مراقب صفحه‌نمایش آی‌فون باشید

بازار دیجیتال

ترک خوردن شیشه صفحه گوشی‌های موبایل، اتفاقی بسیار شایع است. طبق تحقیقات انجام شده از سوی O2، تقریبا نیمی از کاربران گوشی‌های هوشمند در ...

آی‌تی‌ایران:ترک خوردن شیشه صفحه گوشی‌های موبایل، اتفاقی بسیار شایع است. طبق تحقیقات انجام شده از سوی O2، تقریبا نیمی از کاربران گوشی‌های هوشمند در سراسر دنیا حداقل یک بار شیشه صفحه نمایش گوشی خود را شکسته‌اند. تنها در انگلستان، بیش از 7 میلیون نفر گوشی‌هایی با شیشه ترک‌خورده در دست دارند. اما اگر کاربر آی‌فون هستید، بهتر است بیشتر از قبل مراقب گوشی خود باشید زیرا طبق گفته اپل، تعمیر شیشه صفحه برخی از مدل‌های این محصول گران‌تر شده است. از این به بعد، آن دسته از آی‌فون‌داران که سرویس بیمه اپل کِر (Apple Care) ندارند، در آمریکا باید 20 دلار و در انگلستان 20 پوند بیشتر برای تعمیر شیشه صفحه نمایش دستگاه خود بپردازند.

 

فروشگاه آنلاین اپل، هنگام رویداد اخیر اپل که در آن آی‌فون 8، 8 پلاس و آی‌فون 10 معرفی شد، بسته بود اما مشخص نیست که مسوولان اپل چرا قبل از اینکه این فروشگاه دوباره کار خود را از سر بگیرد تصمیم گرفتند تا قیمت تعمیر و تعویض شیشه صفحه نمایش برخی از مدل‌های آی‌فون را افزایش دهند. قبل از بسته شدن App Store، قیمت خدمات تعمیر یا تعویض شیشه آی‌فون 7، 129 دلار در آمریکا و 44/ 136 پوند در انگلستان بود. اما بعد از باز شدن مجدد این فروشگاه، قیمت همین خدمات به ترتیب به 149 دلار و 44/ 156 پوند افزایش پیدا کرد. همین ترتیب قیمت برای آی‌فون 6 اس نیز اعمال شده است. قیمت قبلی تعویض شیشه گوشی‌های مدل 6s پلاس و 7 پلاس نیز 149 دلار بود که بعد از باز شدن مجدد فروشگاه به 169 دلار تغییر پیدا کرد. تغییر قیمت تعمیر صفحه نمایش آی‌فون فقط در آمریکا و انگلستان اعمال نشده و در دیگر کشور‌های دنیا نیز افزایش داشته است. در استرالیا نیز قیمت تعمیر گوشی آی‌فون 6 و 6s به 95/ 228 دلار استرالیا و برای مدل‌های آی‌فون پلاس به 95/ 268 دلار استرالیا تغییر پیدا کرده است. تغییر قیمت برای برخی از مدل‌های آی‌فون اعمال نشده است. مثلا برای آی‌فون 6 یا 6 اس پلاس هیچ افزایش قیمتی برای تعمیر صفحه نمایش وجود ندارد. به علاوه آی‌فون‌های SE و دیگر مدل‌های قدیمی نیز از افزایش قیمت مستثنی هستند.

کد N1771425