لاریجانی به معاون اسماعیل هنیه چه گفت؟

علی لاریجانی,حماس

ایسنا نوشت: رئیس مجلس در دیدار با هیأت اعزامی از حماس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه پشتیبان حماس، گروه‌های مقاومت و مردم فلسطین بوده، ابراز امیدواری کرد این گروه بتواند به ملت مظلوم فلسسطین برای رهایی از رژیم غاصب اسرائیل کمک کند.

علی لاریجانی روز شنبه در دیدار با صالح العاروی معاون اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس و هیأت همراه اظهار کرد: رژیم صهیونیستی از روز اول تصمیم بر حذف نیروهای مقاومت داشته است؛ آنچه مهم است اینکه گروه‌های فلسطین اختلافات را کنار گذاشته و علیه رژیم اسرائیل متحد باشند. دشمنان شما تلاش دارند که شما را حذف کرده و یا در انظار مردم شما را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند. شما نباید بگذارید که در این تفرقه‌افکنی موفق شوند.

رئیس مجلس با اشاره به تلاش‌های اسرائیل جهت بر هم زدن آرامش منطقه، خاطرنشان کرد: آنها سال‌هاست که می‌کوشند با ایجاد جنگ و اختلاف، قدرت را در دست بگیرند اما تاکنون سیاست‌هایشان جواب نداده است و فقط برخی هزینه‌ها را ایجاد کرده‌اند مانند تلاش‌هایی که در سوریه، عراق، یمن و فلسطین داشته‌اند.

لاریجانی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران اظهار کرد: آمریکا سعی می‌کند تا با جوسازی علیه توافق هسته‌ای، برای خود امتیاز بگیرد اما عکس‌العمل کشورها نشان داد که این نوع عملکرد فقط به زیان آمریکا خواهد بود.

صالح العاروی نیز در این دیدار گفت: در روزهای اخیر در مصر توافقی صورت گرفت که امیدواریم نتایج خوبی را در بر داشته باشد و به طور حتم این مواضع جدید برای فلسطین و در منطقه تأثیرگذار خواهد بود.

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد: ما به عنوان گروه حماس موضع خاص خودمان را داریم و معتقدیم که اختلافات را باید کنار گذاشت اما در خصوص مقاومت در برابر رژیم اشغالگر از موضع خود پایین نخواهیم آمد.  تا موقعی که اشغالگری وجود دارد سلاح ما هم سر جایش است و این را حق مسلم خود می‌دانیم.

صالح العاروی  افزود: کشورهای عربی با هم‌پیمان شدن با اسرائیل می‌خواهند که با جنبش‌های اسلامی بجنگند و مسئله فلسطین را به حاشیه برانند و ما با توافق میان گروه‌های اسلامی مانع سیطره آنان بر مناطق مورد نظرمان شویم.  توافق میان گروه‌های داخلی باعث به حاشیه راندن رژیم صهیونیستی می‌شود و بهره اختلافات را آنها خواهند کرد. شکی نیست که نیروهای مقاومت همیشه به سلاح خودشان پایبند هستند و هرگز هم آن را کنار نخواهند گذاشت و ما تلاش داریم تا موازنه سیاسی را برقرار کنیم و این کار مشکلی است ولی تا رسیدن به هدف از پای نخواهیم نشست.

وی گزارش مشروحی از توافق انجام‌شده میان حماس و فتح در مصر ارائه و ابعاد آن را توضیح داد.

27214

کد N1781845