احمدی‌نژاد: دور زدن قانون با منش من سازگار نیست/ آدم‌ها برایم مهمند نه آمارها

نه سال پیش احمدی‌نژاد گفت: برای امثال من آدم‌ها مهمند نه آمارها. آمارها را همه دولت‌ها و مدیران می‌دهند و بازی با اعداد را بلدند.

به گزارش خبرانلاین، 9 سال پیش در چنین روزی محمود احمدی نژاد که یک سال بود رئیس جمهور شده بود در وبلاگش به انتقاد از سیستم بروکراسی کشور پرداخته و نوشته بود: من از تفكري مي‌ترسم كه بودجه عمومي و فرصت تاريخي دولت نهم را قرباني ذهنيت‌ها و عمل گريزي و محافظه كاري‌ها كند. با شتابزدگي و عمل زدگي مخالفم، ولي نبايد اجازه بدهيم كه انقلاب و مردم را فداي بوروكراسي كنند.

او در بخش دیگری از یادداشتش اشاره می کند: عده‌اي تسليم مي‌شوند و بيلان كار از پائيني‌ها مي‌گيرند و به مسوولان بالاتر مي‌دهند و وجدانشان با همين آمارها آرام مي‌گيرد درحالي كه براي امثال من آدم‌ها مهمند نه آمارها. آمارها را همه دولت‌ها و مديران مي‌دهند و بازي با اعداد را بلدند، يعني طبق گزارش‌هاي رسمي‌شان همه چيز خوب و ايده‌آل است. همه مي‌توانند آرام بخوابند كه بوروكراسي،‌ بيدار است!

او که بعدها بارها از سوی منتقدانش بویژه در مجلس به نادیده گرفتن قانون متهم شد، در ادامه این یادداشت نوشته بود: یکی از راه‌ها براي رهايي از باتلاق بروکراسي، قانون شكني يا دور زدن قانون است كه بسياري براي منافع ايل و تبار و حزب‌هاي دولت ساخته يا منافع شخصي خود بارها و بارها به اين اعمال مبادرت كرده‌اند. اين اعمال با اعتقادات و منش من سازگار نيست و به هيچ وجه به چنين راه‌هايي اعتقاد نداشته و ندارم و براي اصلاح آن آمده‌ام. چراکه عميقا معتقدم تا برابري همگان در برابر قانون‌ تأمين و تضمين نشود،‌ به دولت اسلامي نخواهيم رسيد.

او درپایان می نویسد: من از تفكري مي‌ترسم كه بودجه عمومي و فرصت تاريخي دولت نهم را قرباني ذهنيت‌ها و عمل گريزي و محافظه كاري ها كند. با شتابزدگي و عمل زدگي مخالفم ولي نبايد اجازه بدهيم كه انقلاب و مردم را فداي بوروكراسي كنند. وظيفه تاريخي ما آن است كه بوروكراسي را درخدمت مردم درآوريم. شعار ما اين خواهد بود: ديوانسالاري درخدمت مردم نه مردم درخدمت ديوانسالاري!

27216

کد N1795507