برخی روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه آب سالم ندارند

سلامت و رفاه اجتماعی,زلزله زدگان,زلزله کرمانشاه,معاون بهداشت,معاون بهدشات

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بسیج واکسیناسیون برای تزریق واکسن آنفلوانزا در مناطق زلزله زده شکل گرفته و جمعیت هدف ما شامل مادران باردار، افراد مسن، افراد دارای بیماری زمینه ای و بیمارانی که ضعف سیستم ایمنی بدن دارند، این واکسن را دریافت می‌کنند.

 به گزارش ایلنا، ابراهیم شکیبا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه همه خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده، فعال هستند، گفت: علاوه بر ارائه خدمات در این مراکز، تیم‌های سیار بهداشتی به صورت ده گردشی در مناطق روستایی زلزله زده حضور می یابند.

او ادامه داد: مقدمات آغاز عملیات اجرایی ساخت خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی در حال انجام است و نقشه‌های این مراکز تهیه و آماده عقد تفاهم نامه با خیرین سلامت هستیم که ساخت 62 خانه بهداشت و 22 مرکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی تخریب شده در زلزله، با سرعت آغاز شود.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه در مناطق زلزله زده هیچ اپیدمی و همه گیری بیماری وجود نداشته است، گفت: سلامت آب آشامیدنی در مناطق زلزله زده به دقت، کنترل و بررسی می شود و آب آشامیدنی شهرهای سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی سالم است اما آب برخی روستاها، با مشکلاتی همراه است که گزارش های آن را به سازمان آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه اعلام کرده ایم.

کد N1800633