چرا باید یک دستگاه بخورخانگی بخریم؟

بخور خانگی, دستگاه بخور, دستگاه بخور خانگی, بخور سرد و مرطوب کننده, تصفیه هوا, قیمت دستگاه بخور, قیمت بخور سرد,

به طور یقین امروزه به دلیل افزایش آلودگی های زیست محیطی برخورداری از هوای پاک به معضلی مهم و اساسی بدل شده است که این مورد تاثیر بسزایی در فضای خانه می گذارد.

به طور یقین امروزه به دلیل افزایش آلودگی های زیست محیطی برخورداری از هوای پاک به معضلی مهم و اساسی بدل شده است که این مورد تاثیر بسزایی در فضای خانه می گذارد. مسلما خرید یک دستگاه بخور سرد و مرطوب کننده یا بخور گرم برای استفاده در فضای خانه می تواند راه گشا باشد. پس به دلیل فضای بسته، خشکی هوای خانه و عدم رطوبت در فضا، مشکلات سلامتی فراوانی برای اعضای خانواده ایجاد می شود. با گذشت ۹۰ درصد از زمان خود در داخل خانه، حفظ کیفیت هوا در خانه به یک ضرورت بدل شده است. “هوای خشک می تواند به خانه و سلامتی شما آسیب برساند” . خسارت هایی به خانه شما وارد می شود عبارتند از: کف خانه به دلیل خشکی هوا دچار خمیدگی می شود که آسیب به زیرسازی آن وارد می کند و باعث آسیب رساندن به ابزارهای الکترونیکی حساس و اجزای کامپیوتر می شود، همچنین آسیب های به سلامتی شما وارد می کند از جمله: خشکی در تنفس در بین ها و ریه ها که در بلند مدت باعث تحریک شدن می شود که می تواند منجر به خونریزی بینی، عفونت های سینوس و خشکی حتی در چشم ها می شود. حفظ رطوبت در خانه شما باید در حدود ۳۵ – ۴۵٪ باشد تا از تمام این مشکلات اجتناب شود. برای از بین بردن تمام این مشکلات یک دستگاه بخور سرد و مرطوب کننده یا  دستگاه بخور گرم راه حلی ارزان قیمت در کنار برخورداری از نظارت و کنترل رطوبت نسبی خانه است.
چگونه دستگاه بخور ( رطوبت ساز ) هوای اتاق را مرطوب می کند؟
رطوبت ساز ها یا دستگاه های بخور سطح رطوبت را از طریق تبخیر تنظیم می کنند. دستگاه بخور آب ذخیره شده در مخزن خود را به جریان هوا که رطوبت آن تبخیر می شود را آزاد می کند. جریان آب توسط یک سوپاپ الکترونیکی ولتاژ پایین و یک رطوبت ساز تنظیم می شود که رطوبت نسبی را مطابق با تنظیمات شما اندازه گیری می کند و در هوا پخش می کند. بعضی از دستگاه های بخور سرد از بخور گرم هم پشتیبانی می کنند به این صورت که رطوبت دهنده های نصب شده در طرف گرمتر یک سیستم گرمایش آب دارند که رطوبت تولید شده را از قسمت دیگر جدا می کند. در این راستا محبوبیت این دست از وسائل در راستا سلامت محیط افزایش یافته است که این خود در فروش دستگاه بخور سرد و گرم تاثیر بسزایی داشته است. همچنین دستگاه بخور می تواند به عنوان یک تصفیه هوا هم عمل کند.
دستگاه بخور مناسب فضای خانه من چیست؟
این مورد بستگی به درجه هوا دارد، بدین معنا که در فصل سرد به دلیل کمی رطوبت، هوای فضای خانه خشک می شود. هوای سرد بیرون باعث می شود که رطوبت داخل خانه خارج شود. همچنین گرمای زیاد هوا نیز باعث خشک شدن هوای خانه و عدم رطوبت مورد نیاز می شود. در راستای بهداشت و سلامت خانواده برای تهیه دستگاه بخور مناسب خود، باید بدانید آیا برای تمامی فضای خانه خود نیاز به رطوبت ساز دارید یا تنها برای تعدادی از اتاق ها و فضای خاصی در خانه، اگر برای تمام خانه می خواهید باید دستگاه بخور سرد و گرم شما دارای محدوده عملکردی بالا باشد تا بتواند دورترین قسمت خانه را نیز مرطوب کند. به طور یقین چنین دستگاه بخوری دارای توان مصرفی و قیمت بیشتری نیز هستند. اما اگر برای تنها برای یک فضای خاص به مانند اتاق کودک یا فضای نشیمن در خانه می خواهید، باید در خرید رطوبت ساز خود مقدار پوشش دهی در ایجاد رطوبت را بدانید، برای مثال یک دستگاه بخور می تواند تا ابعادی به مقدار ۳۰ متر مربع از فضا را مرطوب کند.
چه نوع دستگاه بخور برای من بهتر است؟
دستگاه های بخور به سرد و گرم تقسیم می شوند که هر یک فواید خود را دارد. دستگاه بخور سرد بیشتر در فصل تابستان استفاده می شود که مصرف انرژی کمتری به نسبت بخور گرم دارند، همچنین باعث تامین رطوبت محیط بدون افزایش دما، حذف باکتری ها و ویروس ها و کاهش استرس و افزایش طراوت و شادابی می شود. عیب اساسی دستگاه بخور سرد در پراکندگی آب بدون حذف مواد معدنی آن است که برای این مشکل تنها باید در مخزن دستگاه آب مقطر ریخته شود. دستگاه بخور گرم به دلیل گرمایش آب انرژی بیشتری را مصرف می کند و مناسب برای فصل سرد است. همچنین برای تسکین در گرفتگی بینی، عفونت های مجاری تنفسی، کاهش شدت درد و سرفه های خشک استفاده می شوند. در امتداد این توضیحات و معرفی انواع دستگاه بخور، باید از مقدار قیمت دستگاه بخور خانگی نیز مطلع باشید تا دست به انتخاب مناسب خود بزنید.
آیا من باید در تمام طول سال از دستگاه بخور استفاده کنم؟
در هوای سرد، رطوبت ساز ها فقط برای افزایش مقدار رطوبت در فصل زمستان ضروری هستند. سطح رطوبت با افزایش درجه حرارت هوا در فصل جدید افزایش می یابد. در آن زمان، استفاده از دستگاه بخور دیگر لازم نیست. اما در هوای بسیار گرم تر، فضای خانه ممکن است خشک شود که لازم است که یک دستگاه بخور سرد تهیه کنید. دستگاه های بخور برای تصفیه هوا خانه نیز بسیار مفید هستند. شما می توانید از یک رطوبت سنج برای نظارت بر تغییرات رطوبت در خانه خود استفاده کنید تا بدانید در چه زمانی دستگاه بخور خود را راه اندازی کنید.
چگونه می توانم بدانم آیا دستگاه بخور من صحیح کار می کند یا خیر؟
شما می توانید از یک رطوبت سنج برای نظارت بر تغییرات در رطوبت خانه استفاده کنید. اگر رطوبت نسبی زیر ۲۵ درصد باشد و با گذشت زمان افزایش پیدا نکند، باید دستگاه بخور خود را چک کنید تا مطمئن شوید که آیا به درستی کار می کند. بسیاری از دستگاه های بخور دارای صفحه نمایش برای نشان دادن اطاعاتی نظیری مقدارسطح آب مخزن و مقدار شدت مرطوب کنندگی هوا هستند. به طور معمول رطوبت زیر ۳۰ درصد خشک است که برای رطوبت نسبی فضای خانه مقدار ۴۵ درصد بسیار ایده آل است. و همچنین مقدار رطوبت نسبی نباید از مقدار ۵۰ درصد بیشتر شود.
با توجه به مطالب ارائه شده در بالا، می توانید برای بررسی، راهنمایی و خرید به فروشگاهی اینترنتی پیلتن شاپ www.piltanshop.com رجوع کرده و نسبت به انتخاب دستگاه بخور مناسب خود اقدام فرمایید.

کد N1778070