عده طلاق چیست؟ | حکم ازدواج قبل از پایان عده طلاق چیست؟

عده طلاق, عده المطلقه, عده چیست, عده ازدواج موقت, عده زن مطلقه, عده وفات, عده صیغه موقت چند روز است, عده طلاق چند روز است, مادر اهورا, قتل اهورا, پدر اهورا, پدر و مادر اهورا, طلاق اهورا, طلاق مادر اهورا, ازدواج مادر اهورا, رابطه نامشروع, رابطه مادر اهورا با قاتل, عده طلاق مادر اهورا, عده طلاق چیست, ازدواج قبل از پایان عده, دوره عده طلاق چیست؟

یکی از احکام اسلامی درباره ازدواج و طلاق، حکم عده نگه داشتن زنان مطلقه است. در ماجرای قتل اهورا، پدر اهورا مدعی است همسر سابقش پس از طلاق عده را نگه نداشته و پیش از پایان مدت عده (سه ماه و ده روز) به عقد مرد دیگری در آمده است. حکم عده نگه داشتن برگرفته از آیات قرآن است و ازدواج با یک زن در ایام عده باعث می‌شود زن و شوهر به یکدیگر حرام ابدی شوند.

عده یک اصطلاح فقهی و به معنای مدت زمانی است که زن بعد از جدایی از همسرش نباید ازدواج مجدد کند. دوره زمانی عده بر اساس قانون مدنی سه ماه و ده روز است و انواع گوناگونی دارد از جمله عده وفات، عده طلاق، عده فسخ ازدواج و عده بذل مدت یا به اتمام رسیدن زمان ازدواج موقت. حکم عده نگه داشتن برگرفته از آیات قرآن است و ازدواج با یک زن در ایام عده باعث می‌شود زن و شوهر به یکدیگر حرام ابدی شوند و ازدواج آن ها برای همیشه باطل شود.
نگهداری عده پس از پایان ازدواج امری مهم در احکام شرعی است که رعایت آن بر زن و مردی که با او ازدواج می کند، واجب بوده و بی توجهی به این حکم و قانون می تواند مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد کند.
- YJC
کد N1782235