رسانه ملی اگر درست عمل کند مردم برای تخلیه عصبانیت‌شان به خیابان‌ها روانه نمی‌شوند

رسانه,رسانه ملی,تجمع,صداوسیما,یوسفیان ملا,اعتراض مردمی

نماینده مردم آمل با تاکید بر لزوم تفکیک تخریب‌کنندگان اموال از مردم معترض گفت: هرچه یک رسانه آزادتر و قلمش روانتر باشد مطالبات مردم راحت‌تر درخواست می‌شود و مردم به آن رسانه از دید واسطه دولت و ملت اعتماد می‌کنند و دیگر برای بیان مطالبات و تخلیه نگرانی و عصبانیت به خیابان‌ها روانه نمی‌شوند.

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تجمعات اخیر مردم در خیابان‌ها در اعتراض به وضعیت اقتصادی و مشکلات معیشتی خود گفت: کسی نمی‌تواند منکر وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد اما هنوز عزم جدی و امکانات اقتصادی کافی برای حل این مشکلات وجود ندارد.

وی ادامه داد: طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حق تجمع با شرایطی به رسمیت شناخته شده اما آنچه اتفاق می‌افتد این است که همیشه اینطور نیست که این اعتراضات بدون حواشی باشد. معمولا عده‌ای هستند که می‌خواهند از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند و این جریانات به حق مردم را با تخریب اموال عمومی و اقدامات مخل امنیت به جرایم بزرگ تبدیل کنند. باید این جریان‌ها را از مردم معترضی که صاحب حق هستند، تفکیک کنیم.

نماینده مردم آمل گفت: مشکلی که معترضان در اعمال حق خود یعنی تجمعات قانونی دارند این است که نمی‌توانند بار مسئولیت درخواست مجوز را بر دوش بکشند.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید همواره در دسترس مردم باشند و دفاتر آنها به روی مردم باز باشد.

وی گفت: کسانی که دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند نمی‌خواهند صدای مردم به گوش مسئولان برسد. هم دولت باید حساب معترضان واقعی را از مجرمان و تخریب‌کنندگان جدا کند و هم معترضان باید خو را از این جریانات جدا کنند.

یوسفیان ملا در پایان درباره اظهارات شب گذشته رییس‌جمهور در جلسه هیات دولت درباره رسانه ملی مبنی بر اینکه همه اقشار و جناح‌ها باید احساس کنند که صداوسیما متعلق به خودشان است و بتوانند نظرات‌شان را بیان کنند، اظهارکرد:‌ هرچه یک رسانه آزادتر و قلمش روانتر باشد مطالبات مردم راحت‌تر درخواست می‌شود و مردم به آن رسانه از دید واسطه دولت و ملت اعتماد می‌کنند و دیگر برای بیان مطالبات و تخلیه نگرانی و عصبانیت به خیابان‌ها روانه نمی‌شوند.

کد N1810047