مذاکرات مالزی با یک شرکت دریایی آمریکا برای از سرگرفتن جست‌وجوی هواپیمای «ام‌اچ ۳۷۰»

بین الملل,هواپیمای ام‌اچ ۳۷۰

گزارش‌ها حاکی از مذاکرات مالزی با شرکت دریایی «اوشن اینفینیتی» آمریکا برای از سرگرفتن جست‌وجوی هواپیمای مفقود شده «ام‌اچ ۳۷۰» است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مالزی درحال مذاکره با شرکت اکتشاف دریایی «اوشن اینفینیتی» برای از سرگیری تحقیقات درباره هواپیمای مفقود شده «ام اچ ۳۷۰» خطوط هوایی این کشور است.

هواپیمای «ام اچ ۳۷۰» سه سال پیش در مسیر پکن به کوالالامپور بر فراز اقیانوس هند جنوبی در حال عبور با ۲۳۹ نفر سرنشین ناپدید شد. ناپدید شدن این هواپیما تبدیل به یکی از اسرار آمیزترین مسائل هوانوردی شده است.

مالزی، استرالیا و چین در ماه ژانویه گذشته ۲۰۰ میلیون دلار برای جست‌وجوی اعماق دریا برای یافتن این هواپیما بدون این که هیچ ردی پیدا کنند، خرج کرده‌اند.

اما مالزی این هفته اعلام کرد که پیشنهاداتی از شرکت اوشن اینفینیتی، شرکت «فوگو» هلندی و یک شرکت مالزیایی ناشناس برای ادامه این جست‌وجو دریافت کرده است.

«عزیز کپراوی» معاون وزیر حمل و نقل مالزی به رویترز گفت: «بله، ما با شرکت اوشن اینفینیتی مذاکره کرده‌ایم، اما این توافق‌نامه نهایی نشده است».

سخنگوی اوشن اینفینیتی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت هنوز قادر به تأیید قرارداد برای کمک به جست‌وجوی هواپیمای ام‌اچ ۳۷۰ نیست، اما پیشرفت خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

 

 

کد N1781053