اهورا شکنجه شده بود؟ | علت مرگ اهورا چه بود؟ | آخرین اخبار قتل اهورا

اهورا, قتل اهورا, قاتل اهورا, ناپدری اهورا, مادر اهورا, پدر اهورا, طلاق پدر و مادر اهورا, عکس اهورا, ماجرای اهورا, اهورا رشت, ماجرای قتل اهورا, عکس قاتل اهورا, عکس ناپدری اهورا, عکس مادر اهورا, تجاوز به اهورا, اهورا تجاوز, کودک آزاری, آزار جنسی اهورا, علت قتل اهورا, تجاوز, اهورا قاسمی, قتل اهورا قاسمی, ماجرای اهورا, مجتبی قاتل اهورا, مجتبی قربانزاده, المیرا مادر اهورا, شکنجه اهورا, اهورا شکنجه, مرگ اهورا, علت مرگ اهورا,د اهورا شکنجه شده بود, تصاویر قاتل اهورا,

علت مرگ اهورا چه بود؟ | خبر تجاوز و قتل اهورا به دست ناپدری، از روز انتشار در صدر اخبار حوادث قرار گرفته است. در آخرین خبر از پرونده اهورا، ناپدری (قاتل اهورا) درباره روز حادثه توضیح داد. او در پاسخ به سوالی درباره شکنجه اهورا با آتش سیگار گفت: برای این‌که اهورا را بترسانم، دستش را با سیگار سوزاندم. مادرش هم در خانه بود و دید!


بیشتر ببینید: فیلم: مادر اهورا .
بیشتر ببینید: فیلم قاتل اهورا .
بیشتر ببینید: فیلم: اهورا ...

شهروند نوشت: ناپدری اهورا، کودکی که پس از تجاوز به قتل رسید، در اظهارات تازه‌اش جزییات بیشتری را از ماجرای این جنایت هولناک فاش کرد. این مرد ادعا کرد که قصد کشتن پسربچه را نداشته و تنها در یک لحظه وسوسه شده است؛ این در حالی است که علت اصلی مرگ اهورا خونریزی مغزی اعلام شده است.
اهورای سه‌ساله دو روز پیش در حالی ‌که مادرش در خانه حضور نداشت، مورد آزار و اذیت ناپدری خود قرار گرفت و در پی ضربات وارده به سرش جان خود را از دست داد. مقامات قضائی و پزشکی قانونی گیلان آزار جنسی و آثار ضرب‌ و جرح بر پیکر اهورا را تأیید کرده‌اند. ناپدری اهورا در گفت‌وگویی با صداوسیمای استان گیلان تازه‌ترین اعترافاتش را فاش کرد و گفت: «٢٤ تیر ماه بود که در اینستاگرام با مادر اهورا آشنا شدم. بعد از آشنایی تصمیم به ازدواج گرفتیم. دو ماهی می‌شد که به صورت موقت با هم ازدواج کرده بودیم. آن روز ظهر بود که مادر اهورا از سر کار برگشت تا ناهار بخورد و دوباره سر کار برود؛ خیلی عجله داشت. برای همین ناهار خودش را خورد و از من خواست که به اهورا غذا بدهم؛ بعد از آن رفت. چند دقیقه‌ای تلویزیون نگاه کردم، بعد یاد اهورا افتادم و او را صدا کردم ولی جواب نداد. به اتاق رفتم و دیدم که روی زمین دراز کشیده و در خواب و بیداري است. نمی‌دانم چه شد که آن لحظه وسوسه شدم و این اتفاق افتاد.»
وی در حالی ‌که اشک می‌ریخت ادامه داد: «نمی‌خواستم اهورا را به قتل برسانم؛ فقط دو بار سرش را به دیوار زدم، می‌خواستم ساکت شود. خیلی ترسیده بودم. نمی‌خواستم اهورا را اذیت کنم. خودم هم نمی‌دانم چرا این کار را کردم. من اهورا را مثل فرزند خودم دوست داشتم و الان خیلی پشیمانم؛ چون خودم یک دختر ٢,٥ساله دارم. اعتیاد هم ندارم و هیچ موادی مصرف نمی‌کنم؛ فقط گاهی شب‌ها قرص خواب می‌خورم.»
متهم درباره آثار سوختگی روی دستان اهورا نیز گفت: «یک‌ بار برای این‌که اهورا را بترسانم، دستش را با سیگار سوزاندم. مادرش هم در خانه بود و این کار مرا دید. نمی‌خواستم بسوزد فقط قصدم ترساندنش بود. به غیر از آن دیگر هیچ وقت با اهورا بدرفتاری نکردم. همیشه به او محبت می‌کردم. از همان روز اول آشنایی به مادرش گفتم که هیچ مشکلی با اهورا ندارم که همسرم گفت دخترم را هم بیاورم و با هم زندگی کنیم.»
علت اصلی مرگ
این در حالی است که حجت‌الاسلام مصطفوی‌نیا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان، با اشاره به کودک‌آزاری منجر به قتل در رشت گفت: «طبق نظریه پزشکی قانونی علت اصلی فوت خونریزی مغزی گزارش شده است. مادر این کودکِ حدودا سه‌ساله و ناپدری طفل محرم یکدیگر بودند و ادعای مطرح‌شده در خصوص این‌که این دو نفر به یکدیگر محرم نیستند، صحت ندارد.»
دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان در پایان درباره این‌که در برخی اخبار منتشر‌شده در فضای مجازی به بازداشت مادر کودک اشاره شده است، گفت: «مادر این کودک خودش شاکی است و در بازداشت نیست و تنها ناپدری در بازداشت است.»
وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: «طبق اظهارات متهم، وی سابقه بیماری روانی نداشته و در هنگام اقدام به عمل مجرمانه خود هیچ‌گونه موادمخدری مصرف نکرده است. همچنین آثار سوختگی بر اثر سیگار بر روی دست و پای کودک مشهود است. بر اساس گزارش پزشکی قانونی آثار سوختگی در انگشت دست کودک تازه و آثار سوختگی در پای‌اش قدیمی است. همچنین با شکایت پدر این کودک و درخواست وی برای قصاص قاتل، پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و با توجه به حساسیت جامعه در این‌گونه موارد دادگستری گیلان به ‌طور ویژه به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.»
ریه کودک به علت نامعلومی آسیب دیده است
همچنین دکتر رضا جعفری، معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان در خصوص قتل کودک ٢,٥ ساله رشتی که همه مردم استان و کشور را عزادار کرده است، جزییات جدیدی را مطرح کرد و در این‌باره به «ایسنا» گفت: «روز ٢٢ مهر ماه طی گزارشی توسط انتظامات بیمارستان پورسینا، در خصوص اهورا قاسمی، کودک ٢.٥ ساله که به علت ضربه مغزی در کما است، تیم اورژانس به این بیمارستان اعزام شد. طی صحبتی که با پزشک بخش ترومای بیمارستان پورسینا انجام گرفت، نظر وی این بود که به علت ضربه شدید مغزی کودک دچار خونریزی مغزی شده است. همچنین طی عکسبرداری که از بدن کودک انجام گرفت، مشخص شد که ریه کودک به علت نامعلومی بشدت آسیب دیده است‌. »
معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان با اشاره به صحبت‌های ناپدری اهورا گفت: «بنا به اظهارات اولیه مجتبی، ناپدری اهورا، کودک زمان رفتن به سرویس بهداشتی تعادل خود را از دست داده و محکم به زمین خورده و ضربه مغزی شده است. ناپدری اهورا از ازدواج اول خود که منجر به طلاق شده، یک دختر ٢,٥ساله دارد که حضانتش با همسر اولش است.»
جعفری در خصوص جدایی متهم از همسر اول خود گفت: «علت جدایی به دلیل اعتیاد همسرش بوده است.» معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان ادامه داد: «گزارش پرونده توسط کارشناس تیم اورژانس به حضور معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب رشت داده می‌شود و وی گزارش مربوطه را به شعبه ٦ بازپرسی ارجاع‌ داده و توسط کارشناس، پرونده در اختیار شعبه ٦ بازپرسی قرار مي‌گيرد. در ادامه پیگیری در راستای کسب اطلاع از سرانجام پرونده قضائی مورد کودک‌آزاری جسمی و جنسی در خصوص کودک,٢.٥ساله اهورا قاسمی توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی ۱۲۳ رشت صورت می‌پذیرد.»
کد N1780873