسیه با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: «حمزوفتا به عنوان نامزد مستقل کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه شده است».

کمیسیون انتخاباتی روسیه نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را ملزم  می‌کند که ۳۰۰ هزار امضا در حمایت از خود جمع‌آوری کنند.

بر همین اساس آینه حمزتوفا تایید لازم برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را در اختیار دارد تا جایی که نامزدی وی دراین انتخابات رسما اعلام شده است و احتمال آن وجود دارد که مشارکت وی در این انتخابات بر شانس «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری کنونی روسیه برای پیروزی در این انتخابات برای چهارمین بار نیز تاثیرگذار باشد.

این احتمال وجود دارد که آینه بتواند اغلب رای‌های مسلمانان منطقه قفقاز که ۲۰ درصد از کل شهروندان روسیه را تشکیل می‌دهند.

کد N1810969