استاندار جدید آذربایجان غربی کیست؟ | محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی را بشناسید

استاندار, تغییر استاندار, تغییر استانداران, استاندار جدید, وزارت کشور, تغییر استاندار آذربایجان غربی, استاندار آذربایجان غربی, استاندار جدید آذربایجان غربی, استاندار جدید آذربایجان غربی کیست, بیوگرافی استاندار جدید آذربایجان غربی, محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی, شهریاری استاندار جدید آذربایجان غربی, استاندار آذربایجان غربی, استاندار جدید آذربایجان غربی, شهریاری استاندار, شهریاری استاندار آذربایجان غربی, محمد مهدی شهریاری

استاندار جدید آذربایجان غربی کیست؟ | محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی را بشناسید || در جلسه امروز هیئت دولت محمدمهدی شهریاری به عنوان استاندار آذربایجان غربی منصوب شد. او که سابقه نمایندگی مجلس را در کارنامه دارد، از سال 93 تا کنون سرکنسول وزارت امور خارجه در فرانکفورت آلمان بوده است.


با انتخاب محمدمهدی شهریاری به عنوان استاندار جدید آذربایجان غربی، حالا دورانی جدید در استان اتفاق خواهد افتاد.

قربانعلی سعادت که از وی به عنوان شیخ الشیوخ استانداران یاد می شود ۲۹ آبان سال ۹۲ برای دومین بار بعنوان استاندار آذربایجان غربی منصوب شد که از امروز و با انتصاب استاندار جدید جای خود را به محمد مهدی شهریاری داد.

محمد مهدی شهریاری استاندار جدید آذربایجان غربی در سال ۱۳۴۳ در شهر مانه و سملقان از شهرستان های استان خراسان شمالی متولد و تحصیلات ابتدایی اش را در زادگاهش طی کرده و در سال ۱۳۶۱ موفق به اخذ دیپلم شد.

شهریاری در سال ۱۳۶۰ در حالی که یک دانش آموز دبیرستانی بود عازم جبهه های نبرد علیه دشمن متجاوز شد ضمن اینکه برادر وی در سال ۱۳۶۳ در منظقه کامیاران به شهادت رسید.

شهریاری در سال ۱۳۶۵ در اثر استفاده دشمن بعثی از سلاح شیمیایی در منطقه شلمچه تحت تاثیر این مواد قرار گرفته و به درج جانبازی نائل آمد.

وی در سال ۱۳۷۳ به عنوان کارشناس در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه مشغول به‌کار شد.

شهریاری در سال ۱۳۸۶ کاندیدای هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شده و با رای قاطع حوزه انتخابیه خود به عنوان نماینده بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه به مجلس راه یافت.

وی در سال ۱۳۹۰ و پس از اتمام دوران نمایندگی مجددا کاندیدا نشد و پس از اتمام دوره به وزارت امور خارجه بازگشت.

وی از سال ۱۳۹۳ به عنوان سرکنسول وزارت امور خارجه در فرانکفورت آلمان مشغول به‌کار است.
کد N1777654