موافقت هیوندا برای تولید خودروی هیبریدی در ایران

تولید ، تجارت ، خدمات,ایران,صنعت,مشهد,نمایشگاه بین المللی,واردات

مدیرعامل شرکت پارک‌رو گفت: ما به دنبال این هستیم که خودروی هیوندا را در تهران تولید کنیم و توانستیم موافقت شفاهی شرکت هیوندا را اخذ کنیم و آنها در حال حاضر منتظر مجوز وزارت صنعت هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در سومین روز از نمایشگاه بین المللی خودروی تهران محمدجعفر محمدی‌زاده، مدیرعامل شرکت پارک‌رو در مورد نسل جدید هیونداهای هیبریدی توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: این شرکت با سهامداری هلدینگ سرمایه‌گذاری غدیر که متعلق به وزرات دفاع است، شهرداری تهرانو هواپیمایی ماهان تاسیس شده  و حوزه فعالیت آن فقط وسائط نقلیه هیبریدی است.

محمدزاده ادامه داد: شرایط امروز زیست محیطی ایجاب می‌کند که ما برای سلامتی مردم قدم برداریم این حق مردم و تکلیف نظام است. ما تا امروز سه هزار دستگاه هیوندای هیبریدی وارد کشور کردیم که با بسته بستن شدن سایت ثبت سفارش 700 دستگاه آن در گمرک مانده است. از طرف دیگر این خودروها با عنوان تاکسی در 14 استان فعالیت می‌کنند و قصد داریم تا آخر امسال فعالیت آنها در تمامی استان‌ها آغاز شود.

وی تصریح کرد: این خودرو نیاز به شارژ دستی ندارد و از ظرفیت گاز و ترمز شارژ خواهد شد. از طرف دیگر باطری‌های این خودرو های‌تک هستند که به دلیل مصارف دیگر جزو کالاهای تحریمی محسوب می‌شدند که با توافق هسته‌ای اکنون واردات آن بلامانع است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 90 هزار تاکسی در تهران وجود دارد که 300 دستگا ه آن هیبریدی است. از طرف دیگر فعالیت خودرو در زمینه موتورسیکلت‌های برقی نیز آغاز شد. یک موتورسیکلت معیوب شش برابر یک خودروی 206 آلودگی دارد این در حالی است که از سه میلیون موتورسیکلت موجود در تهران یک و نیم میلیون آنها از رده خارج هستند.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی شرکت گفت: ما به دنبال این هستیم که خودروی هیوندا را تولید کنیم و توانستیم موافقت شفاهی شرکت هیوندا را اخذ کنیم و آنها در حال حاضر منتظر مجوز وزارت صنعت هستند.

وی گفت: ما برای تولید این خودرو مجموعه خودروسازی سناباد خودرو را در نزدیکی مشهد در نظر گرفتیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: هر چه زودتر سایت ثبت سفارش خودرو باز شود تا بتوان این خودروها را وارد کشور کرد. خودروهای سوناتای هیبریدی از قیمت 181 میلیون تا 208 میلیون در سه تیپ فروخته می‌شود.

کد N1797031