ادای احترام شهرام ناظری به زلزله‌زدگان در نشست خبری+فیلم

موسیقی و هنرهای تجسمی,شهرام ناظری,زلزله کرمانشاه

شهرام ناظری در نشست خبری رونمایی آلبوم "عاشق کیست" به زلزله‌زدگان شب گذشته کشورمان ادای احترام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بعداز ظهر امروز، آلبوم جدید شهرام ناظری درحالی در فرهنگسرای نیاوران رونمایی شد که این خواننده کرمانشاهی در واکنش به زلزله شب گذشته مناطق غربی کشورمان، با هموطنان زلزله‌زده کشورمان ابراز همدردی کرد.

شهرام ناظری در بخشی از این نشست گفت: طبیعتا انسان از چنین اتفاقی دلتنگ می‌شود. خبردار شدیم و گفتم بهتر است این برنامه را کنسل کنیم که دوستان به من گفتند نمی‌شود چون برنامه‌ریزی شده و خبرنگارها حتما می‌آیند. من دیشب به شدت دلگیر بودم از واقعه ناگواری که در منطقه کرد اتفاق افتاد. در این میان من به خانواده خودم و قول کردها «باوانم» فکر کردم. چقدر عجیب است که باری دیگر سرنوشت قومی مثل قوم اصیل شریف و نجیب و سلحشور و وفادار کرد را در اندوه فروبرد.

این خواننده در ادامه افزود: قوم کرد قومی است که هنوز آداب و رسوم اصلی ایرانی‌اش را حفظ کرده است و این قوم جزو استثنائات است. البته که همه قوم های کشورم عزیز هستند اما قوم کرد همیشه پیشمرگ و جان فدا بوده است. کرد قومی است که با این مشخصاتی که به آنها اشاره کردم بازهم با مشکلات بسیاری مواجهه بوده است؛ چرا این اتفاقات باید برای کردها بیفتد؟

وی همچنین عنوان کرد: همه نوع مرگ‌هایی برای کردها اتفاق افتاده است، مرگ با گلوله، مرگ دسته‌جمعی و.. اما آنها همیشه در مقابل همه چیز سینه سپر کرده‌اند. در مقابل مصیبت‌ها، بمباران‌های شیمیایی و حالا این‌بار بلای آسمانی هم بر آنها نازل شده است. قبل از برگزاری این مراسم به من اعلام کردند تا این مراسم را لغو کنیم اما این امکان وجود نداشت. شاید میان همه خبرهای تلخ این خبر و این مراسم بتواند آرامبخش و دلگرم‌کننده باشد. به همین دلیل برای همدردی با کردها برای لحظاتی همگی سکوت خواهیم کرد.

بخشی از فیلم سخنان شهرام ناظری در همدردی با زلزله‌زدگان شب گذشته کشورمان را در اینجا می‌توانید ببینید:

کد N1791119