میوه های شب یلدا | فواید و خواص خوراکی های شب یلدا

یلدا, شب یلدا, عکس شب یلدا, عکس یلدا, شب یلدا عکس, عکس سفره یلدا, عکس ماه یلدا, انار یلدا, انار شب یلدا, عکس انار شب یلدا, میوه شب یلدا, میوه برای شب یلدا, هندونه, هندوانه, هندونه شب یلدا, هندوانه شب یلدا, خواص انار, خواص هندوانه, ازگیل, خواص ازگیل, سیب, خواص سیب, خوراکی های شب یلدا, خوراکی برای شب یلدا, برای شب یلدا, میوه های یلدا, میوه های شب یلدا, میوه های شب یلدا, میوه شب یلدا, فواید و خواص خوراکی های شب یلدا, فواید خوراکی های شب یلدا, خواص خوراکی های شب یلدا

میوه های شب یلدا | شب یلدا که بلند ترین شب سال است رسم و رسوم خاصی دارد. علاوه بر دوره هم بودن و شب نشینی در شب یلدا، خوراکی هایی چون انار، ازگیل، سیب و هندوانه مخصوصشب یلدا است. در ادامه به فواید و خواص خوراکی های شب یلدا می پردازیم.

شب یلدا به عنوان طولانی‌ ترین شب سال معمولاً با دورهم‌نشینی و خوردن خوراکیهای مخصوص این شب همراه است. از این رو، بد نیست در این مطلب به مهمترین خواص این خوراکی‌ها بپردازیم.
خوراکی های شب یلدا:
1. انار
نباید از خواص انار غافل شویم. انار سرشار از آنتی‌اکسیدان بوده (حدوداً به اندازه چای سبز) و دارای مقادیر زیادی ویتامین C و پتاسیم است. همچنین در کاهش کلسترول خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز مؤثر است. در طب سنتی ایران از فواید انار در درمان و پیشگیری بیماری‌ها زیاد گفته شده است.

2. هندوانه
درست است که فصل اصلی هندوانه تابستان است اما در شب یلدا اکثر خانواده‌ها از این میوه غافل نمی‌شوند. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین E، B6 و C محسوب می‌شود و بهترین منبع بتاکاروتن را در بین تمامی سبزیجات و میوه‌ها دارا است.

3. سیب
میوه‌ای خوش عطر و محبوب که با داشتن منبع غنی از ویتامین‌ها برای سلامتی انسان بسیار مفید است. سیب به بهبود تنفس، درمان و پیشگیری از آسم، افزایش انرژی بدن، افزایش بینایی و بهبود دیابت نیز کمک می‌کند.

4. ازگیل
از این میوه قدیمی و باستانی نیز نمی‌توان به سادگی گذشت. ازگیل سرشار از ویتامین‌های B و C است. خواص دارویی ازگیل نیز از روزگاران بسیار قدیم مورد توجه بوده و برای کنترل فشار خون، چربی و قند خون مفید است.

کد N1799857