مدیران باید دارای مشی اعتدالی و معتقد به برنامه های دولت باشند/ برای تقویت بنیه دفاعی از کسی اجازه نمی گیریم

سیاست داخلی,وزیر کشور,عبدالرضا رحمانی فضلی

وزیر کشور گفت: استاندار باید بتواند با تجهیز منابع و استفاده از امکانات استان و برنامه ریزی صحیح در راستای برنامه های دولت و نظام مسئله اقتصاد مقاومتی را در دستور کار اول خود قرار دهد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار مرکزی طی سخنانی اظهار داشت: الحمدلله میزان رشد استان مرکزی از متوسط کشوری بالاتر است و ان شاء الله این روند با شتاب بیشتری در چهارسال آینده طی شود.

وی  در ادامه افزود: آقازاده استاندار جدید این استان تجربیات زیادی در حوزه اجرایی در فرمانداری و شهرداری داشتند و نیرویی جوان هستند و از این منطقه هم شناخت دارند که ان شاء الله با همکاری مدیران استان و حمایت های نماینده ولی فقیه در این استان شاهد توسعه بیش از پیش استان مرکزی باشیم.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت و شخص رئیس جمهوری نیز بر موضوع توسعه تاکید جدی دارند گفت: مدیران استان باید موضوع توسعه را در همه ابعاد در برنامه های خود مد نظر قرار دهند لذا در شرایط کنونی محور اصلی توسعه مسئله اقتصادی است.

 رحمانی فضلی  تاکید کرد: استاندار باید بتواند با تجهیز منابع و استفاده از امکانات استان و برنامه ریزی صحیح در راستای برنامه های دولت و نظام مسئله اقتصاد مقاومتی را در دستور کار اول خود قرار دهد.

وی افزود: محور اصلی اقتصاد مقاومتی مردم هستند لذا باید افزایش مشارکت مردم در همه ابعاد به خصوص در زمینه اقتصادی را مورد توجه قرار دهیم .

وزیر کشور با بیان اینکه مناطق جغرافیایی کشور تماما ظرفیت و توان توسعه و استقلال اقتصادی از جهت عدم وابستگی به بودجه عمومی را دارند اظهار داشت: استان مرکزی با دارا بودن 3 هزار واحد تولیدی و امکانات خدماتی و بستر مناسب کشاورزی و .... نه تنها می تواند خودش را اداره کند بلکه قادر است معین دو استان دیگر باشد.

 رحمانی فضلی تصریح کرد: نمی توان با برنامه ریزی متمرکز بخشی کلان با تخصیص منابع عمومی به رشد 8 درصدی برسیم آن هم در شرایطی که سالانه حدود یک میلیون جویای کار اضافه می شود، نمی توان با رشد 3 درصدی کشور را اداره کرد لذا باید با استفاده از ظرفیت ها و مشاوران اقتصادی نسبت به تجهیز منابع از طریق بخش خصوصی، سرمایه خارجی و... اقدام کنیم تا به رشد 8 درصدی برسیم.

وی با بیان اینکه امنیت پایدار مبتنی بر حضور فعال مردم مد نظر ماست افزود: تقویت آزادی های فردی و اجتماعی در چهارچوب قانون، افزایش حضور فعال افراد و گروه های سیاسی  در روند تصمیم گیری و تصویر سازی و برگزاری انتخابات باشکوه، سالم و قانونی باید مورد توجه استانداران در عرصه سیاست داخلی باشد.

وزیر کشور با اشاره به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر وجود تعامل و همکاری در استان ها اظهار داشت: اگر نتوانیم قدرت تعامل و هماهنگی داشته باشم به تبع نمی توانیم از همه ظرفیت های استان هم استفاده کنیم هرچند محور هماهنگی ها و تعاملات باید قانون باشد.

 رحمانی فضلی با بیان اینکه توان تصمیم گیری جمعی مدیران و استانداران می تواند امکان گفتگو را فراهم کند گفت: استاندار محور هماهنگی در استان است.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهوری در توصیه ای به استانداران و وزرا و همه مدیران به رعایت اصل شعار اعتدال تاکید دارند اظهار داشت: اعتدال موضوعی عقلانی است و همواره از نظر عقلی، تجربی و علمی قابل قبول است بنابراین باید رفتار عقلانی مبتنی بر اعتدال داشته باشیم تا فضای کار برای کسانی که آمادگی خدمت به مردم دارند آماده کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: استانداران باید مدیرانی برگزینند که برنامه های دولت را قبول داشته باشند، این حق همه دولت هاست و ماهم در انتخاب هایمان در دولت از کسانی استفاده می کنیم که ضمن داشتن مشی اعتدالی برنامه های دولت را قبول داشته باشند البته برنامه های دولت متعلق به همه و ملت ایران است .

 رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شرایط ایران در عرصه بین الملل نسبت به 4 سال گذشته کاملا متفاوت شده است گفت: ما در گذشته شاهد تورم 40 درصدی و رشد اقتصادی منفی 5.8 درصدی بودیم و از سوی دیگر شاهد اختلافات سیاسی در داخل و افزایش تهدیدات بین الملل، تحریم ها و تلاش برای انزوای ایران و ایران هراسی در 4 سال قبل بودیم اما اکنون هیچ کدام از این مسائل وجود ندارد و وضعیت نسبت به گذشته مطلوب شده است.

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا پس از 9 ماه تهدید مواضعی را اعلام کرد که همه دنیا آن را غیر عقلانی و غیر قابل قبول عنوان کردند و همه دنیا دیدند که حق با ایران است.

وزیر کشور ادامه داد: آنان قصد داشتند ایران را منزوی و بین حکومت و ملت فاصله ایجاد کنند و همچنین می خواستند سپاه را تخطئه و توان دفاعی ایران را محدود و برجام را پاره کنند اما موفق به هیچ کدام از این کارها نشدند بنابراین انتظار مردم این است که در 4 سال پیش رو با دقت شتاب و اطمینان بیشتر و بالاتری حرکت کنیم تا بتوانیم به مطالبات به حق مردم پاسخ دهیم

وزیر کشور در پایان خاطر نشان کرد: ما براساس تفکرات دینی و باورهای اعتقادیمان به دنبال جنگ نیستیم و برای توانمندسازی و تقویت بنیه دفاعی کشورمان ازقوانین بین المللی و شرع پیروی می کنیم و از کسی اجازه نمی گیریم.

 

کد N1780931