رئیس ستاد مرکزی اربعین:

افزایش آمار برگشت زائران/ تمهیدات برای حداکثر ورود پیش‌بینی شود

استان ها

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه آمار برگشت زائران نسبت به آمار رفت، از دیروز افزایش‌یافته است، گفت: باید تمهیدات لازم برای حداکثر ورود پیش‌بینی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ذوالفقاری امروز سه شنبه طی سخنانی در جلسه ستاد اربعین اظهار داشت: از روز گذشته آمار برگشت زائران اربعین نسبت به آمار رفت افزایش یافته است.

وی بیان کرد: این امر نشان دهنده آن است که به تدریج تردد زائران در حال رفت به روزهای پایانی خود می رسد و در روزهای آتی با برگشت حجم بیشتری از زائران اربعین مواجه می شویم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین یادآور شد: تاکید داریم که تمهیدات لازم برای حداکثر ورود در حوزه اسکان، تغذیه و حمل و نقل پیش بینی شود.

ذوالفقاری تصریح کرد: همچنین در حوزه بهداشت و درمان، قرنطینه و کنترل های بهداشتی تشدید خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به تامین وسایل حمل‌ونقل عمومی در مرزها برای جابجایی زائران از استقرار ۷۰۰ دستگاه اتوبوس در مرز مهران خبر داد.

ذوالفقاری همچنین با یادآوری اینکه شرایط اسکان نیز در مرزها تأمین‌شده است عنوان کرد: زیرساخت‌های لازم برای بازگشت زائران تدارک دیده‌شده است.

وی همچنین از زائران خواست برای برگشت عجله نکنند و تصریح کرد: همان‌طور که رفت زائران مدیریت‌شده بود و مطابق نمودارها رفت زائران از یک نظم بیشتری نسبت به سال قبل برخوردار بود، در برگشت هم اگر این اتفاق بیفتد می‌تواند کمک کند مشکلات کمتری داشته باشیم.

کد N1788723