ضرورت سرمایه‌گذاری در حوزه تربیت و آموزش

انتظامی حوادث,خانواده,سرمایه گذاری,معاون,نیروهای مسلح,نیروی انتظامی

جانشین معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح گفت: هر چقدر در حوزه تربیت و آموزش سرمایه گذاری کنیم به طور قطع هزینه ها را کاهش داده و مهارت را ارتقاء می دهیم.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "محمدعلی آخوندی " در یازدهمین همایش سراسری و دومین همایش مجازی معاونان تربیت و آموزش ناجا که به صورت ویدئو کنفرانس در سالن فجر ستاد ناجا برگزار شد، اظهار کرد: مرحله دوم دستورالعمل ارتقاء جهادی ناجا بسیار ضروری است و بایستی این مرحله عملیاتی شود.

جانشین معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: عامل آموزش در آمادگی رزم بسیار موثر است، در صورتی که آموزش کافی نداشته باشیم به طور قطع نمی توانیم از تمام ظرفیتی که در سازمان شکل گرفته استفاده کنیم.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند" تربیت و آموزش، اولویت یک فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح است"، اشاره و تصریح کرد: بایستی از همه ظرفیت سازمان استفاده کنیم تا بتوانیم گام موثری در راه رسیدن به هدف برداریم.

سردار آخوندی تأکید کرد: توصیه می کنم از فرمانده پاسگاه تا بالاترین رده ها را باید در حوزه آموزش و تربیت به کار و خدمت بگیریم.

وی تصریح کرد: فرماندهی کل قوا موفقیت را در گرو آموزش می دانند و این به دلیل اشرافیت کامل ایشان در حوزه نیروی انتظامی است و رفع چالش ها در ناجا در حوزه آموزش می بینند .

جانشین معاون آموزش و پژوهش ستاد کل افزود: در حوزه آموزش باید کار جهادی و بی وقفه انجام دهیم تا بتوانیم مأموریت محوله را به نحو احسن به اجرا در آوریم.

سردار آخوندی خاطر نشان کرد: نقش اساسی مربیان و اساتید  در آموزش بسیار حائز اهمیت است ، باید از تجربیات بهینه پلیس سایر کشورهای دنیا در این حوزه بهره ببریم و آن را در چارچوب دین و فرهنگ خود به دانش تبدیل کنیم.

وی اضافه کرد: نباید خود را به یک زمان و مکان محدود کنیم، باید در حوزه  آموزش به طور مستمر و مرتب به روزرسانی انجام دهیم؛ اگر در حوزه آموزش سرمایه گذاری کردیم می توانیم فرمایشات  مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را جامعه عمل بپوشانیم.

جانشین معاون آموزش و پژوهش ستاد کل تأکید کرد: آحاد ناجا به ویژه فرماندهان، روسا و مدیران در کلیه رده ها در راستای تربیت کارکنان مسئول هستند و اهتمام تربیت و آموزش خانواده ها مورد تأکید است .

وی بیان کرد: مدیری موفق است که بتواند از همه لایه های مدیریتی در فرآیند تربیت و آموزش به بهترین نحو استفاده کند و متناسب با نقش تعریف شده در نظام آموزش مشارکت داشته باشد.

سردار آخوندی خاطر نشان کرد: در انتخاب و انتصاب مدیران در کلیه سطوح بایستی به ویژگی های لازمه مدیریتی دقت شود تا بتوان از مدیرانی بهره برد که با رسالت در حوزه آموزش نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

جانشین معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح گفت: هر چقدر در حوزه تربیت و آموزش سرمایه گذاری کنیم به طور قطع هزینه ها را کاهش داده و مهارت را ارتقاء می دهیم.

کد N1810967