اخبار زلزله کرمانشاه | افزایش آمار تلفات زلزله | آخرین عکس های زلزله کرمانشاه

زلزله, زلزله کرمانشاه, زمین لرزه, زمین لرزه دیشب, کرمانشاه, اخبار زلزله, کرمانشاه زلزله, زلزله سرپل ذهاب, آمار زلزله, خبر زلزله, آخرین زلزله, زلزله در کرمانشاه, خبر زلزله, آخرین اخبار زلزله, آخرین اخبار, عکس زلزله, زلزله در ایران, زمین لرزه کرمانشاه, عکس زلزله کرمانشاه, تلفات زلزله, تلفات زلزله کرمانشاه, افزایش تلفات زلزله, زلزله در کرمانشاه, آخرین اخبار زلزله کرمانشاه, اخبار جدید زلزله, زلزله امروز, زلزله امروز کرمانشاه, جزییات تلفات زلزله, جزییات زلزله کرمانشاه, اخبار جدید زلزله, عکس

اخبار زلزله کرمانشاه | آخرین گزارش ها از زلزله کرمانشاه از افزایش تلفات زلزله حکایت می کنند. زلزله کرمانشاه تا کنون 435 کشته و 9345 مصدوم برجا گذاشته است. تلفات زلزله در سرپل ذهاب بیش از سایر مناطق است؛ 317 کشته حاصل لرزش 7.3 ریشتری زمین در سرپل ذهاب است. ترس از وقوع پس لرزه های احتمالی، زلزله زدگان کرمانشاه را در خیابان ها نگه داشته؛ هوا سرد است.

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار زلزله کرمانشاه .
بیشتر ببینید: عکس زلزله کرمانشاه و...
بیشتر ببینید: فیلم زلزله کرمانشاه .


آرتین کمالی، مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره اجساد جان‌باختگانی که تعیین هویت نشدند یا قابل شناسایی نیستند، گفت: تا امروز هیچ موردی میان جان‌باختگان زلزله نبوده که قابل شناسایی نباشد و همگی تعیین هویت شدند و چنین مواردی تا امروز وجود نداشته است. همه جان‌باختگان تعیین هویت شدند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه درباره حضور تیم‌های این سازمان در روستاها گفت: از نظر قانونی وعلمی همه اجسادی که به سازمان پزشکی قانونی ارجاع داده شده با جواز کفن به صورت رسمی اعلام شده است.
کمالی با اشاره به اینکه تیم‌های پزشکی قانونی حتی در روستاهای صعب‌العبور نیز حضور دارند، افزود: افراد پزشکی قانونی در همه روستاها حضور دارند و همه اجساد را شناسایی و تعیین هویت کردند.
او تاکید کرد: همه گروه‌هایی که از سوی سازمان پزشکی قانونی در مناطق زلزله‌زده حضور دارند کماکان تا پایان این شرایط در این مناطق خواهند بود و تا زمانی که این مکان‌ها به صورت کامل پاک‌سازی نشود فعالیت آنها به پایان نمی‌رسد.
کمالی توصیه کرد: مردم و رسانه‌ها آمار جانباختگان را از منابع رسمی و پزشکی‌ قانونی پیگیری کنند.
افزایش آمار کشته‌شدگان زلزله کرمانشاه به 435 نفر
به گزارش ایلنا، پزشکی قانونی استان کرمانشاه آخرین آمار جان‌باختگان زلزله این استان را ۴۳۵ نفر اعلام کرد. تعداد افراد متوفی در شهرهای مختلف به شرح زیر است:
سرپل ذهاب: 317
اسلام آباد غرب: 23
کرند: 14
قصر شیرین: 28
جوانرود: 3
ثلاث: 15
معاینه شده توسط پزشکی قانونی کرمانشاه: 29


بیشتر ببینید: عکس: زلزله زدگان.زلزله‌زدگان از نحوه امدادرسانی ناراضی هستند


حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره نحوه امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده گفت: واقعیت این است که در حال حاضر مدیریت مبدا به خوبی صورت گرفته اما مدیریت مقصد در حوزه توزیع اقلام به درستی انجام نمی‌شود البته در دیگر حوزه‌ها مانند امداد و نجات و بهداشت و درمان و امنیت همه چیز به خوبی در مناطق زلزله‌زده پیش می‌رود.
او با اشاره به کمک‌های سپاه و بسیج گفت: قطعا اگر نیروهای نظامی در این حادثه کمک نمی‌کردند آمار جان‌باختگان بالاتر می‌رفت در سرپل‌ذهاب ۴ تیپ ارتش برای امدادرسانی به دیگر نیروها کمک می‌کردند.
نماینده مردم اسلام‌آباد غرب با بیان اینکه مدیریت توزیع به درستی در مناطق زلزله‌زده صورت نگرفته است، تصریح کرد: در بعضی‌ از مناطق کمک به دست نیازمندان نرسیده است به خصوص چادر که مشکلات هنوز در این زمینه وجود دارد و برخی از مردم بسیار ناراضی هستند. بویژه اینکه در منطقه پیاپی پس‌لرزه اتفاق می‌افتد و با وجود خانه‌هایی که ناامن هستند، نمی‌توان در آن‌ها بسر برد، لذا مردم در مناطق مختلف در بیرون از خانه‌ها می‌خوابند و نیازمند چادر هستند.
او تاکید کرد: وعده‌هایی مبنی بر اتصال آب و برق در مناطق گیلانغرب داده شده بود، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است و همچنان آب قطع یا کدر است و سخت است که با تانکر به مردم یک شهر آب‌رسانی کرد.
فلاحت‌پیشه درباره تلفات ناشی از تخریب مسکن‌های مهر گفت: آمار دقیقی ندارم، اما دو ساختمان از مسکن مهر اسلام‌آباد غرب به طور کامل ویران شده و خسارات شدیدی به مردم وارد شده است اما در سرپل‌ذهاب ویرانی در بخش مسکن مهر به طور کامل بود و بعید می‌دانم با این شدت ویرانی فقط دو کشته داشته باشیم.
سومین شب زلزله زدگان کرمانشاه


امشب سومین شبی است که ساکنان مناطق زلزله‌زده کرمانشاه شب را در فضای باز به صبح می‌رسانند؛ شب‌هایی که در کرمانشاه به شدت سرد است.
ایسنا نوشت: به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، دومین روز از امدادرسانی به حادثه‌دیدگان زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتری یک‌شنبه شب در کرمانشاه به پایان خود رسید و امشب ساکنان مناطق زلزله‌زده، شب را در کنار ویرانه‌های باقی مانده از منازل خود یا سازه‌هایی که ترس ناشی از پس‌لرزه اجازه حضور در داخل آن را نمی‌دهد، به صبح خواهند رساند.
اکثر این افراد هم‌اکنون در چادرهای توزیع شده یا چادرهای شخصی ساکن شده و برخی دیگر نیز در خودروهای سواری‌شان شب را به صبح می‌رسانند.
امدادرسانی به زلزله‌زدگان و آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله همچنان ادامه دارد و تاکنون برابر آخرین آمارها ۹۳۴۵ مجروح از زمان وقوع زلزله تاکنون به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.
عملیات آواربرداری و جست‌وجو در مناطق زلزله‌زده تقریبا به اتمام رسیده و عمده ساکنان این مناطق نیز اسکان اضطراری داده شده‌اند.
تیم‌هایی از وزارت بهداشت نیز مسئولیت توزیع کلر برای سالم‌سازی آب آشامیدنی شهروندان مناطق زلزله‌زده را برعهده گرفته و با حضور در شهرها و روستاهای مختلف آموزش‌های لازم را درخصوص استفاده از این محلول به زلزله‌زدگان می‌دهند.
مدارس استان کرمانشاه برابر با آخرین اخبار در روز چهارشنبه نیز تعطیل خواهد بود.
روند امدادرسانی گرچه در تمامی مناطق زلزله‌زده در حال انجام است اما به نظر می‌رسد که در روستاها باید توجه بیشتری به زلزله‌زدگان صورت بگیرد.
میزان خرابی‌ها و خسارات جانی در شهر ازگله که کانون زمین‌لرزه بود نیز کمتر از شهرهایی همچون سرپل ذهاب است. یکی از ساکنان ازگله درباره علت این موضوع به خبرنگار ایسنا گفت: در ازگله نیز خرابی بالا بود اما با توجه به اینکه تعدادی از واحدها نوسازی یا مقاوم‌سازی شده بودند، میزان تخریب‌ها کمتر به چشم می‌آید. از سوی دیگر پیش از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری یک زلزله با قدرت حدود ۴.۵ ریشتر این منطقه را لرزانده بود که به دنبال آن تمامی ساکنان این منطقه به خیابان آمده بودند و در همین حین زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتری رخ داد که همین موضوع باعث کاهش خسارات جانی ناشی از زلزله شد.
جریان برق گرچه در بسیاری از مناطق زلزله‌زده وصل شده است اما همچنان برخی از نقاط شهری و روستاها فاقد جریان برق هستند. در برخی از این مناطق نیز همچنان جریان آب وصل نشده است.
موج کمک‌های مردمی نیز به مناطق زلزله‌زده رسیده و گروه‌های مختلف مردمی اقدام به توزیع اقلام میان زلزله‌زدگان می‌کنند. این اقلام عمدتا با نظارت یا همراهی نماینده‌ای از نیروهای مسلح میان زلزله‌زدگان توزیع می‌شود. پلیس راه نیز به منظور افزایش سرعت امدادرسانی اقدام به اعمال محدودیت ترافیکی در معابر منتهی به مناطق زلزله‌زده کرده و فرمانده پلیس راه نیز از شهروندان خواسته است تا کمک‌های خود را به جمعت هلال‌احمر استان کرمانشاه تحویل دهند.


کد N1791847