۲۴۱۰ سایت و شبکه مجازی در حوزه سلامت فیلتر شدند

وزارت بهداشت,سلامت,سازمان غذا و داروی ایران

همشهری آنلاین: مدیر کل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو گفت: در حوزه تبلیغات غیر مجاز اینترنتی اقدامات بسیاری انجام شده است و اگر به هر دلیلی کالای غیر مجاز به صورت اینترنتی، شبکه‌های مجازی و ماهواره تبلیغ شود برخورد جدی می‌شود.

به گزارش وبدا، دکتر شهریار اسلامی تبار در سومین "همایش مقابله با فساد و قاچاق کالاهای حوزه سلامت" گفت: از مصادیق مهم مقابله با فساد در حوزه کالاهای سلامت محور " تقلب و قاچاق " است.

وی افزود: تلاش وزارت بهداشت در زمینه مقابله با فساد و قاچاق این است تا بتواند وظایف خود در راستای تامین سلامت جامعه عملی کند و با کسانی که به هر دلیل با سلامت مردم بازی کند برخورد کند.

اسلامی تبار اظهار داشت: کشور ما در راستای اجرای قوانین خود اقدامات بسیاری را انجام داده است و تلاش بر این است تا این اقدامات در سطح مجامع بین المللی منعکس شود.

مدیر کل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو بیان داشت: در این راستا سازمان غذا و دارو در حوزه کالاهای سلامت، وظیفه مقابله و برخورد با قاچاق و تقلب را بر عهده دارد که اقدامات بسیار موثری را انجام داده است.

 اسلامی تبار گفت: تمام آمار های مربوط به مقابله و برخورد با فساد و قاچاق به سازمان‌های بین المللی اعلام شده است.

وی ادامه داد: در حوزه تبلیغات غیر مجاز اینترنتی اقدامات بسیاری انجام شده است و به هر دلیلی کالای غیر مجاز به صورت اینترنتی، شبکه‌های مجازی و ماهواره تبلیغ شود برخورد جدی می‌شود که در این راستا بسیاری از سایت‌ها با همکاری نیروی انتظامی فیلتر شده اند. برخورد با 312 تبلیغ ماهواره ای و 2 هزار و 410 سایت در این زمینه در 6 ماهه نخست امسال از اقدامات این حوزه بوده است.